ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadań inwestycyjnych na terenie gminy Radwanice.

Zamawiający Gmina Radwanice (Radwanice, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadań inwestycyjnych na terenie gminy…”. Termin składania ofert minął 31 października 2022, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina RadwaniceRadwanice, Dolnośląskie (powiat Wrocławski →)opublikowano 21 października 2022
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 184 750 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
31 października 2022, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie inspektora nadzoru robót branży sanitarnej40%Doświadczenie inspektora nadzoru robót branży drogowej40%Doświadczenie inspektora nadzoru robót branży elektrycznej40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    21 października 2022

    Termin ofert: 31 października 2022 11:00
  2. Wynik: wybrano wykonawców

    22 grudnia 2022

    2 oferty3 wykonawców
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Doświadczenie inspektora nadzoru robót branży sanitarnej 40%, Doświadczenie inspektora nadzoru robót branży drogowej 40%, Doświadczenie inspektora nadzoru robót branży elektrycznej 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadań inwestycyjnych na terenie gminy Radwanice.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RADWANICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647630

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Przemysłowa 17

1.5.2.)Miejscowość

Radwanice

1.5.3.)Kod pocztowy

59-160

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzp@radwanice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.radwanice.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadań inwestycyjnych
na terenie gminy Radwanice.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-149bdca7-5147-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00405130

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-10-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00026368/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadań inwestycyjnych na terenie gminy Radwanice.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/radwanice

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja w postępowaniu, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/radwanice.
Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym przekazywanie wszelkich oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji, odbywać się będzie w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy i formularza „Wyślij wiadomość”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. W przypadku awarii platformy zakupowej uznaję się datę ich otrzymania przez Zamawiającego na adres e-mail: pzp@radwanice.pl.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej zostały opisane w rozdziale 8 oraz 11 SWZ.
Zamawiający wymaga podpisania oferty, oświadczeń oraz dokumentów kwalifikowanym podpisem
elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej „RODO”) informujemy, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Urząd Gminy Radwanice, ul. Przemysłowa 17, 59-160 Radwanice (Gmina Radwanice);
2) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych. Kontakt z Inspektorem możliwy za pośrednictwem adresu e - mail: iod@drmendyk.pl
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego.
4) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 ust. 1 oraz art. 74 ust. 1 i 2 ustawy Pzp;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisanych ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia);
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
10) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

InII.271.33.2022

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

3

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie nadzoru inwestorskiego branży instalacyjnej sanitarnej na następujących zadaniach inwestycyjnych na terenie Gminy Radwanice:
a) Budowa drogi gminnej nr 120464D wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1143D, budową chodników i sieci kanalizacji deszczowej oraz budowa i przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ramach zadania: „Przebudowa drogi dz.nr 502 wraz z zagospodarowaniem dz.nr 299/3 w Łagoszowie Wielkim”.
b) Przebudowa drogi gminnej dojazdowej nr 120466D wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej, budową odcinka sieci wodociągowej i rozbudową kanalizacji sanitarnej w m. Łagoszów Wielki dz. nr 4, 440/1, 129/8, 128/3, 132, 129/9,129/7.
c) Budowa drogi gminnej łączącej drogę nr 1143D – ul. Przemysłową z drogą nr 120444D – ul. Modrzewiową wraz z odwodnieniem i oświetleniem oraz usunięciem kolizji – przestawieniem słupów.
d) Budowa drogi w m. Lipin ul. Podgórna wraz z siecią wodociągową oraz kanalizacją sanitarną.

4.2.6.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie inspektora nadzoru robót branży sanitarnej

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie nadzoru inwestorskiego branży: drogowej, na następujących zadaniach inwestycyjnych na terenie Gminy Radwanice:
1) Budowa drogi gminnej nr 120464D wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1143D, budową chodników i sieci kanalizacji deszczowej oraz budowa i przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ramach zadania: „Przebudowa drogi dz.nr 502 wraz z zagospodarowaniem dz.nr 299/3 w Łagoszowie Wielkim”.
2) Przebudowa drogi gminnej dojazdowej nr 120466D wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej, budową odcinka sieci wodociągowej i rozbudową kanalizacji sanitarnej w m. Łagoszów Wielki dz. nr 4, 440/1, 129/8, 128/3, 132, 129/9,129/7.
3) Budowa drogi gminnej łączącej drogę nr 1143D – ul. Przemysłową z drogą nr 120444D – ul. Modrzewiową wraz z odwodnieniem i oświetleniem oraz usunięciem kolizji – przestawieniem słupów.
4) Przebudowa odcinka drogi gminnej ul. Mechaniczna – etap I.
5) Budowa drogi w m. Lipin ul. Podgórna wraz z siecią wodociągową oraz kanalizacją sanitarną.
6) Budowa drogi w m. Lipin ul. Jana Pawła II oraz drogi na działce nr 96 wraz z zatoką autobusową, zjazdami indywidualnymi oraz kanalizacją deszczową

4.2.6.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie inspektora nadzoru robót branży drogowej

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie nadzoru inwestorskiego branży instalacyjnej elektrycznej na następujących zadaniach inwestycyjnych na terenie Gminy Radwanice:
a) Budowa drogi gminnej łączącej drogę nr 1143D – ul. Przemysłową z drogą nr 120444D – ul. Modrzewiową wraz z odwodnieniem i oświetleniem oraz usunięciem kolizji – przestawieniem słupów.
b) Przebudowa odcinka drogi gminnej ul. Mechaniczna – etap I.

4.2.6.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie inspektora nadzoru robót branży elektrycznej

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

a) Dotyczy części 1
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje osobą, która będzie uczestniczyć w realizacji zamówienia jako inspektor nadzoru robót branży sanitarnej – 1 osoba spełniająca następujące wymagania:
 posiadanie uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych lub opowiadające im uprawnienia równoważne, z doświadczeniem w pełnieniu w przedmiotowej specjalności w okresie ostatnich siedmiu lat przed upływem terminu składania ofert, funkcji inspektora nadzoru branży sanitarnej lub kierownika budowy przy zadaniu obejmującym wykonanie sieci wodociągowej lub/i kanalizacji sanitarnej o łącznej długości min. 500 m.
 wymaga się, aby funkcja była pełniona przez okres odpowiadający co najmniej 2/3 terminu realizacji robót budowlanych oraz obejmujący zakończenie i odbiór końcowy robót budowlanych,

b) Dotyczy części 2
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje osobą, która będzie uczestniczyć w realizacji zamówienia jako inspektor nadzoru robót branży drogowej– 1 osoba spełniająca następujące wymagania:
 posiadanie uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń lub uprawnień równoważnych, z doświadczeniem w pełnieniu w przedmiotowej specjalności w okresie ostatnich siedmiu lat przed upływem terminu składania ofert, funkcji inspektora nadzoru branży drogowej lub kierownika budowy przy zadaniu polegającym na budowie lub przebudowie drogi o długości jezdni minimum 1 000 m.
 wymaga się, aby funkcja była pełniona przez okres odpowiadający co najmniej 2/3 terminu realizacji robót budowlanych oraz obejmujący zakończenie i odbiór końcowy robót budowlanych

c) Dotyczy części 3
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje osobą, która będzie uczestniczyć w realizacji zamówienia jako inspektor nadzoru robót branży elektrycznej– 1 osoba spełniająca następujące wymagania:
 posiadanie uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub uprawnienia równoważne, z doświadczeniem w pełnieniu w przedmiotowej specjalności w okresie ostatnich siedmiu lat przed upływem terminu składania ofert, funkcji inspektora nadzoru lub kierownika budowy przy zadaniu obejmującym wykonanie linii kablowej oświetlenia o długości min. 300 m. wraz montażem słupów.
 wymaga się, aby funkcja była pełniona przez okres odpowiadający co najmniej 2/3 terminu realizacji robót budowlanych oraz obejmujący zakończenie i odbiór końcowy robót budowlanych,

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. O ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.2020.1076 ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

2) wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wzór wykazu stanowi załącznik nr 8 do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają
pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i
zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia zamawiający bada, czy nie zachodzą wobec każdego z
wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem wykonawcy.
3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie
ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonują roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
4. W przypadku, o którym mowa w pkt 3 wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty
oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonują poszczególni wykonawcy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 dopuszcza się możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy;
1) w zakresie zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy
2) w zakresie zmiany wynagrodzenia- jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę - w przypadku:
a) zmiany ustawowej zmiany stawki podatku VAT
b) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U.2020.2207 ze zm.),
c) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania umowy przez wykonawcę,
d) zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz.U.2020.1342 ze zm.)
3) w zakresie dotyczącym możliwości zmiany osób realizujących przedmiot umowy. Zmiana osób może być dokonana w sytuacji:
 na żądanie zamawiającego w przypadku nienależytego wykonywania powierzonych prac,
 na wniosek wykonawcy w przypadku śmierci, choroby lub innego zdarzenia losowego, nienależytego wykonywania powierzonych prac, innych obiektywnych okoliczności niezależnych od wykonawcy (np. rezygnacji osoby pełniącej funkcję inspektora nadzoru).
Szczegółowe zasady zmiany osoby wyznaczonej na inspektora nadzoru zostały określone w §3 umowy.
2. Dopuszcza się możliwość zmiany umowy w zakresie sposobu rozliczenia, warunków płatności, wysokości rozliczeń częściowych, wprowadzenia dodatkowych płatności częściowych
3. Zamawiający przewiduje wprowadzenie zmiany w umowie w przypadku wykrycia omyłek, rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać ich usunięcie i doprecyzowanie Umowy zgodnie z jej celem lub w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Wykonawcę i Zamawiającego.
4. Strona występująca o zmianę postanowień zawartej umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 1 i 2.
5. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie, za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, pod rygorem nieważności.
6. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w przypadkach określonych w art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia należnego wykonawcy w przypadku zmiany cen materiałów lub kosztów

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2022-10-31 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/radwanice

8.3.)Termin otwarcia ofert

2022-10-31 11:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2022-11-29

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71520000-9Usługi nadzoru budowlanego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
184 750 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
49 927 zł371 889 zł
Rozstęp międzykwartylowy
321 963 zł
Źródło próbki
CPV 71520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
49 927 zł
Mediana
184 750 zł
Górny kwartyl
371 889 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 31.10.2022, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Radwanice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radwanice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.