AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Usługi w zakresie dowożenia i odwożenia dzieci do placówek oświatowych z terenu Gminy Drelów w roku szkolnym 2022/2023 na podstawie biletów miesięcznych

Zamawiający Gmina Drelów (Drelów, Lubelskie) prowadzi postępowanie „Usługi w zakresie dowożenia i odwożenia dzieci do placówek oświatowych z terenu Gminy…”. Wadium: 5000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina DrelówDrelów, Lubelskie (powiat Bialski →)opublikowano 8 lipca 2022
Wadium
5000 zł
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 382 869 zł
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena100%Nd

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%, nd 0%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Usługi w zakresie dowożenia i odwożenia dzieci do placówek oświatowych z terenu Gminy Drelów w roku szkolnym 2022/2023 na podstawie biletów miesięcznych.

  • 3

    RyzykoWadium: 5 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Drelów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030237500

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna

1.5.2.)Miejscowość

Drelów

1.5.3.)Kod pocztowy

21-570

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

drelow@drelow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.drelow.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi w zakresie dowożenia i odwożenia dzieci do placówek oświatowych
z terenu Gminy Drelów w roku szkolnym 2022/2023
na podstawie biletów miesięcznych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5b94d54e-fe97-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00245511

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-07-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00010987/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługi w zakresie dowożenia i odwożenia dzieci do placówek oświatowych z terenu Gminy Drelów w roku szkolnym 2022/2023 na podstawie biletów miesięcznych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie partnerstwa innowacyjnego na podstawie: art. 297 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

przetargi.drelow.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

przetargi.drelow.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z regulaminem platformy

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Tak

3.9.)Sposób dostępu do narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych

przetargi.drelow.pl

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Zamawiający wymaga złożenia oferty w postaci katalogu elektronicznego

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.5.2022.RK

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.4.)Zapotrzebowanie na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane
4.2.6.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2022-09-01 do 2023-06-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

nd

4.3.6.)Waga

0

4.3.9 ) Minimalne wymagania oraz kryteria oceny ofert niepodlegające negocjacjom

nd

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

6.1.3. uprawnień sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Polisa lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że wykonawca ubezpieczony jest od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę co najmniej 200.000,00 zł.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

oświadczenia

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

oświadczenia

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

oświadczenia

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

oświadczenia

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
12.1.Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości

5 000,00 PLN (słownie zł: pięć tysięcy złotych 00/100), 12.2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 12.3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego: nr konta:77 8039 0006 0010 0100 0840 0005 z adnotacją „Wadium – Znak sprawy: ZP.271.1.2022.RK – część ….. 12.4. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna wadium, które zostanie zaksięgowane na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 12.5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej – przed upływem terminu składania ofert. 12.6. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, lub poręczenia gwarancja lub poręczenie musi być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy: a) nazwę: dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (zamawiającego), gwaranta lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib, b) kwotę wadium, c) termin ważności gwarancji/poręczenia w formule: „od dnia 19.07.2022– do dnia 18.08.2022”, d) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty wskazanej w gwarancji/poręczeniu na pierwsze żądanie zamawiającego w sytuacjach zatrzymania wadium określonych w przepisach ustawy. 12.7. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy. 12.8. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 ustawy.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. W razie wystąpienia okoliczności powodujących, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie miesiąca od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach.
W takim przypadku Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie z tytułu wykonania części umowy.
2. Wszelkie zmiany lub uzupełnienia postanowień niniejszej umowy wymagają zgody obu stron i formy pisemnej.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia
w przypadkach, gdy Wykonawca nie rozpoczął bądź zaprzestał wykonywania usług bez uzasadnionej przyczyny oraz nie kontynuuje ich pomimo wezwania Zamawiającego na piśmie. Odstąpienie od umowy powinno nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności
4. W przypadku awarii pojazdu przewożącego uczniów – Wykonawca gwarantuje podstawienie w pełni sprawnego środka transportu, który jest dopuszczony do przewozów pasażerskich niezwłocznie po otrzymaniu wiadomości o tym zdarzeniu, jednak nie później niż 30 min od otrzymania wiadomości. Po upływie tego czasu Zamawiający ma prawo skorzystać z usług innego przewoźnika. Zamawiający w takim przypadku potrąci automatycznie z należnego Wykonawcy wynagrodzenia wyżej wymieniony koszt. Każdorazowo Wykonawca będzie informowany o zakłóceniach w realizacji usługi i wysokości potrąceń z tytułu najmu innego przewoźnika.
5. W razie wystąpienia notorycznych opóźnień w organizacji dowożenia lub odwożenia dzieci, Zamawiający wynajmie u innego przewoźnika środek transportu a kosztami obciąży Wykonawcę.
6. Wykonawca nie może powierzać wykonania zadania innym podmiotom.
7. Każdy z autobusów wyposażony będzie w środek łączności pomiędzy kierowcą autobusu
a dyspozytorem przewoźnika, który utrzymywać będzie łączność z Urzędem Gminy w Drelowie i dyrektorami szkół.
8. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy:
 Ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r.( Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.)
 Kodeksu cywilnego
 Prawa przewozowego
9. Nadzór nad przewozami uczniów, szczególnie pod względem zapewnienia bezpieczeństwa tj. opieki nad uczniami przy wsiadaniu, wysiadaniu i podczas przejazdu należy do Wykonawcy.
10. Wykonawca wyraża zgodę na dokonywanie kontroli jakości realizacji przedmiotu umowy przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego.
11. Strony zastrzegają sobie prawo jednostronnego uzasadnionego rozwiązania umowy, z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia, dokonanego w formie pisemnej.
12. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w postaci aneksu podpisanego przez obie strony.
13. Umowę sporządzono w czterech jednobrzmiących egzemplarzach – trzy dla Zamawiającego i jeden dla Wykonawcy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.9.)Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

2022-07-19 09:00

8.10.)Miejsce składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

przetargi.drelow.pl

8.11.)Termin otwarcia wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

2022-07-19 09:00

8.12.Zamawiający zamierza ograniczyć liczbę wykonawców, których zaprosi do składania ofert wstępnych

Nie

8.18.)Zamawiający przewiduje podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert nie został precyzyjnie określony w pobranych danych — zweryfikuj termin bezpośrednio w ogłoszeniu źródłowym.
Gmina Drelów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Drelów.
Tak. Wadium określono na 5000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.