Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
33 764 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    33 764 zł
    2 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena70%Odległość od PGK w Brzozowie30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa betonu na przebudowę infrastruktury drogowej na terenie miasta Brzozowa

Zamawiający Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (Brzozów, Podkarpackie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa betonu na przebudowę infrastruktury drogowej na terenie miasta Brzozowa”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 33 764 zł. Złożono 4 oferty.

Łączna wartość umów
33 764 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 33 763,50 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Usług Budowlanych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 371168663

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Legionistów 10

1.5.2.)Miejscowość

Brzozów

1.5.3.)Kod pocztowy

36-200

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@pgk-brzozow,pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pgk-brzozow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pgk_brzozow/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa betonu na przebudowę infrastruktury drogowej na terenie miasta Brzozowa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-376d15c4-b609-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00169380

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-04-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00111024

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-01/2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

244875,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem postępowania jest zakup betonu w rodzajach i ilościach jak poniżej

W zamówieniu podstawowym: Beton klasy C16/20 – ilość około 90 m3 , według normy PN-EN 206+A1:2016-12, PN-B-06265:2018-10 lub nowsza lub równoważna Prawo opcji: Beton klasy C16/20 – ilość około 40 m3, według normy PN-EN 206+A1:2016-12, PN-B-06265:2018-10 lub nowsza lub równoważna. 2. Transport betonu odbywać się będzie samochodami Zamawiającego sukcesywnie w miarę potrzeb Zamawiającego na jego koszt. 3. Wykonawca jest zobowiązany do uwzględnienia w ofercie wszystkich kosztów związanych z realizacją zamówienia, w tym załadunek przedmiotu zamówienia na samochód Zamawiającego. 4. Przedmiot zamówienia będzie odbierany od Wykonawcy w zależności od potrzeb Zamawiającego, po uprzednim zamówieniu telefonicznym lub e-mailowym na co najmniej jeden dzień roboczy przed planowanym odbiorem. 5. Wraz z odbiorem każdej partii zamówienia Wykonawca przekaże Zamawiającemu, dokument potwierdzający odebraną ilość asortymentu (kwity wagowe lub WZ) z czytelnym podpisem osoby odbierającej upoważnionej przez Zamawiającego. 6. Dostawca zapewni odbiór przedmiotu zamówienia w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 15:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. 7. Minimalna ilość jednorazowego zamówienia betonu (dotyczy części 1 i 2) wynosi 2 m3.

4.5.3.)Główny kod CPV

44114100-3 - Gotowa mieszanka betonu

4.5.5.)Wartość części

25875,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem postępowania jest zakup betonu w rodzajach i ilościach jak poniżej

W zamówieniu podstawowym: Stabilizacja 1,5-2,5 mPa na pospółce – ilość około 1000 m3, według normy PN-EN 206+A1:2016-12, PN-B-06265:2018-10 lub nowsza lub równoważna Prawo opcji: Stabilizacja 1,5-2,5 mPa na pospółce – ilość około 400 m3, według normy PN-EN 206+A1:2016-12, PN-B-06265:2018-10 lub nowsza lub równoważna. 2. Transport betonu odbywać się będzie samochodami Zamawiającego sukcesywnie w miarę potrzeb Zamawiającego na jego koszt. 3. Wykonawca jest zobowiązany do uwzględnienia w ofercie wszystkich kosztów związanych z realizacją zamówienia, w tym załadunek przedmiotu zamówienia na samochód Zamawiającego. 4. Przedmiot zamówienia będzie odbierany od Wykonawcy w zależności od potrzeb Zamawiającego, po uprzednim zamówieniu telefonicznym lub e-mailowym na co najmniej jeden dzień roboczy przed planowanym odbiorem. 5. Wraz z odbiorem każdej partii zamówienia Wykonawca przekaże Zamawiającemu, dokument potwierdzający odebraną ilość asortymentu (kwity wagowe lub WZ) z czytelnym podpisem osoby odbierającej upoważnionej przez Zamawiającego. 6. Dostawca zapewni odbiór przedmiotu zamówienia w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 15:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. 7. Minimalna ilość jednorazowego zamówienia betonu (dotyczy części 1 i 2) wynosi 2 m3.

4.5.3.)Główny kod CPV

44114100-3 - Gotowa mieszanka betonu

4.5.5.)Wartość części

219000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

29889,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

33763,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

33763,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZAMBET ODRZYKOŃ SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6840007154

7.3.3)Ulica

UL. ARMII KRAJOWEJ 59

7.3.4)Miejscowość

ODRZYKOŃ

7.3.5)Kod pocztowy

38-406

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-03-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

33763,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

160 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”

Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu w wymaganym terminie, tj. do dnia 08.03.2023 r. do godz. 10:00, zostały złożone 2 oferty.
Działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r.– Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710), Zamawiający przed otwarciem ofert zamieścił na stronie postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości:
W ramach zamówienia podstawowego:
Część 2: 233 700,00 złotych brutto
Razem – zamówienie podstawowe + prawo opcji
Część 2: 327 180,00 złotych brutto.
Decyzja o zwiększeniu tej kwoty jest oparta na swobodnym uznaniu zamawiającego. Wyrażenie „może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty” należy interpretować jako uprawnienie zamawiającego i to do jego decyzji należy kwestia możliwości zwiększenia środków finansowych na dany cel. Zatem zamawiający nie ma obowiązku poszukiwania dodatkowych środków finansowych na sfinansowanie zamówienia ponad kwotę, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (komentarz do Prawa Zamówień Publicznych Urzędu Zamówień Publicznych).

W przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W takiej sytuacji cena lub koszt określony w złożonej ofercie nie mieści się w limicie ustalonym przez zamawiającego. Przesłanka ta zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej, w sytuacji gdy od początku wiadomo, że cena żadnej oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a zamawiający tego limitu nie zmieni.

Zamawiający podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty brał pod uwagę celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi, wydatki takie powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny.

W ocenie Krajowej Izby Odwoławczej (wyrok z dn. 22.01.2019 r. sygn. KIO 2608/18 – wyrok aktualny w bieżącym stanie prawnym) to Zamawiający ma prawo, a wręcz obowiązek podejmowania decyzji w zakresie, czy zwiększenie środków przeznaczonych na realizację zamówienia jest uzasadnione pod względem celowości i efektywności gospodarowania środkami publicznymi. Decyzję zamawiający podejmuje w określonych warunkach zaistniałych w konkretnym postępowaniu o udzielenie zamówienia i w granicach możliwości finansowania zadania.

Po przeanalizowaniu swoich możliwości finansowych zamawiający nie może zwiększyć kwoty którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W świetle powyższego nie powinno budzić wątpliwości unieważnienie postępowania w części 2 bez wyboru najkorzystniejszej oferty, w sytuacji gdy cena oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Szczegółowe informacje podane zostały w Zawiadomieniu o unieważnieniu postepowania.

Jednocześnie Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 262 Pzp, o wszczęciu kolejnego postępowania, które dotyczy tego samego przedmiotu zamówienia lub obejmuje ten sam przedmiot zamówienia niezwłocznie zawiadomi wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia w tym postępowaniu.

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

239850,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

298890,00 PLN

Sekcja 12

Informacje dodatkowe

Podane informacje i wartości dotyczą zamówienia podstawowego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

44114100-3Gotowa mieszanka betonu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →