Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
535 366 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    272 881 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    262 484 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zmiana sposobu ogrzewania w lokalach mieszkalnych będących w zasobach Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej "MZGM" Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim – ogrzewanie gazowe w podziale na 2 części.

Zamawiający Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "mzgm" Sp. z o.o. (Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zmiana sposobu ogrzewania w lokalach mieszkalnych będących w zasobach Miejskiego Zakładu…”, wybierając ofertę wykonawcy PHPU ABI Bożena Biela. Łączna wartość umów: 535 366 zł. Złożono 6 ofert.

Łączna wartość umów
535 366 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma PHPU ABI Bożena Biela za łącznie 535 365,70 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ "MZGM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250470657

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kościuszki 14

1.5.2.)Miejscowość

Ostrów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

63-400

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

62/ 50 66 230

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mzgm@mzgm.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzgm.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Sp. z o.o.

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zmiana sposobu ogrzewania w lokalach mieszkalnych będących w zasobach Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej "MZGM" Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim – ogrzewanie gazowe w podziale na 2 części.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6812b3e3-09b5-11ed-9a86-f6f4c648a056

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00377966

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-10-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00042385/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Zmiana sposobu ogrzewania w lokalach mieszkalnych będących w zasobach Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej "MZGM" Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim - ogrzewanie gazowe w podziale na 2 części

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00273237/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PNO/07/2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

495708,98 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie kompletnej instalacji centralnego ogrzewania w lokalach mieszkalnych przy ul. Partyzanckiej 16 i ul. Raszkowskiej 45 w Ostrwie Wielkopolskim.
Zakres prac obejmuje:
-Demontaż i utylizacja dotychczasowych źródeł ogrzewania lokali (piece kaflowe - około12 szt., trzon kuchenny – około 1 szt., piece zasypowe – około 3 szt.). Po wykonaniu demontażu pieców, należy dokonać stałego zamurowania otworu po czopuchu wraz z uzupełnieniem zaniżenia w posadzkach.
-Wykonanie instalacji grzejnikowych w lokalach mieszkalnych. Dostawę i montaż grzejników należy wykonać zgodnie z Projektem Budowlano-Wykonawczym. Przy każdym grzejniku należy zamontować zawory z głowicą termostatyczną na zasilaniu i odcinający na powrocie oraz zawór ręczny odpowietrzający wraz z automatycznym zaworem odpowietrzającym na wyższych punktach instalacji. Zakup grzejników wraz z kompletami zaworów leży po stronie Wykonawcy.
- Montaż kotła gazowego 2-funkcyjnego.
- Wpięcie istniejącej instalacji c.w.u. i zimnej do nowo zainstalowanego kotła gazowego.
- Połączenie instalacji c.o. do kotła gazowego.
- Montaż wkładów kominowych.
- Wykonanie prób szczelności.
- Dostarczenie protokołów próby szczelności instalacji gazowej.
-Otwory i bruzdy po przekłuciach w stropach i ścianach należy staranie zaszpachlować.
- W trakcie robót, oraz po ich zakończeniu należy posprzątać miejsce wykonywania prac.

Zakup kotła gazowego, wkładu kominowego, grzejników wraz z zawiesiami oraz pokrętłami jest po stronie Wykonawcy
Całość prac należy wykonać zgodnie z Projektem Budowlano-Wykonawczym będącym załącznikiem w postępowaniu przetargowym.
Całość robót należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi normami i warunkami BHP.

4.5.3.)Główny kod CPV

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331211-8 - Instalowanie wentylacji zewnętrznej

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.)Wartość części

252667,81 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie kompletnej instalacji centralnego ogrzewania w lokalach mieszkalnych przy ul. Raszkowskiej 30 w Ostrowie Wielkopolskim.
Zakres prac obejmuje:
-Demontaż i utylizacja dotychczasowych źródeł ogrzewania lokali (piece kaflowe – około 8 szt., piec typu kaza – około 1 szt.). Po wykonaniu demontażu pieców, należy dokonać stałego zamurowania otworu po czopuchu wraz z uzupełnieniem zaniżenia w posadzkach.
-Wykonanie instalacji grzejnikowych w lokalach mieszkalnych. Dostawę i montaż grzejników należy wykonać zgodnie z Projektem Budowlano-Wykonawczym. Przy każdym grzejniku należy zamontować zawory z głowicą termostatyczną na zasilaniu i odcinający na powrocie oraz zawór ręczny odpowietrzający wraz z automatycznym zaworem odpowietrzającym na wyższych punktach instalacji. Zakup grzejników wraz z kompletami zaworów leży po stronie Wykonawcy.
- Montaż kotła gazowego 2-funkcyjnego.
- Wpięcie istniejącej instalacji c.w.u. i zimnej do nowo zainstalowanego kotła gazowego.
- Połączenie instalacji c.o. do kotła gazowego.
- Montaż wkładów kominowych.
- Wykonanie prób szczelności.
- Dostarczenie protokołów próby szczelności instalacji gazowej.
-Otwory i bruzdy po przekłuciach w stropach i ścianach należy staranie zaszpachlować.
-W trakcie robót, oraz po ich zakończeniu należy posprzątać miejsce wykonywania prac.
Zakup kotła gazowego, wkładu kominowego, grzejników wraz z zawiesiami oraz pokrętłami jest po stronie Wykonawcy
Całość prac należy wykonać zgodnie z Projektem Budowlano-Wykonawczym będącym załącznikiem w postępowaniu przetargowym.
Całość robót należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi normami i warunkami BHP.

4.5.3.)Główny kod CPV

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331211-8 - Instalowanie wentylacji zewnętrznej

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.)Wartość części

262484,46 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

272881,24 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

289910,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

272881,24 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PHPU ABI Bożena Biela

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

622-19-80-164

7.3.3)Ulica

Szczury 60

7.3.4)Miejscowość

Sobótka

7.3.5)Kod pocztowy

63-450

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-09-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

272881,24 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

85 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

262484,46 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

325400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

262484,46 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PHPU ABI Bożena Biela

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

622-19-80-164

7.3.3)Ulica

Szczury 60

7.3.4)Miejscowość

Sobótka

7.3.5)Kod pocztowy

63-450

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-09-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

262484,46 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

85 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45332200-5Roboty instalacyjne hydrauliczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 232 355 zł
Próbka: 106 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
355 499 zł3 930 420 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 574 921 zł
Źródło próbki
CPV 45332200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
355 499 zł
Mediana
1 232 355 zł
Górny kwartyl
3 930 420 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "mzgm" Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrów Wielkopolski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 535 366 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45332200-5 (Roboty instalacyjne hydrauliczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PHPU ABI Bożena Biela (Sobótka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.