Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
354 835 zł
Umowa zawarta
27 kwietnia 2022
Okres realizacji
od 1 lipca 2022 do 30 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Oprocentowanie rachunków40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Obsługa bankowa budżetu Powiatu Nowosolskiego i jednostek organizacyjnych”

Zamawiający Powiat Nowosolski (Nowa Sól, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Obsługa bankowa budżetu Powiatu Nowosolskiego i jednostek organizacyjnych”, wybierając ofertę wykonawcy BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A. Wartość umowy: 354 835 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Powiat NowosolskiNowa Sól, Lubuskie (powiat Nowosolski →)opublikowano 28 kwietnia 2022
Wartość umowy
354 835 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 marca 2022

    Termin ofert: 4 kwietnia 2022 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 kwietnia 2022

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A. (WARSZAWA).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 354 835,00 zł (umowę zawarto 27 kwietnia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT NOWOSOLSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770103

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

MONIUSZKI 3

1.5.2.)Miejscowość

Nowa Sól

1.5.3.)Kod pocztowy

67-100

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@powiat-nowosolski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-nowosolski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/sp_nowasol

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Obsługa bankowa budżetu Powiatu Nowosolskiego i jednostek organizacyjnych”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5b4a40c3-aa93-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00138292

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-04-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00017449/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Obsługa bankowa Powiatu Nowosolskiego i jednostek organizacyjnych Powiatu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00098287/02

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IF.272.9.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie obsługi bankowej budżetu Powiatu Nowosolskiego
i jednostek organizacyjnych.
1) Otwarciu, likwidacji i prowadzeniu rachunków bieżących i pomocniczych, w tym możliwości otwierania dodatkowych rachunków bieżących i pomocniczych w trakcie związania zamówieniem, na warunkach zadeklarowanych w ofercie.
2) Otwarciu i prowadzeniu nieoprocentowanych rachunków w PLN i EUR dotyczących obsługi projektów realizowanych przez Powiat, finansowanych ze środków europejskich bez opłat i prowizji (maksymalna liczba tych rachunków – 30 rachunków).
3) Realizacji wszystkich poleceń przelewów do innych banków w systemie Elixir, a w przypadku gdy bank odbiorca nie jest w systemie rozliczeń ELIXIR dopuszczalna jest realizacja w systemie SYBIR.
4) Realizacji poleceń przelewów wewnętrznych (między rachunkami w tym samym banku)
5) Przyjmowaniu wpłat gotówkowych.
6) Dokonywaniu wypłat gotówkowych.
7) Lokowaniu wolnych środków na lokatach krótkoterminowych.
8) Wykonywaniu obsługi przy wykorzystaniu systemu elektronicznego przesyłania danych.
9) Miesięcznej kapitalizacji odsetek od środków zgromadzonych na wszystkich rachunkach bankowych.
10) Codziennym sporządzaniu wyciągów bankowych,
11) Uruchomieniu kredytu w rachunku bieżącym (kredyt przeznaczony na pokrycie przejściowego deficytu budżetu Powiatu Nowosolskiego).
12) Wydawanie zaświadczeń, opinii i wyjaśnień potrzebnych do przedłożenia dla instytucji zewnętrznych.
13) „Zerowanie” sald kont odpowiednich rachunków w jednostkach na koniec każdego roku obrachunkowego polegające na przekazaniu środków pieniężnych na rachunek budżetu Powiatu lub inny wskazany w pisemnym wniosku.
14) Wyznaczenie pracownika banku jako osoby do kontaktu i doradcy Zamawiającego.
15) Sporządzanie wyciągów bankowych w formie elektronicznej i udostępnianie ich w ramach bankowości elektronicznej. Formę papierową wyciągów dopuszcza się jedynie w przypadku problemów technicznych nie leżących po stronie Zamawiającego.
16) Potwierdzanie sald rachunków bankowych budżetu i jednostek powiatu w formie papierowej według stanu na 31 grudnia każdego roku.
17) Dostęp do bankowości elektronicznej osób uprawnionych do przeglądania, wprowadzania dyspozycji przelewów elektronicznych, ich zatwierdzania i podpisywania oraz do składania wniosków i wymiany korespondencji w formie elektronicznej.
18) Zapewnienie bezproblemowej współpracy systemu elektronicznego z systemem finansowo-księgowym Zamawiającego (Księgowość Budżetowa wersja 2021.3.4.1122.1125, Usługi Informatyczne Roman, Tadeusz Groszek Sp. J 05-120 Legionowo) tj. dostosowanie formatu wymiany danych, oraz bezawaryjną pracę systemu bankowości elektronicznej.
19) Zapewnienie właściwego użytkowania systemu bankowości elektronicznej: sprzęt, instalacja, aktualizacja, serwis i szkolenia, bez opłat i prowizji np. kryptograficznego pozwalającego na bezpośrednie połączenie się z bankiem.
20) Uruchomieniu w budynku gdzie znajduje się Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nowej Soli (obecnie ul. Moniuszki 3) punktu kasowego oraz jego prowadzeniu przez cały okres trwania umowy; punkt kasowy powinien być otwarty w każdy dzień roboczy w godzinach obsługi petentów przez Wydział Komunikacji.

• W zakres obsługi kasowej wchodzi przyjmowanie wpłat gotówkowych od interesantów oraz pracowników, dokonywanych na wskazane rachunki powiatu i jego jednostek oraz dokonywanie wypłat gotówkowych z tych rachunków.
• Bank nie będzie pobierał opłat i prowizji za przyjmowane wpłaty na rachunki i dokonywane wypłaty z rachunków bankowych powiatu i jego jednostek organizacyjnych, w tym również opłat i prowizji za realizowane czynności przy użyciu terminalu POS.
• Dodatkowo Bank zobowiązuje się przyjmować wpłaty z tytułu opłat skarbowych na rzecz Gminy Nowa Sól – Miasto na rachunek bankowy Gminy bez opłat i prowizji.
• Zamawiający w celu uruchomienia punktu obsługi kasowej udostępni lokal o powierzchni użytkowej 18,5 m2 (w budynku przy ul. Moniuszki 3 – Wydział Komunikacji). Obecnie pomieszczenie przeznaczone na punkt obsługi kasowej i zajmowane jest przez punkt kasowy banku prowadzącego obsługę bankową powiatu.
• Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt wykonać prace adaptacyjne, zainstalować niezbędne wyposażenie do wykonywania usług prowadzenia punktu kasowego, zapewnić obsadę kadrową oraz wyposażyć punkt kasowy w terminal POS celem zapewnienia obsługi w zakresie płatności kartami.
• Zamawiający nie przewiduje dokonywania wpłat i wypłat w walucie obcej w punkcie kasowym.

Ponadto:

1) Zamawiający informuje, że nie posiada wiedzy na tematy średniomiesięcznych wpłat i wypłat gotówkowych realizowanych w punkcie kasowym, orientacyjna jednostkowa kwota wpłaty dokonywana w punkcie kasowym w siedzibie Zamawiającego dokonywana przez petentów Zamawiającego (wpłaty z tytułu wieczystego użytkowania, opłaty komunikacyjne i geodezyjne) to około 10.000 zł, w przypadku wypłaty gotówkowej przez osoby trzecie Zamawiający nie posiada informacji.
2) Zamawiający dopuszcza powierzenie części zamówienia tj. w zakresie prowadzenia punktu kasowego podwykonawcom wykonawcy. W takim przypadku wykonawca ma obowiązek zawrzeć w ofercie informacje dot. podwykonawstwa. Brak powyższej informacji w ofercie oznaczać będzie, że wykonawca na dzień składania oferty nie zamierza korzystać z podwykonawstwa przy realizacji zamówienia.
3) Zamawiający nie zamierza pobierać czynszu za lokal oraz żadnych opłat eksploatacyjnych związanych z pomieszczeniem, w którym ma znajdować się punkt kasowy.
4) Zamawiający informuje, że sprawozdania budżetowe i finansowe z działalności są dostępne na stronie internetowej BIP Powiatu Nowosolskiego
5) Zamawiający informuje, że opinie RIO w sprawie projektu uchwały budżetowej, projektu uchwały Wieloletniej Prognozy Finansowej dostępne są na stronie internetowej BIP Powiatu Nowosolskiego.

4.5.3.)Główny kod CPV

66110000-4 - Usługi bankowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

354835,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

354835,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

354835,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5261008546

7.3.3)Ulica

KASPRZAKA 2

7.3.4)Miejscowość

WARSZAWA

7.3.5)Kod pocztowy

01-211

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Prowadzenie punktu obsługi kasowej w siedzibie Zamawiającego

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-04-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

354835,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2022-07-01 do 2027-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66110000-4Usługi bankowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Nowosolski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowa Sól.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 354 835 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66110000-4 (Usługi bankowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A. (WARSZAWA). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.