Wykonywanie usługi pralniczej dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach w roku 2022
Zamawiający Dom Pomocy Społecznej Chumiętki (Chumiętki, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonywanie usługi pralniczej dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach w roku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 597 600 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=124, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
03 grudnia 2021
Termin ofert: 14 grudnia 2021 08:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
28 stycznia 2022
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
30 stycznia 2023
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Dom Pomocy Społecznej Chumiętki |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | DPS |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000304734 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Chumiętki |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Chumiętki |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 63-840 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL417 - Leszczyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 655711717 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 655711717 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | dpschumietki@wp.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | dpschumietki.com.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-fd1b7056-5430-11ec-8c2d-66c2f1230e9c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00070719 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-01-30 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie zastrzeżone (art. 94 ustawy) |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00299120/02 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonywanie usługi pralniczej dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach w roku 2022 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem umowy jest świadczenie na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach, regularnych i kompleksowych usług pralniczych bielizny, odzieży i innych tekstyliów w tym m.in | bielizny pościelowej, ręczników, narzut, koców, poduszek, kołder, odzieży ochronnej pracowników Domu, prześcieradeł - podkładów wielorazowych z tworzyw sztucznych, firan, obrusów, bielizny osobistej, koszul, swetrów, ubrań wełnianych, spodni, bluz, kurtek, itp. , wraz z ich transportem - zwanych dalej Przedmiotem zamówienia. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) dezynfekcję określonego asortymentu (choroby zakaźne, zgony) 2) pranie wodne lub chemiczne, w zależności od rodzaju Przedmiotu zamówienia 3) płukanie w środkach zmiękczających i antystatycznych niektórego rodzaju Przedmiotu zamówienia, 4) krochmalenie bielizny pościelowej, z wyjątkiem pościeli z tzw. kory 5) suszenie, 6) prasowanie lub maglowanie, 7) składanie i pakowanie, 8) naprawy bielizny, przyszywanie tasiemek, guzików itp. 3. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru brudnej i dostawy czystej bielizny codziennie od poniedziałku do soboty. W przypadku świąt i dodatkowych dni wolnych od pracy terminy dostaw i odbioru bielizny będą ustalane na bieżąco. Usługa realizowana będzie w pralni oferenta. Zamówienie obejmuje również transport bielizny, który będzie dokonywał się na koszt Wykonawcy. 4. Zasady postępowania z bielizną brudną: a) odbiór bielizny brudnej musi odbywać się jeden raz dziennie bezpośrednio z magazynu brudnej bielizny w godz. 9.00-14.00, b) bielizna zabrudzona przed zapakowaniem w worki zostanie przeliczona na sztuki oraz oznaczona przez pracownika Zamawiającego. Worki foliowe przeznaczone do pakowania brudnej bielizny dostarczone będą przez Wykonawcę, c) pracownik Wykonawcy odbierający brudną bieliznę musi być ubrany w odzież ochronną, d) obowiązkiem pracownika Wykonawcy jest przeliczenie sztuk brudnej bielizny przy odbiorze prania, e) w przypadku niezgodności stanu bielizny brudnej po przeliczeniu dokonuje się ponownego przeliczenia w obecności pracownika Zamawiającego i Wykonawcy, f) odbiór brudnej bielizny (sztuki) jest potwierdzony na odpowiednim druku zdawczo-odbiorczym przez zdającego i przyjmującego bieliznę, g) pracownik Zamawiającego, nie rzadziej niż raz w miesiącu, będzie obecny przy ważeniu zdanej bielizny brudnej w siedzibie Wykonawcy, waga zostanie potwierdzona podpisami pracowników Wykonawcy i Zamawiającego. 5. Zasady postępowania z praniem czystym: a) obowiązkiem Wykonawcy będzie dostarczenie bielizny czystej do magazynu czystej bielizny, b) bielizna czysta zapakowana w worki foliowe/(lub) materiałowe i oznaczona zostanie zważona i przeliczona sztukowo przez pracowników Zamawiającego, a następnie jej stan zostanie potwierdzony na specjalnym druku zdawczo - odbiorczym. Worki do odbioru czystej bielizny zabezpiecza Wykonawca, c) bielizna czysta winna być pakowana asortymentowo, d) bardzo zniszczona bielizna i odzież będzie oddzielnie pakowana i przekazana oddziałom, z których została zabrana, e) pracownik Wykonawcy odbierający czystą bieliznę musi być ubrany w odzież ochronną. 6. Orientacyjna ilość prania miesięcznie wynosi ok 3000 kg ( z tolerancją +/- 10 %). 7. Wykonawca odpowiada za stan sanitarny wyposażenia pomieszczeń magazynowych brudnej i czystej bielizny w pralni zgodnie z zaleceniami PZH w Warszawie. Zamawiający zastrzega sobie prawo możliwości wizytowania pralni Wykonawcy (zarówno przed podpisaniem umowy jak i w trakcie jej obowiązywania) oraz nadzór nad prawidłowym postępowaniem w czasie transportu bielizny czystej i brudnej. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zaleceń producentów odzieży i pozostałego pranego asortymentu, w zakresie ograniczenia czyszczenia wodnego lub chemicznego. Usługa pralnicza będzie wykonywana zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi obowiązującymi w pralniach świadczących usługi na rzecz jednostek służby zdrowia oraz z zastosowaniem środków piorąco - dezynfekujących o szerokim spektrum działania, posiadających wszelkie wymagane prawem atesty i certyfikaty. 8. Zgodnie z art. 94 ust. 1 pkt 1) - Zamawiający zastrzega, że o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy mający status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz inni wykonawcy, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych, w szczególności: 1) osób niepełnosprawnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573). Zamawiający określa minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do w/w kategorii osób wskazanych powyżej nie mniejszy niż 30 % - oświadczenie dotyczące wskaźnika Wykonawca zawrze w Formularzu ofertowym. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 98311000-6 - Usługi odbierania prania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2021-12-30 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Zakład Aktywności Zawodowej w Leonowie |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6961866838 |
| 4.3.3.) | Ulica | Leonów |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Leonów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 63-810 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 212400,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00040630/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2022-12-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 184908,95 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.