Zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz kserokopiarek
Zamawiający Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego (Leszno, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz kserokopiarek”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 402 544 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=627, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 302303942 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 17 Stycznia 90 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Leszno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 64-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL417 - Leszczyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@kzgrl.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://kzgrl.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-dd99d264-4bb2-11ec-8c2d-66c2f1230e9c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2022/BZP 00081070 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2022-03-10 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00279123/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz kserokopiarek |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Zakup kserokopiarek |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30200000-1 - Urządzenia komputerowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 30237200-1 - Akcesoria komputerowe 42962000-7 - Urządzenia drukujące i graficzne 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2021-12-14 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2021-12-14 do 2022-02-21 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Pro Copy Grzegorz Blachowski |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9720059581 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Swarzędz |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 23708,25 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00014997/03 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2022-02-21 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Siłą wyższą w rozumieniu Umowy są zdarzenia zewnętrzne, nadzwyczajne, niezależne od Stron, a w szczególności: wojna, strajk, zamieszki, powódź, huragan, jak również zakłócenia w funkcjonowaniu Zamawiającego, Wykonawcy, organów władzy publicznej, łańcucha dostaw materiałów, usług niezbędnych do realizacji Umowy, związane z występującą pandemią COVID-19, o ile okoliczności te mają wpływ na realizację Umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Opis zamówienia nie uległ zmianie |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Siłą wyższą w rozumieniu Umowy są zdarzenia zewnętrzne, nadzwyczajne, niezależne od Stron, a w szczególności: wojna, strajk, zamieszki, powódź, huragan, jak również zakłócenia w funkcjonowaniu Zamawiającego, Wykonawcy, organów władzy publicznej, łańcucha dostaw materiałów, usług niezbędnych do realizacji Umowy, związane z występującą pandemią COVID-19, o ile okoliczności te mają wpływ na realizację Umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Opis zamówienia nie uległ zmianie |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 23708,25 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.