Uzbrojenie działek pod zabudowę mieszkaniową przy ul. Klonowej w Baborowie
Zamawiający Gmina Baborów (Baborów, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Uzbrojenie działek pod zabudowę mieszkaniową przy ul. Klonowej w Baborowie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2116, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
27 września 2022
Termin ofert: 19 października 2022 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
02 stycznia 2023
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
22 kwietnia 2023
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Baborów |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 531412817 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Ratuszowa 2a |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Baborów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 48-120 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL523 - Nyski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 77 403 69 20 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 77 403 69 28 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | um@baborow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.baborow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-7474f51d-3dda-11ed-9171-f6b7c7d59353 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00188098 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-04-22 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Nie |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Uzbrojenie działek pod zabudowę mieszkaniową przy ul. Klonowej w Baborowie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Zakres robót będzie obejmował budowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, oraz odcinka sieci kanalizacji deszczowej od studni D1 do studni D4 . Planowana inwestycja zlokalizowana jest na działkach nr 1287/1, 1286/2, 1286/3, 1287/4, 1289/18, 1522/1, 1450, 121/1, przy ulicy Klonowej w Baborowie. Na istniejącym terenie znajdują się sieci wodociągowa, kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej do których zostaną przyłączone projektowane sieci. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-12-08 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 2 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowo- Handlowe MAK-RO" S. Górski I. Górska Sp.J |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP:748-000-27-57 |
| 4.3.3.) | Ulica | Witosa 1A |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Baborów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 48-120 |
| 4.3.6.) | Województwo | opolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 531415,93 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00002959/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-03-21 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Niekorzystne warunkami atmosferycznymi uniemożliwiające prawidłowe wykonanie robót |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wydłużenie terminu realizacji zadania |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Z uwagi na zakres inwestycji, gdzie w ramach zadania jest wykonywany cały zakres kanalizacji sanitarnej i wodociągu oraz jedynie niezbędna część kanalizacji deszczowej – zachodzi konieczność zrezygnowania z lokalnych wypłyceń, tzw. kaskad. Powyższe pozwoli realizować zakres przetargowy – w sposób umożliwiający w kontynuację budowy kanalizacji deszczowej w przyszłym, odrębnym zadaniu. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zwiększenie kwoty, związane z pogłębieniem wykopu kanalizacji. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 4415,54 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 531831,47 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.