ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa używanego pojazdu ciężarowego z zabudową typu śmieciarka 1 komorowa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu

Zamawiający Spółka Komunalna "Dorzecze Białej" Sp. z o.o. (Tuchów, Małopolskie) prowadził postępowanie „Dostawa używanego pojazdu ciężarowego z zabudową typu śmieciarka 1 komorowa w formie…”. Termin składania ofert minął 4 maja 2023, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 595 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 maja 2023, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Termin dostawy pojazdu20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    19 kwietnia 2023

    Termin ofert: 4 maja 2023 10:00
  2. Wykonanie umowy

    26 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 80%, Termin dostawy pojazdu 20%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa używanego pojazdu ciężarowego z zabudową typu śmieciarka 1 komorowa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.)Nazwa zamawiającego

Spółka Komunalna "Dorzecze Białej" Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 852747825

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana III Sobieskiego 69C

1.5.2.)Miejscowość

Tuchów

1.5.3.)Kod pocztowy

33-170

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 146210562

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@dorzeczebialej.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dorzeczebialej.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa używanego pojazdu ciężarowego z zabudową typu śmieciarka 1 komorowa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-566a0f8b-de73-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00182055

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-04-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00008050/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa używanego pojazdu ciężarowego z zabudową do przewozu odpadów – śmieciarka jednokomorowa, w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/dorzeczebialej/proceedings

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/dorzeczebialej/proceedings

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z zapisami SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w postaci katalogu

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z zapisami SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z zapisami SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP-8/23

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa używanego pojazdu ciężarowego z zabudową do przewozu odpadów – śmieciarka jednokomorowa, w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu. Rok produkcji – nie wcześniej jak 2016.
Szczegóły opisano w pkt 3 Rozdziału III SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

34144511-3 - Pojazdy do zbierania odpadów

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

34144510-6 - Pojazdy do transportu odpadów

66114000-2 - Usługi leasingu finansowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zgodnie z zapisami w SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy pojazdu

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zgodnie z zapisami SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zgodnie z zapisami SWZ.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zgodnie z zapisami SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Zgodnie z zapisami SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z zapisami SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z zapisami SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2023-04-27 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/dorzeczebialej/proceedings

8.3.)Termin otwarcia ofert

2023-04-27 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

90 dni

Sekcja 9

Pozostałe informacje

PunktPoleWartość
1.W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy, która jest dostępna pod adresem

https://platformazakupowa.pl/ lub poczty elektronicznej: przetargi@dorzeczebialej.pl , przy czym oferta musi zostać złożona tylko i wyłącznie za pośrednictwem platformy https://platformazakupowa.pl/ . 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między zamawiającym, a wykonawcami odbywa się przy użyciu platformazakupowa.pl, chyba że w Ogłoszeniu o zamówieniu, specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) lub zaproszeniu do składania ofert stwierdzono inaczej. 3. Link do postępowania dostępny jest na stronie operatora www.platformazakupowa.pl oraz Profilu Nabywcy zamawiającego . 4. Zamawiający w zakresie pytań: 4.1 technicznych związanych z działaniem systemu prosi o kontakt z Centrum Wsparcia Klienta www.platformazakupowa.pl pod numer 22 1010202, cwk@platformazakupowa.pl . 4.2 merytorycznych wyznaczył osoby, do których kontakt umieszczono w Ogłoszeniu o zamówieniu, SIWZ lub zaproszeniu do składania ofert. 5. Wymagania techniczne i organizacyjne opisane zostały w Regulaminie www.platformazakupowa.pl , który jest uzupełnieniem niniejszej Instrukcji. 6. Występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów w zakresie całej oferty lub wniosku do ilości 10 plików lub spakowanych folderów (pliki można spakować zgodnie z ust. 9) przy maksymalnej wielkości 150 MB. 7. Przy dużych plikach kluczowe jest łącze internetowe i dostępna przepustowość łącza po stronie serwera www.platformazakupowa.pl oraz użytkownika 8. Składając ofertę zaleca się zaplanowanie złożenia jej z wyprzedzeniem minimum 24h, aby zdążyć w terminie przewidzianym na jej złożenie w przypadku siły wyższej, jak np. awaria www.platformazakupowa.pl , awaria Internetu, problemy techniczne związane z brakiem np. aktualnej przeglądarki, itp. 9. W przypadku większych plików zalecamy skorzystać z instrukcji pakowania plików dzieląc je na mniejsze paczki po np. 150 MB każda (https://docs.google.com/document/d/1SeGipoISZzhgZ-dXiyupE6M11fAFcqE-iUTMFwSL5UQ/edit# ). 10. Za datę przekazania oferty lub wniosków przyjmuje się datę ich przekazania w systemie poprzez kliknięcie przycisku Złóż ofertę w drugim kroku i wyświetlaniu komunikatu, że oferta została złożona. 11. Czas wyświetlany na platformazakupowa.pl synchronizuje się automatycznie z serwerem Głównego Urzędu Miar.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144511-3Pojazdy do zbierania odpadów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
595 000 zł
Próbka: 206 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 927 zł1 386 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 142 130 zł
Źródło próbki
CPV 34144· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 927 zł
Mediana
595 000 zł
Górny kwartyl
1 386 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 04.05.2023, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Spółka Komunalna "Dorzecze Białej" Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tuchów.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144511-3 (Pojazdy do zbierania odpadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.