Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

,,Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Góra w roku 2022”

Zamawiający Gmina Góra (Góra, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „,,Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Góra w roku 2022””. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina GóraGóra, Dolnośląskie (powiat Górowski →)opublikowano 23 maja 2022
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 554 843 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Góra

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050669

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Adama Mickiewicza 1

1.4.2.)Miejscowość

Góra

1.4.3.)Kod pocztowy

56-200

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.4.7.)Numer telefonu

65443641

1.4.8.)Numer faksu

655432658

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

szendryk@gora.com.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gora.com.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d7491920-8296-11ec-beb3-a2bfa38226ab

2.2.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00171020

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2022-05-23

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00042210/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

,,Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Góra w roku 2022”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót obejmuje:
Część 1 – Roboty różne w zakresie bieżącego utrzymania dróg:
Lp. Wyszczególnienie robót w zakresie bieżącego utrzymania dróg Jednostka miary Łączna ilość
1 Cięcie nawierzchni z masy mineralno-asfaltowej na głębokość 5 cm m 50,00
2 Roboty remontowe - frezowanie nawierzchni bitumicznej o gr. do 4 cm z wywozem materiału z rozbiórki na odl. do 1 km m² 100,00
3 Mechaniczne oczyszczenie warstw nawierzchni drogowej ulepszonej (bitum) m² 120,00
4 Skropienie warstwy drogowej asfaltem m² 200,00
5 Nawierzchnia z mieszanki mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych- warstwa ścieralna asfaltowa – grubość po zagęszczeniu 3 cm. m² 120,00
6 Nawierzchnia z mieszanki mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych – warstwa ścieralna asfaltowa – za każdy dalszy 1 cm. Grubości po zagęszczeniu m² 180,00
7 Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej mieszanką mineralno-asfaltową t 20,00
8 Remont cząstkowy nawierzchni powierzchniowo utrwalonych przy pomocy grysów wyboje o głębokości 3 cm m² 160,00
9 Remont cząstkowy nawierzchni tłuczniowej – mechaniczne zagęszczenie tłucznia – głębokość wyboi do 5 cm m² 300,00
10 Remont cząstkowy nawierzchni tłuczniowej – mechaniczne zagęszczenie tłucznia – za każdy dalszy 1 cm głębokości wyboi m² 80,00
11 Remont cząstkowy nawierzchni tłuczniowej – ręczne zagęszczenie tłucznia – głębokość wyboi do 5 cm m² 200,00
12 Remont cząstkowy nawierzchni tłuczniowej – ręczne zagęszczenie tłucznia – za każdy dalszy 1 cm głębokości wyboi m² 200,00
13 Remont cząstkowy nawierzchni brukowcowej z kamienia łamanego o wysokości 13-17 cm m² 80,00
14 Remont cząstkowy chodników z płyt betonowych 35x35x5 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem m² 40,00
15 Remont cząstkowy chodników z klinkieru drogowego na płask na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem m² 20,00
16 Naprawa dróg gruntowych wykonywanych mechanicznie - profilowanie m² 1800,00
17 Naprawa dróg gruntowych wykonywane mechanicznie zagęszczenie m² 1800,00
18 Przestawienie krawężników betonowych wystających 15x30 na podsypce cementowo-piaskowej m 30,00
19 Ułożenie krawężników betonowych na podsypce piaskowo-cementowej grubości 5 cm m 30,00
20 Ława pod krawężniki betonowe z oporem m³ 10,00
21 Oczyszczenie rowów z namułu o grubości 30 cm z wyprofilowaniem skarp rowu m 30,00
22 Oczyszczenie przepustów o średnicy 0,6 m z namułu m 8,00
23 Rozebranie przepustów rurowych rury betonowe o śr. 50 cm m 8,00
24 Rozebranie przepustów rurowych ścianki czołowe i ławy betonowe m³ 1,00
25 Przepusty rurowe pod zjazdami ława fundamentowa żwirowa m³ 2,00
26 Przepusty rurowe pod zjazdami ścianki czołowe dla rur o śr. 40 cm ścianka 2,00
27 Przepusty rurowe pod zjazdami rury betonowe o śr. 40 cm m 2,00
28 Przepusty rurowe pod zjazdami ścianki czołowe dla rur o śr. 50 cm ścianka 2,00
29 Przepusty rurowe pod zjazdami rury betonowe o śr. 50 cm m 5,00
30 Przepusty rurowe pod zjazdami ścianki czołowe dla rur o śr. 60 cm ścianka 1,00
31 Przepusty rurowe pod zjazdami rury betonowe o śr. 60 cm m 3,00
32 Powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową grysem kamiennym frakcja 5-8 w ilości 8.0 dm³/m² m² 30,00
33 Mechaniczna rozbiórka nawierzchni bitumicznej o gr. 7 cm z wywozem materiału z rozbiórki do 1 km m² 60,00
34 Rozbiórka podbudowy drogi z tłucznia m³ 15,00
35 Wywiezienie gruzu spryzmowanego samochodami skrzyniowymi na odległość do 1 km m³ 80,00
36 Podbudowa z kruszyw łamanych - warstwa dolna o grubości 15 cm m² 300,00
37 Mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową na zimno podbudowy tłuczniowej lub z gruntu stabilizowanego cementem, zużycie emulsji 0,8kg/m² m² 40,00
38 Regulacja pionowa studzienek dla urządzeń podziemnych przy objętości betonu w jednym miejscu do 0,1 m³ m³ 0,60
39 Mechaniczne wykonanie koryta na całej szerokości jezdni i chodników w gruncie kat. I-IV głębokość 20 cm m² 400,00
40 Nawierzchnia z tłucznia kamiennego – warstwa górna z tłucznia – grubość po zagęszczeniu 7 cm m² 400,00
41 Mechaniczne ścinanie poboczy o grubości 10 cm m² 450,00
42 Mechaniczne ścinanie poboczy za każde dalsze 5 cm grubości m² 100,00
W trakcie wykonywania robót stanowiących przedmiot zamówienia, Wykonawca zobligowany jest oznakować prace zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w sposób nie stwarzający niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedmiot zamówienia realizowany i odbierany będzie etapami w zależności od potrzeb Zamawiającego.
3.1.2. Dokładny zakres robót opisano w dokumentacji: przedmiarze robót, ewidencji dróg gminnych oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz wszelkie postanowienia SWZ wraz z wyjaśnieniami, jeżeli padły w postępowaniu i zostały opublikowane na stronie, na której postępowanie było prowadzone.
Przedmiot zamówienia realizowany i odbierany będzie etapami w zależności od potrzeb Zamawiającego. Dokładny zakres dla każdego odcinka drogi ustala osoba wyznaczona przez Zamawiającego do kontaktów z Wykonawcą. Dokładny opis zawarto w SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2022-02-28

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2022-12-28

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Drogowo-Melioracyjne "DROGOMEL" A.Skoczylas-K.Głuszko Spółka Jawna

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6991025279

4.3.3.)Ulica

Wrocławska 111

4.3.4.)Miejscowość

Góra

4.3.5.)Kod pocztowy

56-200

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

185176,50 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00089024/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2022-05-17

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

185176,50 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 843 zł
Próbka: 83 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 206 zł1 796 282 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 484 075 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
312 206 zł
Mediana
554 843 zł
Górny kwartyl
1 796 282 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Góra prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Góra.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.