Dostawa oleju opałowego dla Domu Pomocy Społecznej w Gębicach
Zamawiający Dom Pomocy Społecznej w Gębicach (Gębice, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Dostawa oleju opałowego dla Domu Pomocy Społecznej w Gębicach”. Termin składania ofert minął 12 stycznia 2022, 11:00. Wadium nie jest wymagane.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 261 938 zł
- Wadium
- Niewymagane (wg ogłoszenia)
- Termin składania ofert
- 12 stycznia 2022, 11:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=731, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- OgłoszenieBieżące
28 grudnia 2021
Termin ofert: 12 stycznia 2022 11:00
Kluczowe informacje
- 1
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.
- 2
ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa oleju opałowego dla Domu Pomocy Społecznej w Gębicach.
- 3
WarunkiWadium nie jest wymagane.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Rola zamawiającego | Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego |
| 1.2.) | Nazwa zamawiającego | DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W GĘBICACH |
| 1.3.) | Oddział zamawiającego | DPS Gębice |
| 1.4) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000294869 |
| 1.5) | Adres zamawiającego | |
| 1.5.1.) | Ulica | ul. Kasztanowa 45 |
| 1.5.2.) | Miejscowość | Gębice |
| 1.5.3.) | Kod pocztowy | 64-707 |
| 1.5.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.5.5.) | Kraj | Polska |
| 1.5.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL411 - Pilski |
| 1.5.7.) | Numer telefonu | 67/2551424 |
| 1.5.8.) | Numer faksu | 67/2551424w45 |
| 1.5.9.) | Adres poczty elektronicznej | dpsgebice@poczta.fm |
| 1.5.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://dpsgebice.pl/ |
| 1.6.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.7.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Inna działalność Pozostała pomoc społeczna z zakwaterowaniem |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Ogłoszenie dotyczy | Zamówienia publicznego |
| 2.2.) | Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług | Nie |
| 2.3.) | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej | Dostawa oleju opałowego dla Domu Pomocy Społecznej w Gębicach |
| 2.4.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-5dc44a03-67b1-11ec-ae77-fe331fedffdc |
| 2.5.) | Numer ogłoszenia | 2021/BZP 00332771 |
| 2.6.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.7.) | Data ogłoszenia | 2021-12-28 |
| 2.8.) | Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań | Tak |
| 2.9.) | Numer planu postępowań w BZP | 2021/BZP 00011379/03/P |
| 2.10.) | Identyfikator pozycji planu postępowań | |
| 1.2. | 2 Sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego zgodnie z polską normą PN-C96024 | 2011 w ilości do 60 m3 |
| 2.11.) | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy | Nie |
| 2.14.) | Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 2.16.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Adres strony internetowej prowadzonego postępowania | https://platformazakupowa.pl/pn/dpsgebice |
| 3.2.) | Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia | Nie |
| 3.4.) | Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej | Tak |
| 3.5.) | Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej | Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się elektronicznie przy użyciu platformy zakupowej, która jest dostępna pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/dpsgebice. W komunikacji z Zamawiającym Wykonawca winien posługiwać się numerem sprawy określonym w SWZ tj Nr sprawy DPS-IV.272.1.2021 |
| 3.6.) | Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej | Celem skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania preferuje się, aby komunikacja miedzy Zamawiającym z Wykonawcami ( w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje ) odbywała się w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego”, po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. Zalecenia 1) formaty plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z OBWIESZCZENIEM PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 9 listopada 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Szczegółowe wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej określone zostały w pkt 11 SWZ. |
| 3.8.) | Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne | Nie |
| 3.12.) | Oferta - katalog elektroniczny | Nie dotyczy |
| 3.14.) | Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu | polski |
| 3.15.) | RODO (obowiązek informacyjny) | Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 216/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1), zwanego dalej „RODO” informuję, że: |
Przedmiot zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia | |
| 4.1.1.) | Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe | Nie |
| 4.1.2.) | Numer referencyjny | DPS-IV.272.1.2021 |
| 4.1.3.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 4.1.4.) | Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania | Nie |
| 4.1.8.) | Możliwe jest składanie ofert częściowych | Nie |
| 4.1.13.) | Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia | Nie |
| 4.2. | Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia | |
| 4.2.2.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego dla Domu Pomocy Społecznej w Gębicach. |
| 4.2.6.) | Główny kod CPV | 09135100-5 - Olej opałowy |
| 4.2.8.) | Zamówienie obejmuje opcje | Nie |
| 4.2.10.) | Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej | do 2022-12-31 |
| 4.2.11.) | Zamawiający przewiduje wznowienia | Nie |
| 4.2.13.) | Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane | Nie |
| 4.3.) | Kryteria oceny ofert | |
| 4.3.1.) | Sposób oceny ofert | Przy dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu Zamawiający stosować będzie następujące kryterium wyboru ofert: cena 100% |
| 4.3.2.) | Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert | Procentowo |
| 4.3.3.) | Stosowane kryteria oceny ofert | Wyłącznie kryterium ceny |
| 4.3.5.) | Nazwa kryterium | Cena |
| 4.3.6.) | Waga | 100 |
| 4.3.10.) | Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert | Nie |
Kwalifikacja wykonawców
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia | Nie |
| 5.3.) | Warunki udziału w postępowaniu | Tak |
| 5.4.) | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu | O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w pkt 7 SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: |
| 5.5.) | Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy | Tak |
| 5.7.) | Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu | Ważną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami ciekłymi wydana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Wykaz dostaw zawierający informację , że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał dwie dostawy oleju opałowego o łącznej wartości minimum 200 000,00 PLN |
| 5.8.) | Wykaz przedmiotowych środków dowodowych | Świadectwo jakości oferowanego oleju. |
| 5.9.) | Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych | Nie |
Warunki zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 6.1.) | Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe | Nie |
| 6.3.) | Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną | Nie |
| 6.4.) | Zamawiający wymaga wadium | Nie |
| 6.5.) | Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy | Nie |
| 6.6.) | Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w |
| 6.7.) | Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane | Nie |
Projektowane postanowienia umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 7.1.) | Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek | Nie |
| 7.3.) | Zamawiający przewiduje zmiany umowy | Tak |
| 7.4.) | Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia | Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. Zamawiający dokona zmiany umowy w zakresie wynagrodzenia w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług. Zamawiający dokona zmiany jedynie o zastosowanie nowej stawki VAT. Ewentualna zmiana może nastąpić ze skutkiem od dnia wejścia w życie ustawy zmieniającej wysokość podatku do dnia zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia, po złożeniu wniosku o dokonanie takiej zmiany przez Wykonawcę. |
| 7.5.) | Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia | Nie |
Procedura
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 8.1.) | Termin składania ofert | 2022-01-12 11:00 |
| 8.2.) | Miejsce składania ofert | https://platformazakupowa.pl/pn/dpsgebice |
| 8.3.) | Termin otwarcia ofert | 2022-01-12 11:05 |
| 8.4.) | Termin związania ofertą | do 2022-02-10 |
| 8.5.) | Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.