Wybór Partnerów Finansujących w celu udzielania preferencyjnych pożyczek na kształcenie w ramach projektu „Postaw na rozwój - europejskie pożyczki na kształcenie” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027
Zamawiający Bank Gospodarstwa Krajowego (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Wybór Partnerów Finansujących w celu udzielania preferencyjnych pożyczek na kształcenie w…”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 11:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 11 września 2026, 11:008d 10h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=542, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
05 sierpnia 2026
Termin ofert: 4 września 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
02 września 2026
Nowy termin: 11 września 2026 11:00Zmienia wersję 541454-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wybór Partnerów Finansujących świadczących usługi zarządzania funduszem szczegółowym tworzonym w celu udzielania preferencyjnych pożyczek na kształcenie.
- 2
ZakresZamówienie jest podzielone na 3 części, każda obejmuje teren całego kraju i wskazaną kwotę funduszu: 25 000 000,00 zł, 15 000 000,00 zł oraz 10 000 000,00 zł.
- 3
ZakresDla części zamówienia przewidziano prawo opcji, a kwota funduszu szczegółowego może wzrosnąć o 300% w stosunku do zamówienia podstawowego.
- 4
ZakresWykonawca składa Biznesplan cz. A jako wymagany przedmiotowy środek dowodowy oraz dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia wskazane w SWZ.
- 5
RyzykoKażda część ma przypisany własny próg wadium: 15 000,00 zł, 9 000,00 zł i 6 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2026 r. wygrał Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A., który złożył jedyną ofertę.
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 11,9 ofert na postępowanie przy 295 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Bank Gospodarstwa Krajowego |
| REGON | 000017319 |
| Adres | Al. Jerozolimskie 7, 00-955 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wybór Partnerów Finansujących w celu udzielania preferencyjnych pożyczek na kształcenie w ramach projektu „Postaw na rozwój - europejskie pożyczki na kształcenie” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 66000000-0 - Usługi finansowe i ubezpieczeniowe |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp
- Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Dotyczy podstaw wykluczenia wskazanych art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowe
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 8 - 10 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-11 11:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →