Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
111 623 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    111 623 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa środków chemicznych i materiałów uszorstniających do zimowego utrzymania dróg: Zadanie nr 1: dostawa środków chemicznych Zadanie nr 2: dostawa materiałów uszorstniających

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie (Rzeszów, Podkarpackie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa środków chemicznych i materiałów uszorstniających do zimowego utrzymania dróg:…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 111 623 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w RzeszowieRzeszów, Podkarpackieopublikowano 10 sierpnia 2022
Łączna wartość umów
111 623 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 111 622,50 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 2 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W RZESZOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001257557

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Budziwojska 149

1.5.2.)Miejscowość

Rzeszów

1.5.3.)Kod pocztowy

35-317

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdp.rzeszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Działalność usługowa wspomagająca transport lądowy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa środków chemicznych i materiałów uszorstniających do zimowego utrzymania dróg:
Zadanie nr 1: dostawa środków chemicznych
Zadanie nr 2: dostawa materiałów uszorstniających

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a248bcb1-f5ee-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00299717

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-08-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00065878/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa materiałów do zimowego utrzymania dróg

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00225321/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP-6-DZ/373/8/2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

853700 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn

dostawa środków chemicznych (soli drogowej) wraz z dostawą i rozładunkiem do następujących miejsc składowania: - Obwód Drogowo-Mostowy w Babicy, - Obwód Drogowo-Mostowy w Błażowej, - Obwód Drogowo-Mostowy w Wólce Niedźwiedzkiej, zgodnie z Formularzem cenowym stanowiącym Rozdział 3 Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 2. Zakres zamówienia: - Środki chemiczne (sól drogowa) – 2 500 ton 3. Wymagania: Sól drogowa powinna być dostarczona w stanie niezbrylonym (w postaci sypkiej), bez obcych zanieczyszczeń typu kamienie, deski, papier, folia itp. oraz posiadać n/w parametry: - zawartość chlorku sodu NaCI – co najmniej 90%; - zawartość wody – 3,0% maksymalnie ; - zawartość substancji nierozpuszczalnych w wodzie - 8% maksymalnie; - zawartość żelazocyjanku potasowego (dodawanego w celu zapobiegania zbryleniu soli) - 20 mg/kg; - skład ziarnowy soli: • zawartość ziaren powyżej 6,0 mm – 5 % maksymalnie • zawartość ziaren w poniżej 1,0 mm – 35% - 50% - nie może zawierać substancji szkodliwych dla zdrowia lub środowiska oraz składników zwiększających śliskość. Pozostałe wymagania dla soli zawarte są w PN-86/C-84081/02. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w/w wymagań, jednak Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Dostarczona sól drogowa musi: a) Posiadać aktualna opinię techniczną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów lub innej jednostki uprawnionej do tego typu badań; b) Posiadać aktualny atest Państwowego Zakładu Higieny lub równoważne zaświadczenie podmiotu uprawnionego do kontroli jakości; c) Posiadać wyniki badań laboratoryjnych potwierdzające wymagania określone w Szczegółowej Specyfikacji Technicznej przedmiotu zamówienia. 4. Całkowita odpowiedzialność za dostarczenie materiałów niezgodnych z warunkami określonymi w przedmiotowej specyfikacji ciąży na Wykonawcy. W razie stwierdzenia przez Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie, że dostarczone materiały są niezgodne ze Szczegółową Specyfikacją Techniczna Przedmiotu Zamówienia lub ustalonymi w umowie warunkami, Wykonawca zostaje obciążony karami zgodnie z zapisami umowy, aż do zerwania umowy włącznie. 5. Gdziekolwiek w dokumentach powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają dostarczone materiały, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania, bądź też zamienników powołanych norm i przepisów, o ile w warunkach Umowy nie postanowiono inaczej. W przypadku, gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez upoważnionego Przedstawiciela Zamawiającego. Różnice pomiędzy powołanymi normami, a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę i przedłożone upoważnionemu Przedstawicielowi Zamawiającego do zatwierdzenia. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Szczegółowa Specyfikacja Techniczna stanowiąca załącznik Nr 2 do umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

34927100-2 - Sól drogowa

4.5.5.)Wartość części

757500 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn

dostawa materiałów uszorstniajacych – (kruszywa naturalnego) wraz z dostawą i rozładunkiem do następujących miejsc składowania: - Obwód Drogowo-Mostowy w Babicy, - Obwód Drogowo-Mostowy w Błażowej, - Obwód Drogowo-Mostowy w Wólce Niedźwiedzkiej, zgodnie z Formularzem cenowym stanowiącym Rozdział 3 Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 2. Zakres zamówienia: - Materiały uszorstniające (kruszywo naturalne) – 2 600 ton 3. Wymagania: Materiały uszorstniające – kruszywo naturalne. Podstawowym wymogiem dla zamawianego kruszywa naturalnego jest: - posiadanie uziarnienia 0-2 mm; - zawartość ziaren drobnych (o uziarnieniu 0,075 mm) nie przekraczająca 3%; - przydatność do zastosowania w produkcji mieszanki ze środkami chemicznymi do zwalczania śliskości zimowej. Kruszywo stosowane do uszorstnienia nawierzchni nie powinno być zbyt łamliwe, nie może zawierać zanieczyszczeń ilastych, gliniastych oraz zanieczyszczeń typu kamienie, deski, papier, folia itp. Materiały uszorstniające nie powinny zawierać zanieczyszczeń mogących wzmagać korozję pojazdów i konstrukcji stalowych. Materiały powinny być dostarczone w stanie suchym. Kruszywo powinno odpowiadać wymaganiom zawartym w normie PN-EN 13043. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w/w wymagań, jednak Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Materiał musi odpowiadać parametrom określonym w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych praz ulicach i placach (Dz.U. Nr 230 z 2005 r. poz. 1960). Wykonawca powinien posiadać orzeczenie o jakości kruszywa potwierdzające wymagane uziarnienie, wydane przez niezależne laboratorium lub dokumenty wydane przez odpowiednie jednostki na terenie UE. 4. Całkowita odpowiedzialność za dostarczenie materiałów niezgodnych z warunkami określonymi w przedmiotowej specyfikacji ciąży na Wykonawcy. W razie stwierdzenia przez Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie, że dostarczone materiały są niezgodne ze Szczegółową Specyfikacją Techniczna Przedmiotu Zamówienia lub ustalonymi w umowie warunkami, Wykonawca zostaje obciążony karami zgodnie z zapisami umowy, aż do zerwania umowy włącznie. 5. Gdziekolwiek w dokumentach powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają dostarczone materiały, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania, bądź też zamienników powołanych norm i przepisów, o ile w warunkach Umowy nie postanowiono inaczej. W przypadku, gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez upoważnionego Przedstawiciela Zamawiającego. Różnice pomiędzy powołanymi normami, a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę i przedłożone upoważnionemu Przedstawicielowi Zamawiającego do zatwierdzenia. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Szczegółowa Specyfikacja Techniczna stanowiąca załącznik Nr 2 do umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

4.5.5.)Wartość części

96200 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

na zadanie nr 1 w postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 8

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

111622,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

146493 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

111622,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 9

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Handlowo Usługowa Stanisław Łach

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 691285770

7.3.3)Ulica

Rzeszowska

7.3.4)Miejscowość

Górno

7.3.5)Kod pocztowy

36-051

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 10

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

111622,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34927100-2Sól drogowa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzeszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 111 623 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34927100-2 (Sól drogowa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Handlowo Usługowa Stanisław Łach (Górno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.