ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Utworzenie i prowadzenie stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dostępnego dla mieszkańców na terenie Miasta Mława”

Zamawiający Miasto Mława (Mława, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Utworzenie i prowadzenie stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych…”. Termin składania ofert minął 10 sierpnia 2022, 10:00. Wadium: 5000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto MławaMława, Mazowieckie (powiat Mławski →)opublikowano 26 lipca 2022
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 670 565 zł
Wadium
5000 zł
Termin składania ofert
10 sierpnia 2022, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Koszt30%zorganizowanie mobilnego mini PSZOK10%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Koszt 30%, zorganizowanie mobilnego mini PSZOK 10%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Utworzenie i prowadzenie stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dostępnego dla mieszkańców na terenie Miasta Mława.

  • 3

    RyzykoWadium: 5 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO MŁAWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130377830

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stary Rynek 19

1.5.2.)Miejscowość

Mława

1.5.3.)Kod pocztowy

06-500

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.7.)Numer telefonu

23 654 33 82

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

info@mlawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mlawa.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Utworzenie i prowadzenie stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dostępnego dla mieszkańców na terenie Miasta Mława”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ef298059-0ce2-11ed-9a86-f6f4c648a056

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00278254

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-07-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00020316/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 „Utworzenie i prowadzenie stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Miasta Mława”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.miniportal.uzp.gov.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. Komunikacja pomiędzy Wykonawcami i Zamawiającym w przedmiotowym postępowaniu możliwa jest jedynie za pomocą środków komunikacji elektronicznej tj. przy użyciu miniPortalu, udostępnionego na stronie: https://miniportal.uzp.gov.pl/ zintegrowanego z dedykowanymi formularzami na e- PUAP, za pomocą których można składać oferty oraz komunikować się z Zamawiającym, korzystając z następujących formularzy: formularz do złożenia, zmiany, wycofania oferty oraz formularz do komunikacji.
UWAGA: Czynności podjęte przez Wykonawcę przy użyciu poczty elektronicznej będą bezskuteczne.
2. Udział Wykonawcy w przedmiotowym postępowaniu równoznaczny jest z akceptacją treści:
1) regulaminu korzystania z systemu miniPortal,
2) warunków korzystania z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP).
3. Wykonawca we wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem posługuje się identyfikatorem postępowania w miniPortalu.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Wymagania sprzętowo – aplikacyjne, umożliwiające Wykonawcom wzięcie udziału w postępowaniu:
1) posiadanie (założenie) przez Wykonawcę konta na ePUAP,
2) dysponowanie urządzeniem teleinformatycznym z dostępem do sieci Internet,
3) system operacyjny MS Windows,
4) zainstalowana jedna z przeglądarek internetowych: Microsoft Internet Explorer od wersji 11.0, Mozilla Firefox od wersji 15, Google Chrome od wersji 20, Microsoft Edge
5) włączona obsługa JavaScript,
6) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdt
7) zainstalowany program antywirusowy.
8) aplikacja systemu miniPortal działa na Platformie Windows, Mac i Linux. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych jest następująca:
a) specyfikacja połączenia - Formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2,
b) format danych oraz kodowanie miniPortal - Formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8,
c) oznaczenia czasu odbioru danych – miniPortal - wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do setnej części sekundy,
d) integracja z systemem ePUAP jest wykonana w wykorzystaniem standardowego mechanizmu ePUAP. W przypadku Wykonawcy wysyłającego wniosek do Zamawiającego, ESP Zamawiającego automatycznie generuje Rodzaj Urzędowego Poświadczenia Odbioru czyli Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia (UPP), które jest powiązane z wysyłanym dokumentem. W UPP w sekcji „Dane poświadczenia” jest zawarta informacja o dacie doręczenia.
2. Dozwolone formaty plików: pdf, txt, doc, xls, docx, xlsx, csv i jpg są obsługiwane za pomocą ogólnie dostępnych aplikacji, narzędzi i urządzeń.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

GO.271.2.2022

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia obejmuje

1) utworzenie i wyposażenie stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (zwanego dalej PSZOK) dostępnego dla mieszkańców na terenie Miasta Mława; 2) prowadzenie PSZOK oraz prowadzenie dokumentacji wymaganej prawem i umową o udzieleniu zamówienia publicznego, 3) zbieranie w sposób selektywny w PSZOK przekazywanych przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Miasta Mława odpadów komunalnych oraz odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych; 4) przekazywanie, w tym załadunek, zebranych odpadów do odbioru i zagospodarowania podmiotowi, z którym Zamawiający zawrze umowę w tym przedmiocie, na zasadach ustalonych przez Zamawiającego; 5) prowadzenie kampanii informacyjnej dla mieszkańców o zakresie działalności PSZOK, 6) zorganizowanie mobilnego mini PSZOK dostępnego dla mieszkańców miasta. Szerszy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2023-01-01 do 2024-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

W ustalonych przez Zamawiającego kryteriach (Pc1+Pc2+ Pc3) najkorzystniejsza oferta otrzyma 100,00 punktów, a pozostałym ofertom zostaną przyznane punkty wynikające z obliczeń, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny, kosztu oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.5.)Nazwa kryterium

Koszt

4.3.6.)Waga

30

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

zorganizowanie mobilnego mini PSZOK

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu

1) w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna warunki w tym zakresie za spełnione, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał lub wykonuje minimum jedno zamówienie (w ramach jednej umowy) lub kilka takich zamówień równocześnie (w tym samym okresie czasu) i jest to zamówienie/są to zamówienia polegające na utworzeniu i prowadzeniu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na rzecz gminy w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy, a łączna masa odpadów komunalnych objętych tym zamówieniem/tymi zamówieniami wynosi minimum 200 Mg albo wykonał lub wykonuje zamówienie, w skład przedmiotu którego wchodzi utworzenie i prowadzenie PSZOK na rzecz gminy o analogicznych parametrach, b) posiada tytuł prawny do nieruchomości, na której zostanie utworzony PSZOK na okres nie krótszy, niż okres realizacji zamówienia, 2) w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej Zamawiający określa warunek posiadania: a)zezwolenia na zbieranie odpadów na przedmiotowym terenie, wydanego przez właściwy organ, b)wpisu do rejestru, o którym mowa w art. 49 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2022 r. poz. 699 ze zm.) - w zakresie dotyczącym rodzaju działalności i rodzaju odpadów objętych niniejszym zamówieniem, c) w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający określa warunek zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia co najmniej 100 000,00 zł, którą Wykonawca przedstawi Zamawiającemu przed zawarciem umowy a w ofercie zobowiąże się do jej zawarcia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących dokumentów:
1) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zwartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, według wzoru, zamieszczonego w Załączniku Nr 9 w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca złoży podmiotowe środki dowodowe na spełnienie warunków udziału w postępowaniu tj. wykaz usług wraz z załączeniem dowodów (referencje, poświadczenia, bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz, którego usługi zostały wykonane) określające, poziom ich wykonania. Wykaz usług zaleca się sporządzić według wzoru, stanowiącego Załącznik Nr 10 do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca przystępujący do przetargu jest obowiązany wnieść wadium w wysokości 5 000,00 zł (słownie

pięć tysięcy złotych 00/10). 2. Wadium może być wniesione w następujących formach: 1) pieniądzu, na rachunek bankowy nr 74 1090 2604 0000 0001 3379 7851, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wadium wnoszone w formie poręczenia lub gwarancji należy dołączyć do oferty w oryginale, w postaci elektronicznej. 4. Wadium w formie pieniężnej Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany w ust. 2 pkt 1.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia warunków umowy mogą być dokonywane za zgodą umawiających się stron, wyrażoną na piśmie w formie aneksu pod rygorem nieważności, o ile nie będzie to sprzeczne z ustawą Prawo zamówień publicznych.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany treści zawartej umowy wynikającą z nowelizacji obowiązującego w Rzeczpospolitej Polskiej prawa w zakresie przedmiotu zamówienia, wpływającą na sposób świadczenia przedmiotu umowy lub jej cenę, w przypadku gdyby po zakończeniu postępowania o udzielenie przedmiotowego zamówienia, doszło do wymienionej zmiany na poziomie ustawy, rozporządzenia do ustawy lub aktów prawa miejscowego, w celu dostosowania zapisów umowy do aktualnie obowiązującego prawa.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2022-08-03 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę Wykonawca szyfruje na miniPortalu (bezpośrednio), odnajdując postępowanie za pomocą identyfikatora i przesyła na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na wskazany adres http://www.epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/UMMlawa na formularzu do złożenia oferty. Przed zaszyfrowaniem należy ofertę podpisać na "paczce" lub pliku.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2022-08-03 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2022-09-01

Sekcja 9

Pozostałe informacje

PunktPoleWartość
1.Zamawiający stawia wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp w zakresie wykonywanych czynności

1) przyjmowanie odpadów od właścicieli nieruchomości w PSZOK, 2) przekazywanie zebranych w PSZOK odpadów do odbioru podmiotowi zewnętrznemu, 3) prowadzenie wymaganej dokumentacji w PSZOK, 4) sprawowanie nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy. 2. Zamawiający nie przewiduje zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt. 2. 3. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94. 4. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 6. Zamawiający nie zwraca kosztów udziału w postępowaniu Wykonawcom. 7. Zamawiający wymaga wykonania przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia w całości, bez udziału Podwykonawców. 8. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 9. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 155 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
497 500 zł4 606 799 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 109 299 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
497 500 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 606 799 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 10.08.2022, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miasto Mława prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mława.
Tak. Wadium określono na 5000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.