Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena90%Wydłużenie terminu gwarancji ponad podstawowy termin 24 miesięcy10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Udzielenie gwarancji bankowej własnej dla zabezpieczenia roszczeń Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Zamawiający Gmina Wojkowice (Wojkowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Udzielenie gwarancji bankowej własnej dla zabezpieczenia roszczeń Wojewódzkiego Funduszu…”, wybierając ofertę wykonawcy Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. z siedzibą w Warszawie Południowy Regionalny Oddział Korporacyjny w Katowicach, Regionalne Centrum Korporacyjne w Katowicach. Wartość umowy: 205 200 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina WojkowiceWojkowice, Śląskie (powiat Będziński →)opublikowano 6 października 2022
Wartość umowy
205 200 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 sierpnia 2022

    Termin ofert: 8 września 2022 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 października 2022

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. z siedzibą w Warszawie Południowy Regionalny Oddział Korporacyjny w Katowicach, Regionalne Centrum Korporacyjne w Katowicach (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 205 200,00 zł (umowę zawarto 29 września 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 48 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wojkowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257541

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana III Sobieskiego

1.5.2.)Miejscowość

Wojkowice

1.5.3.)Kod pocztowy

42-580

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wojkowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

wojkowice.bip.net.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wojkowice.bip.net.pl/?c=207

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie gwarancji bankowej własnej dla zabezpieczenia roszczeń Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-37a47dfb-196d-11ed-acbd-46d0480cd9c4

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00380196

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-10-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00302985/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WPM.271.52.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Udzielenie gwarancji bankowej własnej, o której mowa w art. 81 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. prawo bankowe (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r., poz. 2439 z późniejszymi zmianami) w kwocie – 2 250 000,00 zł na okres nie krótszy niż 24 miesiące i nie dłuższy niż 48 miesięcy począwszy od 15 września 2022 r. (po uzgodnieniu treści gwarancji z WFOŚiGW) na rzecz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dla zabezpieczenia roszczeń Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z tytułu pożyczki, którą Fundusz udzielił spółce „Wojkowickie Wody” spółka z ograniczona odpowiedzialnością w kwocie – 10 440 000,00 zł.
Przedmiotem gwarancji jest spłata przez spółkę Wojkowickie Wody sp. z o. o. kapitału pożyczki i odsetek umownych stanowiących oprocentowanie kapitału pożyczki wraz z odsetkami karnymi za opóźnienie w spłacie kapitału oraz wszelkimi kosztami ubocznymi wynikającymi z opóźnienia (dalej również: zobowiązania z pożyczki) do limitu – 2 250 000,00 zł w całym okresie obowiązywania gwarancji.
Wraz z upływem każdego roku kalendarzowego limit gwarancji nie ulega zmianie.
Uzyskanie gwarancji bankowej na rzecz WFOSiGW Katowice jest konieczne dla wypłaty pożyczki oraz ze względu na wymagania WFOSIGW Katowice w zakresie zabezpieczenia spłaty pożyczki udzielonej spółce Wojkowickie Wody; pożyczka WFOSiGW Katowice w kwocie 10 440 000,00 zł stanowi element montażu finansowego realizacji projektu współfinansowanego ze środków UE pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie Miasta Wojkowice – eta II”; pożyczka w całości ma być przeznaczona na częściowe pokrycie wkładu własnego gminy Wojkowice na realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 na podstawie Umowy o dofinansowanie zawartej przez gminę Wojkowice z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dnia 8 maja 2017 r., nr POIS.02.03.00-00-0126/16-00 wraz z późniejszymi aneksami skutkującymi m.in. ustanowieniem podmiotu upoważnionego do ponoszenia wydatków w ramach Projektu w postaci spółki Wojkowickie Wody sp. z o. o.

4.5.3.)Główny kod CPV

66000000-0 - Usługi finansowe i ubezpieczeniowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

205200 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

205200 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

205200 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. z siedzibą w Warszawie Południowy Regionalny Oddział Korporacyjny w Katowicach, Regionalne Centrum Korporacyjne w Katowicach

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

525-000-77-38

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-09-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

205200 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

48 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66000000-0Usługi finansowe i ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wojkowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wojkowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 205 200 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66000000-0 (Usługi finansowe i ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. z siedzibą w Warszawie Południowy Regionalny Oddział Korporacyjny w Katowicach, Regionalne Centrum Korporacyjne w Katowicach (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.