Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Domu Pomocy Społecznej im. Adama Chmielowskiego w Łyszkowicach wg Kodów Wspólnego Słownika Zamówień CPV w IX grupach (częściach) asortymentowych

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej im. Adama Chmielowskiego (Koniusza, Małopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Domu Pomocy Społecznej im. Adama…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 239 375 zł
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

18 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Dom Pomocy Społecznej im. Adama Chmielowskiego

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000298360

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Łyszkowice 64

1.4.2.)Miejscowość

Koniusza

1.4.3.)Kod pocztowy

32-104

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.4.7.)Numer telefonu

12 386 95 25

1.4.8.)Numer faksu

12 386 90 04

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

lyszsoc@interia.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dpslyszkowice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a042c59d-5cb1-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.3.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00216123

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2022-06-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00316666/01

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych dla Domu Pomocy Społecznej im. Adama Chmielowskiego w Łyszkowicach wg Kodów Wspólnego Słownika Zamówień CPV w IX grupach (częściach) asortymentowych

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

"Produkty mleczarskie" grupa/część obejmuje:
"Produkty mleczarskie" i "Tłuszcze roślinne”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 D do SWZ.
Dostawa 3 x w tygodniu w godzinach rannych tj. 6:00-10:00, w przypadku gdyby dostawca nie posiadał produktów o takiej gramaturze musi przeliczyć oferowane produkty do wymaganej gramatury przez zamawiającego.
Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ilości poszczególnego asortymentu. Zamawiający zastrzega sobie prawo zamawiania mniejszej ilości towaru niż jest określona w ofercie.

3.8.)Główny kod CPV

15500000-3 - Produkty mleczarskie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2022-01-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2022-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

FHP Wołoch Artykuły Spożywcze Jan Wołoch

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

659-000-06-70

4.3.3.)Ulica

Krótka 5

4.3.4.)Miejscowość

Miechów

4.3.5.)Kod pocztowy

32-200

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

173297,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2022/BZP 00048633/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2022-05-23

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Problem na rynku w postaci znaczącego wzrostu oferowanych cen wywołanego kończącą się epidemią COVID19 oraz innymi problemami związanymi ze wzrostem cen w kontekście trwającej obecnie wojny na Ukrainie, a które to okoliczności nie dały się przewidzieć w chwili składania oferty i zawierania umowy oraz są tzw. siłą wyższą w kontekście realizacji przedmiotu Umowy

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmianie uległy ceny jednostkowe brutto poszczególnego asortymentu a co za tym idzie zwiększeniu uległa wartość umowy.
Został skrócony termin zapłaty z 30 na 14 dni od dnia wystawienia faktury.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

5645,59

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15500000-3Produkty mleczarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
239 375 zł
Próbka: 60 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
185 548 zł385 810 zł
Rozstęp międzykwartylowy
200 262 zł
Źródło próbki
CPV 15500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
185 548 zł
Mediana
239 375 zł
Górny kwartyl
385 810 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej im. Adama Chmielowskiego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koniusza.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15500000-3 (Produkty mleczarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.