Usługa ochrony mienia
Zamawiający Sieć Badawcza Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Usługa ochrony mienia”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 574 712 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=800, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
02 lipca 2021
Termin ofert: 16 lipca 2021 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
09 września 2021
16 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
13 grudnia 2022
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Sieć Badawcza Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 387116932 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Zakopiańska 73 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kraków |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 30-418 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL213 - Miasto Kraków |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 12 26 18 324 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 12 26 60 870 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@kit.lukasiewicz.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://kit.lukasiewicz.gov.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-2951f471-da69-11eb-b885-f28f91688073 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2022/BZP 00492964 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2022-12-13 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00102585/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Usługa ochrony mienia |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest usługa ochrony mienia terenu i budynków Sieć Badawcza Łukasiewicz - Krakowskiego Instytutu Technologicznego przy ul. Wrocławskiej 37a od dnia 16.08.2021 r. (godz. 0:01) do dnia 15.10.2022 r. (godz. 23:59) oraz przy ul. Zakopiańskiej 73, w okresie od 17.09.2021 r. (godz. 0:01) do 16.10.2022 r. (godz. 23:59). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 79710000-4 - Usługi ochroniarskie |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2021-08-13 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 14 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | TIME SECURITY Sp. z o.o. |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | SKY ONE Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 240445733 |
| 4.3.3.) | Ulica | Plac Wolności 2 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Mysłowice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 41-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 650008,26 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00176200/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2022-11-16 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Waloryzacja wynagrodzenia wykonawcy na podstawie klauzuli umownej dotyczącej minimalnego wynagrodzenia. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Waloryzacja wynagrodzenia wykonawcy na podstawie klauzuli umownej dotyczącej minimalnego wynagrodzenia. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 57160,05 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przedłużenie umowy ze względu na przedłużającą się nową procedurę udzielenia zamówienia na okres potrzebny do zawarcia nowej umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Na podstawie art. 455 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych Umowa ZP/6/21 zostaje przedłużona do dnia 16 listopada 2022 roku.Za usługi świadczone przez Wykonawcę w okresie od pierwotnie podanych w umowie dat zakończenia realizacji umowy do 16 listopada 2022 przysługuje mu wynagrodzenie wynikające z cen jednostkowych podanych w umowie odpowiadające faktycznie wykonanym w tym okresie ilościom zadań. Wynagrodzenie to nie może przekroczyć 10% wysokości wynagrodzenia całkowitego określonego w Umowie ZP/6/21. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 55483,06 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 762651,37 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.