ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Modernizacja połaci dachowej Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu

Zamawiający Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu (Bytom, Śląskie) prowadził postępowanie „Modernizacja połaci dachowej Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu”. Termin składania ofert minął 29 lipca 2022, 11:00. Wadium: 641 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Szpital Specjalistyczny nr 2 w BytomiuBytom, Śląskieopublikowano 13 lipca 2022
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 389 109 zł
Wadium
641 zł
Termin składania ofert
29 lipca 2022, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres gwarancji 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Modernizacja połaci dachowej Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu.

  • 3

    RyzykoWadium: 641,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 270235892

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stefana Batorego 15

1.5.2.)Miejscowość

Bytom

1.5.3.)Kod pocztowy

41-902

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@szpital2.bytom.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpital2.bytom.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja połaci dachowej Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9f4efefb-02af-11ed-9a86-f6f4c648a056

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00253851

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-07-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00000166/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja połaci dachowej Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=bde6788f-05e9-4b6f-81db-d11f6aa21489

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=bde6788f-05e9-4b6f-81db-d11f6aa21489

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja w postępowaniu o
udzielenie zamówienia i w konkursie, w tym składanie ofert, wnioskówo
dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz
przekazywaniedokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem
wyjątkówokreślonych w ustawie p.z.p., odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Przez środkikomunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w
ustawie z dnia18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344).
2.Ofertę,oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p., podmiotowe środki dowodowe,
pełnomocnictwa,zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci
elektronicznej, w ogólniedostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf,
.doc, .docx, .odt. Ofertę, atakże oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ składa się, pod
rygorem nieważności, wformie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem
zaufanym lub podpisemosobistym. 3.Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski lub informacje Wykonawcy
przekazują: naplatformę e-ProPublico.:• Platforma e-ProPublico to system realizujący proces
elektronizacji zamówieńpublicznych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo
zamówień publicznych (t. j.Dz. U. 2019 r. poz. 2019 ze zm.), służący do komunikacji między
Zamawiającym a Wykonawcami, wszczególności do składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do
udziału w postępowaniu,oświadczeń i innych dokumentów przy użyciu środków komunikacji
elektronicznej.• Dostęp doPlatformy e-ProPublico użytkownik uzyskuje poprzez przeglądarkę
internetową na stronie https://e-ProPublico.pl• Oferta powinna zostać przygotowana zgodnie z
formularzem ofertowym orazskompresowana do jednego pliku archiwum (ZIP)., który stanowi załącznik
do SWZ i musi być zgodnyz wymaganiami SWZ oraz ustawy.• Zamawiający dopuszcza złożenie oferty
i załączników do oferty na formularzach sporządzonych przez Wykonawcę, pod warunkiem, że ich
treść, a także opis kolumn iwierszy odpowiadać będzie formularzowi określonym przez
Zamawiającego.• Warunki formalnesporządzenia oferty, których niespełnienie może spowodować
odrzucenie oferty, zgodnie z art. 226ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
(t. j. Dz. U. 2019 r. poz. 2019 ze zm.) :oferta wraz z załącznikami musi być sporządzona w języku polskim, w sposób czytelny z
zachowaniemformy pisemnej. Oferta powinna być napisana pismem
maszynowym, na komputerze. Ofertynieczytelne zostaną odrzucone,• Wszystkie dokumenty i
oświadczenia w języku obcym należydostarczyć przetłumaczone na język polski i potwierdzone przez Wykonawcę.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

26/26PN/2022

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie I - Modernizacja połaci dachowej w bloku nr 1. 1.
Pokrycie dachowe w budynku nr 1 w postaci dachówki ceramicznej jest zużyte, elementy izolacji, połączeń dachu z kominami, ścianami lukarn i oknami połaciowymi do ponownego wykonania. Powierzchnia dachu wynosi ok. 600m2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w SWZ w rozdziale V - opis przedmiotu zamówienia.

4.2.6.)Główny kod CPV

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2022-10-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie II – Modernizacja połaci dachowej w bloku nr 2. 2. Pokrycie dachowe w budynku nr 2 jest w postaci dachówki ceramicznej jest zużyte, elementy izolacji, połączeń dachu z kominami, ścianami lukarn i oknami połaciowymi do ponownego wykonania. Dach budynku jest wielospadowy. Powierzchnia dachu budynku wynosi 350m2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w SWZ w rozdziale V - opis przedmiotu zamówienia.

4.2.6.)Główny kod CPV

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2022-10-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunkiem ubiegania się o zamówienie jest przyjęcie przez Wykonawcę pełnego zakresu i wymogów zadania opisanego Rozdziałem I (Przedmiot Zamówienia), oraz przyjęcie poniższych warunków udziału w postępowaniu i warunków zamówienia.
Warunki udziału w postępowaniu oraz sposób potwierdzenia ich spełnienia:
1. Zdolność techniczna (doświadczenie). O zamówienie ubiegać się może Wykonawca, który wykaże zrealizowanie, w okresie ostatnich pięciu lat co najmniej jednej roboty polegających na wykonaniu wymiany pokrycia dachowego o wartości nie mniejszej niż 50 000 zł brutto. Dopuszcza się uwzględnianie (sumowanie) robót realizowanych na podstawie odrębnych zamówień pod warunkiem, że są one elementem jednego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Potwierdzeniem spełnienia warunku zdolności technicznej Wykonawcy, według reguły spełnia/nie spełnia, będzie oświadczenie Wykonawcy oraz, w przypadku zażądania przez Zamawiającego, informacje zawarte w wykazie robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie. W wykazie należy wskazać jedynie roboty, które odpowiadają robotom wykazywanym dla spełnienia warunku zdolności technicznej. Zamawiający wymaga, aby do wykazu załączyć dowody (referencje) jedynie do wykazywanych dla spełnienia warunku zdolności technicznej (doświadczenia) zamówień. Zamawiający nie wymaga wskazywania w wykazie informacji o robotach (zamówieniach) niewykonanych lub wykonanych nienależycie. W przypadku gdy Wykonawca składa ofertę zarówno na zadanie I i zadanie II może wykazać tę samą robotę budowlaną w odniesieniu do każdego zadania.
2. Zdolność techniczna – doświadczenie nabyte w ramach konsorcjum. Jeżeli Wykonawca wykazuje się doświadczeniem nabytym w ramach konsorcjum, Zamawiający wymaga, aby doświadczenie miało charakter realny (nie jedynie formalny), adekwatny do wymaganego doświadczenia w wykonywaniu konkretnych robót zdefiniowanych przy warunku udziału w postępowaniu w ramach zdolności technicznej. Zamawiający zastrzega sobie prawo badania rzeczywistego udziału wykonawcy w realizacji wykazywanego zamówienia. Za realny charakter doświadczenia uznaje się np. wykonywanie osobiście przez Wykonawcę w ramach konsorcjum tych branżowych robót, które swym zakresem odpowiadają robotom wskazanym w warunku zdolności technicznej niniejszego postępowania. Podobnie, za doświadczenie o realnym charakterze uznane zostanie przez Zamawiającego doświadczenie, jeżeli wykonawca był liderem (pełnomocnikiem) konsorcjum i odpowiadał za koordynację całości zadania. Odwrotnie - w sytuacji, gdy Wykonawca w ramach konsorcjum wykonał poboczne, jedynie towarzyszące głównemu przedmiotowi zamówienia roboty – Zamawiający nie będzie mógł uznać, że Wykonawca, jako członek konsorcjum, posiada wymagane doświadczenie w realizacji głównego przedmiotu zamówienia. Wszelkie istotne, w opinii Wykonawcy, argumenty i okoliczności przemawiające za uznaniem jego doświadczenia nabytego w ramach konsorcjum Wykonawca przedstawia w przedkładanym wykazie wykonanych robót;
3. Zdolność zawodowa – nie dotyczy
4. Zdolność techniczna Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Na podstawie art. 117 ust. 1 ustawy Zamawiający określa szczególny sposób spełniania przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) warunków udziału w postępowaniu. Warunek zdolności technicznej (doświadczenia) nie podlega sumowaniu – oznacza to, że co najmniej jeden z uczestników konsorcjum (wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie) musi wykazać się samodzielnie realizacją wymaganych zamówień co do ilości, zakresu i wartości. Warunek zdolności technicznej nie będzie spełniony, jeżeli wszyscy uczestnicy konsorcjum w sumie wykażą zrealizowanie wymaganych ilości robót, ale żaden z nich nie wykonał samodzielnie wszystkich wymaganych robót. Zamawiający uznaje za dostatecznie doświadczonego jedynie tego Wykonawcę, który co najmniej jednokrotnie zrealizował robotę opisaną jako warunek udziału w postępowaniu. Spełnienie warunku doświadczenia przez jednego uczestnika konsorcjum oznacza spełnienie warunku przez całe konsorcjum.
5. Poleganie na zdolności technicznej innego podmiotu. – Wykonawca może w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu może polegać na zdolnościach technicznych podmiotów udostępniających zasoby. Wykonawca może polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby , jeżeli podmioty te wykonują roboty budowlane do realizacji, których te zdolności sa wymagane. Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby wraz z oferta składa zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotem udostępniającym zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa
w szczególności:
a. Zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby,
b. Sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystanie przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia,
c. Czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby , na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących doświadczenia zrealizuje roboty budowlane, których wskazane zdolności dotyczą.
6. Sytuacja finansowa lub ekonomiczna. - Nie dotyczy.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Pakiet: wadium w PLN
Zadanie I - Modernizacja połaci dachowej w bloku nr 1.
3 000,00
Zadanie II – Modernizacja połaci dachowej w bloku nr 2.
2 000,00

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Nie

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2022-07-29 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma Zakupowa Zamawiającego

8.3.)Termin otwarcia ofert

2022-07-29 11:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2022-08-27

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261900-3Naprawa i konserwacja dachów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
389 109 zł
Próbka: 45 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 903 zł760 162 zł
Rozstęp międzykwartylowy
516 259 zł
Źródło próbki
CPV 45261· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 903 zł
Mediana
389 109 zł
Górny kwartyl
760 162 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 29.07.2022, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bytom.
Tak. Wadium określono na 641 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261900-3 (Naprawa i konserwacja dachów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.