Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
133 842 zł
Umowa zawarta
30 grudnia 2022
Okres realizacji
od 1 stycznia 2023 do 31 grudnia 2024
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Obsługa bankowa Gminy Otyń oraz jej jednostek organizacyjnych na lata 2023-2024

Zamawiający Gmina Otyń (Otyń, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Obsługa bankowa Gminy Otyń oraz jej jednostek organizacyjnych na lata 2023-2024”, wybierając ofertę wykonawcy BANK SPÓŁDZIELCZY W NOWEJ SOLI. Wartość umowy: 133 842 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina OtyńOtyń, Lubuskie (powiat Nowosolski →)opublikowano 1 lutego 2023
Wartość umowy
133 842 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 listopada 2022

    Termin ofert: 9 grudnia 2022 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 lutego 2023

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BANK SPÓŁDZIELCZY W NOWEJ SOLI (Nowa Sól), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 133 842,00 zł (umowę zawarto 30 grudnia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Otyń

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000548471

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Otyń

1.5.3.)Kod pocztowy

67-106

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

683559400

1.5.8.)Numer faksu

683559401

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@otyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.otyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c2d76dd6-6cb2-11ed-abdb-a69c1593877c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Obsługa bankowa Gminy Otyń oraz jej jednostek organizacyjnych na lata 2023-2024

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c2d76dd6-6cb2-11ed-abdb-a69c1593877c

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00076108

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-02-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00011006/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Obsługa bankowa Gminy Otyń oraz jej jednostek organizacyjnych na lata 2023-2024

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00460090/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIiZP.271.19.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

133842 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest obsługa bankowa Gminy Otyń oraz jej jednostek organizacyjnych na lata 2023-2024.
2. Zamówieniem niniejszym objęte zostaną rachunki budżetu Gminy Otyń oraz jej jednostek organizacyjnych:
a) Urząd Miejski w Otyniu,
b) Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu,
c) Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Niedoradzu,
d) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Otyniu z siedzibą w Niedoradzu,
e) Żłobek Publiczny „Baśniowa kraina” w Otyniu,
f) Gminne Centrum Kultury w Otyniu,
g) Gminna Biblioteka Publiczna w Otyniu.
3. Każda z powyższych jednostek indywidualnie podpisze umowę prowadzenia rachunków na zasadach wynikających z niniejszego postępowania, z uwzględnieniem zmian wynikających ze specyfiki jednostki.
4. W przypadku łączenia, przekształcenia lub powołania nowych jednostek organizacyjnych w okresie objętym zamówieniem, ich obsługa bankowa będzie prowadzona na warunkach zgodnych z zawartą umową.
5. Obsługa bankowa budżetu Gminy obejmuje:
a) otwarcie, prowadzenie i zamykanie rachunków podstawowych i pomocniczych, w tym również walutowych oraz rachunków funduszy celowych i specjalnych, rachunków związanych z rozliczaniem środków otrzymanych z funduszy Unii Europejskiej,
b) przyjmowanie wpłat gotówkowych realizowanych na rzecz Gminy Otyń i jednostek organizacyjnych od osób trzecich bez opłat i prowizji,
c) realizowanie wypłat gotówkowych na rzecz osób trzecich realizowanych z tytułu zadań publicznych Gminy Otyń bez opłat i prowizji,
d) wdrożenie systemu bankowości elektronicznej do obsługi rachunków bankowych w Gminie Otyń oraz jej jednostkach organizacyjnych w formie bankowości internetowej, w szczególności: instalacja systemu bankowości elektronicznej, szkolenie pracowników dla dowolnej ilości stanowisk, przeprowadzanie niezbędnych aktualizacji systemu bankowości elektronicznej w okresie trwania umowy oraz świadczenie serwisu oprogramowania; system bankowości elektronicznej winien zapewniać co najmniej: równoczesną pracę kilku użytkowników, przy czym każdy użytkownik powinien posiadać swój indywidualny identyfikator i hasło dostępu; uzyskanie informacji o stanie środków na rachunkach bankowych (bieżących i pomocniczych); możliwość sporządzania przez osoby upoważnione przez Zamawiającego wyciągów bankowych potwierdzających stan salda i operacji bankowych w następnym dniu roboczym; realizację poleceń przelewów bankowych; przechowywanie przelewów i wyciągów bankowych w archiwum systemu bankowości elektronicznej; świadczenie usługi płatności masowych, identyfikacja i przetwarzanie płatności masowych na podstawie rachunku wirtualnego, udostępnianie pliku wyjściowego za pośrednictwem bankowości elektronicznej; nadawanie bądź zmiana istniejących uprawnień użytkowników systemu bankowości w dowolnym momencie obowiązywania umowy, na podstawie dyspozycji Zamawiającego; zapewnienie importu danych z programów księgowych Gminy i jej jednostek organizacyjnych do systemu bankowości elektronicznej; praca w systemie bankowości elektronicznej powinna być możliwa od dnia 01.01.2023 r.;
e) realizowanie przelewów wewnętrznych między rachunkami w tym samym banku bez opłat i prowizji
f) realizowanie przelewów zewnętrznych do obcych banków w formie elektronicznej i papierowej w walucie krajowej i zagranicznej.
g) dokonywanie wypłat świadczeń wychowawczych, rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz innych wypłat socjalnych i społecznych na zlecenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w ramach stałej opłaty miesięcznej;
h) udzielenie osobom upoważnionym przez posiadacza rachunku informacji, w tym telefonicznych o stanie sald na rachunkach bankowych oraz wszelkich operacjach przeprowadzonych danego dnia – bez opłat i prowizji;
i) wydawanie zaświadczeń, opinii bankowych i potwierdzenia sald na wniosek Zamawiającego oraz pozostałych jednostek, a także zmiany karty wzorów podpisów - bez opłat i prowizji;
j) zerowanie rachunków bankowych bieżących i pomocniczych zgodnie z dyspozycją Zamawiającego, polegające na przekazaniu z dniem 31 grudnia każdego roku kwot pozostałych na wymienionych w dyspozycji rachunkach na wskazany rachunek Gminy Otyń;
k) przeksięgowanie skapitalizowanych odsetek od rachunków bankowych bieżących i pomocniczych na wskazany rachunek Gminy Otyń, zgodnie z dyspozycją Zamawiającego w tym zakresie;
l) Zamawiający zastrzega sobie prawo lokowania wolnych środków w innych bankach;

4.5.3.)Główny kod CPV

66110000-4 - Usługi bankowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

66112000-8 - Usługi depozytowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

1

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

133842 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

133842 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

133842 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BANK SPÓŁDZIELCZY W NOWEJ SOLI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000510965

7.3.3)Ulica

BANKOWA 1

7.3.4)Miejscowość

Nowa Sól

7.3.5)Kod pocztowy

67-100

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-12-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

133842 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2023-01-01 do 2024-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Otyń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Otyń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 133 842 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66110000-4 (Usługi bankowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BANK SPÓŁDZIELCZY W NOWEJ SOLI (Nowa Sól). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.