Wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół nr 3 im. H. Kołłątaja w Szamotułach
Zamawiający Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach (Szamotuły, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół nr 3 im. H. Kołłątaja w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 282 009 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=627, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisówOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W SZAMOTUŁACH |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000688019 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Adama Mickiewicza 4 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Szamotuły |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 64-500 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL418 - Poznański |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 612921579 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zs3@zs3.szkola.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zs3.szkola.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-723707cc-6d46-11ec-ae77-fe331fedffdc |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2022/BZP 00401336 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2022-10-20 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/S 002-002415 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014- 2020, Oś Priorytetowa 9 Infrastruktura dla kapitału ludzkiego, Działanie 9.3 Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej, Poddziałanie 9.3.2 Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego, Umowa o dofinansowanie nr: RPWP.09.03.02-30-0012/20 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Dostawa, montaż i konfiguracja wyposażenia informatycznego |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30213300-8 - Komputer biurkowy |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 30231300-0 - Monitory ekranowe 30232110-8 - Drukarki laserowe 48822000-6 - Serwery komputerowe 31213300-5 - Szafy kablowe |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Dostawa, montaż i konfiguracja wyposażenia elektrycznego |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 31110000-0 - Silniki elektryczne 44512000-2 - Różne narzędzia ręczne |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Dostawa, montaż wyposażenia - meble |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 39121000-6 - Biurka i stoły |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 39131000-9 - Regały biurowe 39160000-1 - Meble szkolne 39150000-8 - Różne meble i wyposażenie |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-04-07 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2022-06-20 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ARKADIUSZ SPYCHAŁA „KOMBIT PLUS” |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9720925475 |
| 4.3.3.) | Ulica | Migdałowa 60 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Poznań |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 61-612 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 266818,98 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/S 091-250204 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2022-08-29 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | 2. Zmiany są wynikiem opóźnienia realizacji umowy nr ZSNr3-ZP.272.2.2021, której przedmiotem jest wykonanie robót budowlanych w budynku Zespołu Szkół nr 3 im. H. Kołłątaja w Szamotułach, dot. przebudowy pracowni kształcenia zawodowego. Zmiana terminu zakończenia robót budowlanych, uniemożliwia realizację niniejszej umowy zgodnie z określonym pierwotnie terminem. Zamawiający nie dysponuje pomieszczeniami gotowymi do wykonania niniejszej umowy, aby móc udostępnić je Wykonawcy do wykonania niniejszej umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Dostawa, montaż i konfiguracja wyposażenia informatycznego |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | 2. Zmiany są wynikiem opóźnienia realizacji umowy nr ZSNr3-ZP.272.2.2021, której przedmiotem jest wykonanie robót budowlanych w budynku Zespołu Szkół nr 3 im. H. Kołłątaja w Szamotułach, dot. przebudowy pracowni kształcenia zawodowego. Zmiana terminu zakończenia robót budowlanych, uniemożliwia realizację niniejszej umowy zgodnie z określonym pierwotnie terminem. Zamawiający nie dysponuje pomieszczeniami gotowymi do wykonania niniejszej umowy, aby móc udostępnić je Wykonawcy do wykonania niniejszej umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Dostawa, montaż i konfiguracja wyposażenia informatycznego |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | 1. Strony umowy zgodnie postanawiają dokonać zmiany zapisów w Zał. nr 1 do umowy nr ZSNR3-ZP.272.4c.2021, na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 uPzp w zw. z zapisami § 8 ust. 2 umowy, a dotyczącego przedmiotu zamówienia w związku z brakiem dostępności sprzętu objętego przedmiotem umowy na rynku. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Dostawa, montaż i konfiguracja wyposażenia informatycznego |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 266818,98 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.