ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wykonywanie usług w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych

Zamawiający Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu (Biskupiec, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Wykonywanie usług w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych”. Termin składania ofert minął 19 września 2022, 10:00. Planowany budżet: 921 200 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
921 200 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
19 września 2022, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin płatności40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    07 września 2022

    Termin ofert: 19 września 2022 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    30 września 2022

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Termin płatności 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Wykonywanie usług w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

  • 4

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 921 199,50 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 511315745

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Armii Krajowej 8

1.5.2.)Miejscowość

Biskupiec

1.5.3.)Kod pocztowy

11-300

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

897156313

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zaopatrzenie@szpital-biskupiec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://szpital-biskupiec.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonywanie usług w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c997d757-2e86-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00337118

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-09-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00023127/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Wykonywanie usług w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpital-biskupiec.pl/informacje/zamowienia-publiczne

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://miniportal.uzp.gov.pl/
https://epuap.gov.pl/wps/portal/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem dedykowanego formularza dostępnego na ePUAP oraz udostępnionego przez miniPortal (Formularz do komunikacji). We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem ogłoszenia (BZP lub ID postępowania). Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej pod adresem e-mail: zaopatrzenie@szpital-biskupiec.pl
Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na ePUAP. Wykonawca posiadający konto na ePUAP ma dostęp do formularzy: złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku oraz do formularza do komunikacji:
• wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów, oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie korzystania z miniPortalu (Warunki usługi) oraz Regulaminie ePUAP;
• maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku oraz do komunikacji wynosi 150 MB;
• za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na ePUAP;
• Zamawiający przekazuje link do postępowania oraz ID postępowania jako załącznik do niniejszej SWZ. Dane postępowanie można wyszukać również na Liście wszystkich postępowań w miniPortalu klikając wcześniej opcję „Dla Wykonawców” lub ze strony głównej z zakładki Postępowania.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

TP/13/22

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

921199,50 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych powstających w Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu.

4.2.6.)Główny kod CPV

90524000-6 - Usługi w zakresie odpadów medycznych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin płatności

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy

a) nie podlegają wykluczeniu, b) spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące: - zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; - sytuacji ekonomicznej lub finansowej; - zdolności technicznej lub zawodowej. 2. Zamawiający ustala następujące szczegółowe warunki udziału w postępowaniu: a) W zakresie warunku wskazanego w punkcie 1.b) tiret 2: - Zamawiający wymaga posiadania zezwolenia właściwego organu na prowadzenie działalności w zakresie gospodarki odpadami medycznymi (zbieranie i transport); - Zamawiający wymaga spełniania wymagań art. 20 oraz art. 95 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz.U. 2022 poz. 699 t.j. z późn. zm.), w szczególności dotyczących technologii unieszkodliwiania zakaźnych odpadów medycznych oraz położenia spalarni służącej do ich unieszkodliwiania.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

a) w odniesieniu do okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy:
- oświadczenie Wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji lub konsumentów ((Dz. U. z 2020 r. poz. 1076
i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej,
b) w odniesieniu do okoliczności wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy:
- odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
- oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych we ‘Wstępnym oświadczeniu Wykonawcy’.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

a) Zezwolenie właściwego organu na prowadzenie działalności w zakresie gospodarki odpadami medycznymi (zbieranie i transport),
b) Dokument potwierdzający, że wykonawca dysponuje na okres realizacji zamówienia czynną instalacją do unieszkodliwiania odpadów medycznych zakaźnych (180102*, 180103*, 180106*, 180182*), w której realizowana będzie usługa w zakresie ich unieszkodliwiania, posiadającą wolne moce przerobowe dla ilości odpadów zakaźnych pochodzących od Zamawiającego w zakresie określonym w niniejszym zamówieniu.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

a) Zezwolenie właściwego organu na prowadzenie działalności w zakresie gospodarki odpadami medycznymi (zbieranie i transport),
b) Dokument potwierdzający, że wykonawca dysponuje na okres realizacji zamówienia czynną instalacją do unieszkodliwiania odpadów medycznych zakaźnych (180102*, 180103*, 180106*, 180182*), w której realizowana będzie usługa w zakresie ich unieszkodliwiania, posiadającą wolne moce przerobowe dla ilości odpadów zakaźnych pochodzących od Zamawiającego w zakresie określonym w niniejszym zamówieniu.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

a) Wypełniony Formularz ofertowy,
b) Wypełniony Formularz cenowy,
c) Wykaz czynności niezbędnych do realizacji zamówienia.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Ceny netto za transport i unieszkodliwienie 1 kg odpadów, wyszczególnione w Załączniku nr 1 są stałe przez cały okres obowiązywania umowy. Jednakże wysokość wynagrodzenia należnego wykonawcy może ulec zmianie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku od towarów i usług,
b) wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
c) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę,
d) zmiany wskaźnika wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych za poprzedni kwartał, publikowanego w obwieszczeniu Prezesa GUS w Monitorze Polskim, jeżeli wzrost ten przekroczy 5% w okresie ostatnich 3 miesięcy, przy czym Wykonawca może się ubiegać o wzrost wynagrodzenia począwszy od dnia 1 kwietnia 2023r.
42. Zmiana wynagrodzenia, o której mowa w § 3 ust. 3 nastąpi po negocjacjach stron, w których Wykonawca zobowiązuje się do wykazania wpływu zmiany regulacji wskazanych w § 3 ust. 3 na koszty wykonania umowy. Zachowana zostaje konieczność sporządzenia aneksu do umowy.
3. W przypadku zmiany stawki podatku VAT na usługi objęte niniejszą umową, zmiana stawki następuje z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego stawkę. Zmienia się stosownie do tego cena brutto usługi, cena netto pozostaje bez zmian. Zachowana zostaje konieczność sporządzenia aneksu.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2022-09-15 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

EPUAP:/szpitalbiskupiec/skrytka

8.3.)Termin otwarcia ofert

2022-09-15 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2022-10-14

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90524000-6Usługi w zakresie odpadów medycznyc…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
871 880 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
201 203 zł2 817 600 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 616 397 zł
Źródło próbki
CPV 90524000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
201 203 zł
Mediana
871 880 zł
Górny kwartyl
2 817 600 zł
Ten przetarg (921 200 zł) znajduje się w typowym zakresie (Q1–Q3).
Budżet mieści się w środkowych 50% podobnych zamówień. Dobry punkt odniesienia do wyceny oferty. +6% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 19.09.2022, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Biskupiec.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 921 200 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90524000-6 (Usługi w zakresie odpadów medycznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.