Sukcesywna dostawa opału na sezon grzewczy 2022/2023
Zamawiający Gmina Sadki (Sadki, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Sukcesywna dostawa opału na sezon grzewczy 2022/2023”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 256 940 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=567, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
15 września 2022
Termin ofert: 23 września 2022 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
14 października 2022
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
31 stycznia 2023
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA SADKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 092350903 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Strażacka 11 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Sadki |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 89-110 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL617 - Inowrocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetarg@sadki.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.sadki.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-21599b2f-34c7-11ed-8832-4e4740e186ac |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00073117 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-01-31 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00349082/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Sukcesywna dostawa opału na sezon grzewczy 2022/2023 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1) | Zadanie 1 | Sortyment Ekomiał o dolnej wartości opałowej min. 26 MJ/kg w ilości planowanej ok. 37,55 ton do składów opału przy jednostkach organizacyjnych Gminy Sadki w następujących ilościach szacunkowych: a) Świetlica Wiejska w Dębowie – ok. 15 ton b) Świetlica Wiejska w Śmielinie – ok. 15 ton c) Świetlica Wiejska w Jadwiżynie – ok. 1,85 tony d) Świetlica Wiejska w Liszkówku – ok. 2 tony e) Świetlica Wiejska w Kraczkach – ok. 1,85 tony f) Świetlica Wiejska w Łodzi – ok. 1,85 tony 2) Zadanie 2: Sortyment Ekogroszek o dolnej wartości opałowej min. 26 MJ/kg w ilości planowanej ok. 160,65 tony do składów opału przy jednostkach organizacyjnych Gminy Sadki w następujących ilościach szacunkowych: a) Budynek socjalny w Bninie – ok. 39,5 tony b) Urząd Gminy w Sadkach – ok. 81,1 tony c) Remiza OSP w Anielinach – ok. 2,15 tony d) Remiza OSP w Sadkach – ok. 7 ton e) Świetlica Wiejska w Radziczu – ok. 8,4 tony f) Świetlica Wiejska w Bninie – ok. 1 tony g) Świetlica Wiejska w Dębionku – ok. 21,5 tony 3) Zadanie 3: Sortyment węgiel kamienny o dolnej wartości opałowej 26 min. MJ/kg w ilości planowanej ok. 10 ton do składów opału przy jednostkach organizacyjnych Gminy Sadki w następujących ilościach szacunkowych: a) Posterunek Policji w Sadkach – ok. 10 ton Wymienione sortymenty przy każdej dostawie muszą spełniać parametry Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 27 września 2018 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1890). Wymieniona ilość poszczególnych sortymentów została ustalona w sposób szacunkowy i może ulec zmniejszeniu w zależności od warunków atmosferycznych w sezonie grzewczym o 40% w stosunku do ilości szacunkowej, na co Wykonawca wyraża bezwarunkową zgodę. Z tytułu zmniejszenia ilości zamawianego opału Wykonawca nie wnosi i nie będzie wnosił w przyszłości żadnych roszczeń. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 09111210-5 - Węgiel kamienny |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-10-11 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 7 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Węglopasz Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 302786863 |
| 4.3.3.) | Ulica | Piątkowska 149/6 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Poznań |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 60-648 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 811244,04 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00392155/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-01-27 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 342112,20 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).