Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Badanie próbek kotłów na paliwo stałe o znamionowej mocy cieplnej nie większej niż 500 kW, pod kątem spełniania wymagań rozporządzenia Komisji (UE) 2015/1189

Zamawiający Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Badanie próbek kotłów na paliwo stałe o znamionowej mocy cieplnej nie większej niż 500…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Urząd Ochrony Konkurencji i KonsumentówWarszawa, Mazowieckieopublikowano 25 października 2022
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje o wykonaniu umowy

Podsumowanie
  • 1

    ZakresWybrano ofertę firmy Centrum Badań Środowiska „SORBCHEM” Sp. z o.o. (Ruda Śląska).

  • 2

    ZakresOgłoszenie dotyczy zamówienia klasycznego o wartości powyżej 130 000 zł, ale poniżej progów unijnych.

  • 3

    ZakresBadania muszą być przeprowadzone zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012 (lub nowszą wersją) oraz metodami pomiarów i obliczeń określonymi w załączniku III rozporządzenia.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

URZĄD OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 006212789

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Powstańców Warszawy 1

1.4.2.)Miejscowość

Warszawa

1.4.3.)Kod pocztowy

00-950

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.4.7.)Numer telefonu

+48225560355

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@uokik.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.uokik.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6eef06d6-e0df-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.2.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00407876

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2022-10-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00191341/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Badanie próbek kotłów na paliwo stałe o znamionowej mocy cieplnej nie większej niż 500 kW, pod kątem spełniania wymagań rozporządzenia Komisji (UE) 2015/1189

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest badanie laboratoryjne próbek kotłów na paliwo stałe o mocy do 500 kW pod kątem spełniania wymagań określonych w rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwo stałe (Dz. Urz. UE L 193 z 21.07.2015 r., str. 100, dalej: rozporządzenie) z zastosowaniem metod określonych w normie PN-EN 303-5:2012 Kotły grzewcze - Część 5: Kotły grzewcze na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa o mocy nominalnej do 500 kW - Terminologia, wymagania, badania i oznakowanie (lub metod określonych w nowszej wersji normy, jeśli będzie miało to zastosowanie) oraz zgodnie z metodami pomiarów i obliczeń określonymi w załączniku III – „Pomiary i obliczenia” rozporządzenia, a także procedury określonej w załączniku IV – „Procedura weryfikacji do celów nadzoru rynku” (szczególnie Tabela 2 – „Dopuszczalne odchylenia na potrzeby weryfikacji”) rozporządzenia, w zakresie:
a) sezonowej efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń,
b) emisji cząstek stałych dotyczących sezonowego ogrzewania pomieszczeń,
c) emisji organicznych związków gazowych dotyczących sezonowego ogrzewania pomieszczeń,
d) emisji tlenku węgla dotyczących sezonowego ogrzewania pomieszczeń,
e) emisji tlenków azotu, wyrażonych jako ekwiwalent dwutlenku azotu, dotyczących sezonowego ogrzewania pomieszczeń.
2. Przewidziana maksymalna liczba próbek wynosi 15, a minimalna 10.
3. Wykonawca powinien posiadać akredytację PCA lub innego równoważnego (europejskiego) ośrodka, na przeprowadzanie badań laboratoryjnych wyrobów z zastosowaniem metod określonych w normie PN-EN 303-5. Zamawiający wymaga, aby każde sprawozdanie z badań było opatrzone symbolem akredytacji PCA, zgodnie z wymogami wynikającymi z dokumentu PCA nr DA-02 „Zasady stosowania symboli akredytacji PCA” (albo zgodnie z wymogami innego ośrodka, który udzielił akredytacji).
4. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).

3.9.)Główny kod CPV

73111000-3 - Laboratoryjne usługi badawcze

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2022-07-06

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2022-10-14

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Centrum Badań Środowiska „SORBCHEM” Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6412532838

4.3.3.)Ulica

ul. Kokotek 6

4.3.4.)Miejscowość

Ruda Śląska

4.3.5.)Kod pocztowy

41-700

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

126382,50 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00250571/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2022-10-14

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

117957,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Łączna wartość wypłaconego wynagrodzenia jest niższa niż wartość umowy, z uwagi na przebadanie 14 z 15 planowanych kotłów.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

73111000-3Laboratoryjne usługi badawcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →