Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Dowóz dzieci do szkół w roku szkolnym 2021/2022

Zamawiający Gmina Białośliwie (Białośliwie, Wielkopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Dowóz dzieci do szkół w roku szkolnym 2021/2022”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina BiałośliwieBiałośliwie, Wielkopolskieopublikowano 23 maja 2022
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 273 224 zł
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Białośliwie

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791170

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Księdza Kordeckiego 1

1.4.2.)Miejscowość

Białośliwie

1.4.3.)Kod pocztowy

89-340

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.4.7.)Numer telefonu

672876910

1.4.8.)Numer faksu

672875791

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@bialosliwie.net

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bialosliwie.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6905a50e-eb84-11eb-b885-f28f91688073

2.3.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00171672

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2022-05-23

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00126298/01

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz dzieci do szkół w roku szkolnym 2021/2022

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dowóz i odwóz dzieci niepełnosprawnych z terenu gm. Białośliwie (z miejsca zamieszkania) do szkół specjalnych w Pile, wraz z zapewnieniem opieki, w roku szkolnym 2021/2022:
1)Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu gm. Białośliwie (z miejsca zamieszkania) do szkół specjalnych w Pile, wraz z zapewnieniem opieki, oraz odwóz dzieci wraz z zapewnieniem opieki po skończonych zajęciach do miejsca zamieszkania. Przewóz dotyczy wszystkich dni, w których odbywać się będą zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze w roku szkolnym 2021/2022 w szkołach specjalnych w Pile tj. 187 dni.
Według informacji posiadanych na dzień dzisiejszy dowóz i odwóz będzie obejmował 4 dzieci niepełnosprawnych. Przewidywana dzienna liczba kilometrów, którą należy przyjąć do określenia ceny jednostkowej wynosi 140 km (trasa przejazdu: Białośliwie-Piła: 35 km, Piła-Białośliwie 35 km) x 2.
Zamawiający informuje, że dzieci, które na dzień dzisiejszy objęte są dowozem w ramach niniejszej części zamówienia, zamieszkują w Białośliwiu i uczęszczać będą do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Pile. W związku z tym przyjęto, iż maksymalna dzienna liczba kilometrów przejazdu wynosi 140. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany liczby dzieci dowożonych do szkół specjalnych, w sytuacjach niezależnych od Zamawiającego, o których w chwili obecnej nie ma wiedzy. Wykonawca w tych sytuacjach zobowiązany jest zapewnić dowóz mniejszej lub większej liczby dzieci niż wyżej podana. W przypadku konieczności dowozu dzieci, w trakcie realizacji zamówienia, do innej szkoły, liczba kilometrów (długość trasy przejazdu) zostanie ustalona przez Zamawiającego i Wykonawcę usługi. Wykonawca podczas świadczenia każdego przejazdu zobowiązany będzie do zapewnienia uczniom opieki opiekuna (poza kierowcą). Wynagrodzenie za przewóz dzieci rozliczane będzie według ceny jednostkowej za przejechany 1 km, podanej przez Wykonawcę w ofercie.
2)Wymagania dotyczące sposobu realizacji przedmiotu zamówienia:
a)dowóz uczniów wraz z opiekunem codziennie od poniedziałku do piątku (w dniach nauki w szkole) począwszy od 01 września 2021 r. do 24 czerwca 2022 r.,
b)w trakcie trwania ferii, świąt lub innych dni wyznaczonych przez dyrekcjeęplacówki jako wolne od zajęć, przewozy nie będą się odbywały,
c)rano dzieci będą zabierane z miejsca zamieszkania ok. godziny 6:30 i po zakończonych zajęciach lekcyjnych dowożone do domu. Przewidywana godzina wyjazdu z Piły: 14.30,
d)godziny dowozu i przywozu dzieci uzależnione będą od rozkładów zajęć szkolnych. Dokładne godziny przewozu dzieci (umożliwiające dotarcie na wyznaczony czas) zostaną ustalone bezpośrednio między Wykonawcą a Zamawiającym po otrzymaniu rozkładu zajęć
ze szkół specjalnych w Pile.
3)Zakres obowiązków kierowcy przy przewozach osób niepełnosprawnych:
a)dbanie o bezpieczne wejście, przewóz i wyjście do i z pojazdu ucznia niepełnosprawnego,
b)posiadanie czytelnego identyfikatora z imieniem i nazwiskiem, przypiętego w widocznym miejscu,
c) współpraca z opiekunem uczniów w zakresie wzajemnego powiadamiania się o występujących problemach, niedogodnościach, zagrożeniach.
d)W trakcie wystąpienia kolizji drogowej lub zdarzenia utrudniającego dojazd, kierowca autobusu zobowiązany jest podejmować wspólnie z opiekunem działania zmierzające w pierwszej kolejności do zapewnienia bezpieczeństwa uczniom,
e)kierowca w przypadku braku opiekuna nie może odjechać z przystanku i nie wpuszcza uczniów do pojazdu,
f) zachowanie w tajemnicy danych adresowych dowożonych uczniów i nie przekazywania ich osobom postronnym.
4)Wymagania dotyczące opiekuna:
a)Funkcję opiekuna może sprawować wyłącznie osoba pełnoletnia, mająca zdolności do czynności prawnych.
b)Zakres obowiązków opiekuna przy przewozach osób niepełnosprawnych:
1) posiadanie czytelnego identyfikatora z imieniem i nazwiskiem, przypiętego w widocznym miejscu,
2)dbanie o bezpieczne wejście, przewóz i wyjście do i z pojazdu ucznia niepełnosprawnego, opiekowanie się i służenie pomocą uczniom niepełnosprawnym,
3)odbieranie dzieci od rodziców (opiekunów prawnych) spod domu przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych,
4)po dowiezieniu do szkoły przyprowadzanie dzieci do szatni i przekazywanie osobie dyżurującej, po zakończeniu zajęć odbieranie dzieci z szatni ze szkoły i po dowiezieniu przekazywanie pod opiekę rodzicom (prawnym opiekunom),
5)współpraca z Dyrektorem Placówki Oświatowej, zgłaszanie zmiany dotyczącej stanu przewozu uczniów niepełnosprawnych, czasu rozpoczęcia i zakończenia usługi itp.,
6) prowadzenie dokumentacji w postaci dziennika przewozu uczniów,
7) w przypadku awarii autobusu przewożącego uczniów sprawowanie opieki nad dowożonymi uczniami, zapewniając im bezpieczeństwo - do czasu przyjazdu pojazdu zastępczego.
8)posiadanie kontaktu telefonicznego z rodzicami/opiekunami prawnymi
i placówką na wypadek zmian godzin przyjazdu i odjazdu wynikających z sytuacji niezależnych, np. „korki”, przekazywanie ewentualne informacje ze szkoły do domu rodzinnego dziecka i odwrotnie,
9)zachowanie w tajemnicy danych adresowych dowożonych uczniów i nie przekazywanie ich osobom postronnym.
5)Dzieci dojeżdżające mają wystarczającą sprawność ruchową, aby korzystać ze zwykłych siedzeń pojazdu. Gmina w obecnej chwili nie posiada zgłoszeń od rodziców dotyczących przewozu osób na wózkach inwalidzkich.
6)W ramach umowy Wykonawca zobowiązany będzie do:
a)dowożenia i odwożenia uczniów z zachowaniem zasady, że uczniowie dowożeni są do szkoły nie później niż na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć,
b)przewozu uczniów środkiem transportu spełniającym wymagania określone przepisami prawa do przewozu osób niepełnosprawnych, pojazdy muszą być wyposażone w pasy bezpieczeństwa.
c)w przypadku awarii wyznaczonego autobusu/busa Wykonawca podstawi niezwłocznie, w czasie podanym przez Wykonawcę w ofercie, nie później jednak niż w ciągu 45 minut od powstania awarii, pojazd zastępczy spełniający właściwe wymagania techniczne w ruchu drogowym.
d)Pojazd Wykonawcy musi posiadać ubezpieczenie OC i NNW.

3.8.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

3.9.)Dodatkowy kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2021-10-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2022-06-24

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

NOVABUS Magdalena Woźniak

4.3.3.)Ulica

Kościuszki 43

4.3.4.)Miejscowość

Miasteczko Krajeńskie

4.3.5.)Kod pocztowy

89-350

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

52000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2021/BZP 00262375/02

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2022-04-29

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wzrost ceny paliwa spowodowany atakiem zbrojnym na Ukrainę stał się okolicznością, której zarówno zamawiający jak i wykonawca nie mogli przewidzieć. Wprowadzona zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy a wzrost ceny nie przekracza 50% wartości pierwotnej umowy.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Wprowadzono zmianę ceny ryczałtowej za przejechany 1 km na kwotę 2,38 zł brutto.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

0,00

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Białośliwie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białośliwie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.