Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
143 742 zł
Umowa zawarta
28 grudnia 2021
Okres realizacji
do 29 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 143 742 zł – 147 441 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na sfinansowanie deficytu budżetu w 2021 r.

Zamawiający Gmina Wolbórz (Wolbórz, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na sfinansowanie deficytu budżetu w 2021 r”, wybierając ofertę wykonawcy Powiatowy Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Mazowieckim. Wartość umowy: 143 742 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina WolbórzWolbórz, Łódzkie (powiat Piotrkowski →)opublikowano 11 stycznia 2022
Wartość umowy
143 742 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    11 stycznia 2022

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Powiatowy Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Mazowieckim (Tomaszów Mazowiecki), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 143 742,38 zł (umowę zawarto 28 grudnia 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 143 742,38 zł do 147 441,35 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 29 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WOLBÓRZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590647859

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. Jagiełły 28

1.5.2.)Miejscowość

Wolbórz

1.5.3.)Kod pocztowy

97-320

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

/44/ 616-42-41

1.5.8.)Numer faksu

/44/616-42-11

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@wolborz.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.wolborz.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.wolborz.eu

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na sfinansowanie deficytu budżetu w 2021 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d74a2d78-59b8-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00012193

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-01-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00003122/21/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na sfinansowanie deficytu budżetu w 2021 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00310277/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP. 271.24.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

148067,74 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

„Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego przeznaczonego na sfinansowanie deficytu budżetu w 2021 r.”. 2. CPV 66.11.30.00-5 Usługi udzielania kredytu. 3. Okres kredytowania - 61 miesięcy. 4. Okres karencji w spłacie rat kapitałowych - do 29 marca 2022 r. 5. Zamawiający przewiduje wykorzystanie kredytu w jednej transzy w kwocie 1 910 000,00 PLN do dnia 30 grudnia 2021 r. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany terminu uruchomienia i wysokości transzy kredytu. Zmiana taka nie może pociągnąć za sobą dodatkowych opłat i prowizji ze strony Wykonawcy. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowej prowizji (kosztów). 8. Zamawiającemu przysługuje prawo wykorzystania kredytu w kwocie niższej niż kwota 1 910 000,00 zł, bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów. 9. Zamawiający zastrzega sobie prawo do renegocjacji kwot i terminów spłat kapitału. 10. Forma przekazania kredytu: bezgotówkowa, na rachunek podstawowy budżetu Gminy Wolbórz. 11. Spłata rat kapitałowych kredytu dokonywana będzie w następujących terminach i wysokościach: ROK 2022 I rata - 10 000,00 PLN do 29.03.2022 r. II rata - 10 000,00 PLN do 29.06.2022 r. III rata - 10 000,00 PLN do 29.09.2022 r. IV rata - 10 000,00 PLN do 29.12.2022 r. ROK 2023 I rata - 25 000,00 PLN do 29.03.2023 r. II rata - 25 000,00 PLN do 29.06.2023 r. III rata - 25 000,00 PLN do 29.09.2023 r. IV rata - 25 000,00 PLN do 29.12.2023 r. ROK 2024 I rata - 50 000,00 PLN do 29.03.2024 r. II rata - 50 000,00 PLN do 29.06.2024 r. III rata - 50 000,00 PLN do 29.09.2024 r. IV rata - 50 000,00 PLN do 29.12.2024 r. ROK 2025 I rata - 150 000,00 PLN do 29.03.2025 r. II rata - 150 000,00 PLN do 29.06.2025 r. III rata - 150 000,00 PLN do 29.09.2025 r. IV rata - 150 000,00 PLN do 29.12.2025 r. ROK 2026 I rata - 242 500,00 PLN do 29.03.2026 r. II rata - 242 500,00 PLN do 29.06.2026 r. III rata - 242 500,00 PLN do 29.09.2026 r. IV rata - 242 500,00 PLN do 29.12.2026 r. 12. Odsetki od faktycznie wykorzystanego kredytu naliczane będą od kwoty aktualnego zadłużenia w okresach miesięcznych i płatne w ostatnim dniu każdego miesiąca, przy czym gdy ostateczny dzień płatności przypada na dzień wolny od pracy, termin płatności przypada na pierwszy dzień roboczy po tym dniu. W takim przypadku odsetki od kredytu będą naliczane do dnia poprzedzającego spłatę. 13. Odsetki z tytułu kredytu naliczane będą w oparciu o wartość średnią stawki WIBOR 3M z miesiąca poprzedzającego okres obrachunkowy plus stała marża banku. Koszt kredytu należy wyliczyć według średniej wartości stawki WIBOR 3M za miesiąc listopad 2021 r. (1,59 %). Wartość średnia stawki WIBOR 3M rozumiana jest jako średnia arytmetyczna wszystkich kwotowań z miesiąca kalendarzowego poprzedzającego okres obrachunkowy. 14. Odsetki od udzielonego kredytu stanowić będą jedyne wynagrodzenie banku z tytułu wykonania umowy kredytowej. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów i opłat związanych z przygotowaniem, udzieleniem, ubezpieczeniem oraz wszelkich innych opłat związanych z obsługą kredytu. 15. Bank nie może uzależnić udzielenia kredytu od przejęcia bankowej obsługi Zamawiającego oraz od ubezpieczenia kredytu przez Zamawiającego. Do obsługi kredytu może zostać otwarty rachunek techniczny - bez opłat i prowizji. 16. Zamawiający dopuszcza zapis w umowie: „Jeżeli stawka bazowa jest ujemna to przyjmuje się stawkę bazową na poziomie 0,00 %”. 17. Bank zobowiązuje się zagwarantować przyjęcie przedterminowej spłaty części lub całości kredytu bez obciążania Zamawiającego dodatkowymi kosztami. 18. Wykonawca nie będzie wymagał innego zabezpieczenia zaciągniętego kredytu poza wekslem in blanco wraz z deklaracją wekslową. Kontrasygnata Skarbnika Gminy zostanie złożona na umowie i deklaracji wekslowej. 19. Zamawiający nie wyraża zgody na wystąpienie Banku z zapytaniem do następujących instytucji: Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Dłużników, Bankowy Rejestr. Wszystkie potrzebne informacje zamieszczone są w Załączniku nr 6 do SWZ. 20. Gmina nie złoży oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 § 1 pkt.5 k.p.c. 21. Zamawiający nie wystąpił do instytucji finansujących o opinie odnośnie obsługi funkcjonujących kredytów i pożyczek. 22. Na rachunkach bankowych Gminy nie ciążą zajęcia egzekucyjne. 23. Gmina nie posiada zaległych zobowiązań w bankach, Urzędzie Skarbowym i ZUS. 24. W Gminie nie był prowadzony program postępowania naprawczego w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych. 25. Gmina Wolbórz nie posiada wymagalnych i nie wymagalnych zobowiązań z tytułu poręczeń i gwarancji. 26. W Gminie nie były prowadzone za pośrednictwem komornika sądowego działania windykacyjne wszczynane na wniosek banków. 27. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w drodze aneksów w zakresie uregulowanym w art. 454-455 PZP oraz w przypadku: - zmiany harmonogramu spłaty kredytu w przypadku, gdy będzie to korzystniejsze dla kondycji finansowej Zamawiającego, - zmiany terminu spłaty kredytu, jeżeli będzie to korzystniejsze dla Zamawiającego, - zmiany nazwy, adresu i siedziby Wykonawcy lub Zamawiającego. - zmiany spowodowanej niewykorzystaniem pełnej kwoty kredytu, - zmiany rachunków bankowych określonych w umowie, - wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. 28. Materiały niezbędne do zbadania zdolności kredytowej Zamawiającego zawiera Załącznik Nr 6 do SWZ. 29. Wartość zobowiązań z tytułu pożyczek i kredytów ogółem, planowana na koniec 2021 roku wynosi: 12 603 300,00 zł. Wykaz tytułów dłużnych (zgodnie z już podpisanymi umowami) zawiera „Informacja o zadłużeniu na dzień 30 listopada 2021 r.” punkt 10 Załącznika Nr 6 do SWZ. Wszystkie kredyty i pożyczki wykazane w „Informacji o zadłużeniu na dzień 30 listopada 2021 r.” zabezpieczone są wekslami in blanco wraz z deklaracjami bankowymi. Majątek Gminy Wolbórz nie jest obciążony wpisami hipotecznymi. 30. Zamawiający nie dopuszcza możliwości sporządzania dla potrzeb Wykonawców informacji w postaci przetworzonej według wzorów i wytycznych wynikających z ich indywidualnego zapotrzebowania. Dokumenty, jakie Wykonawcy mogą uzyskać od Zamawiającego będą miały formę wyłącznie dokumentów źródłowych. 31. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści niniejszej umowy wymagają aneksu sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

143742,38 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

147441,35 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

143742,38 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Powiatowy Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Mazowieckim

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7730007538

7.3.3)Ulica

Handlowa 35/37

7.3.4)Miejscowość

Tomaszów Mazowiecki

7.3.5)Kod pocztowy

97-200

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-12-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

143742,38 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-29

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 435 350 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
980 799 zł3 687 702 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 706 903 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
980 799 zł
Mediana
2 435 350 zł
Górny kwartyl
3 687 702 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wolbórz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wolbórz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 143 742 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Powiatowy Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Mazowieckim (Tomaszów Mazowiecki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.