Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
276 970 zł
Umowa zawarta
9 grudnia 2021
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 276 970 zł – 478 290 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 5.000.000,00 zł na pokrycie deficytu budżetowego Gminy Sulejów w 2021 roku ze spłatą w latach 2025-2026

Zamawiający Gmina Sulejów (Sulejów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 5.000.000,00 zł na pokrycie…”, wybierając ofertę wykonawcy Bank Gospodarstwa Krajowego Region Łódzki. Wartość umowy: 276 970 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina SulejówSulejów, Łódzkie (powiat Piotrkowski →)opublikowano 27 grudnia 2021
Wartość umowy
276 970 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Bank Gospodarstwa Krajowego Region Łódzki (Łódź).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 276 970,12 zł (umowę zawarto 9 grudnia 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 276 970,12 zł do 478 290,15 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sulejów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648327

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Konecka 42

1.5.2.)Miejscowość

Sulejów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-330

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

446102530

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@sulejow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.biuletyn.sulejow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://sulejow.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 5.000.000,00 zł na pokrycie deficytu budżetowego Gminy Sulejów w 2021 roku ze spłatą w latach 2025-2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8293d575-3c96-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00330476

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-12-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00004081/18/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 5.000.000,00 zł na pokrycie deficytu budżetowego Gminy Sulejów w 2021 roku ze spłatą w latach 2025-2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00255337/03

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZ.ZP.271.24.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

246513,69 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 5.000.000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych 00/100) jako źródło pokrycia deficytu w 2021 roku. Kredyt zostanie pobrany jedną transzą w wysokości 5.000.000,00 zł w terminie do 5 dni roboczych od dnia złożenia wniosku o wypłatę.
Spłata kredytu nastąpi kwartalnie w latach 2025 - 2026 z dochodów budżetu zgodnie z harmonogramem spłat wskazanym poniżej.
Okres spłaty kapitału od 01.03.2025 r. do 31 grudnia 2026 r. w każdym roku kwartalnie do ostatniego roboczego dnia miesiąca kończącego kwartał z możliwością wcześniejszej spłaty w każdym momencie (nie tylko ostatniego roboczego dnia miesiąca kończącego kwartał):
do 31.03.2025 r. – 225.000,00 zł;
do 30.06.2025 r. – 225.000,00 zł;
do 30.09.2025 r. – 225.000,00 zł;
do 31.12.2025 r. – 225.000,00 zł;
do 31.03.2026 r. – 1.025.000,00 zł;
do 30.06.2026 r. – 1.025.000,00 zł;
do 30.09.2026 r. – 1.025.000,00 zł;
do 31.12.2026 r. – 1.025.000,00 zł

Zgodnie z SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

276970,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

478290,15 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

276970,12 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bank Gospodarstwa Krajowego Region Łódzki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

525-00-12-372

7.3.3)Ulica

Łąkowa

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

90-544

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-12-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

276970,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wielkość przedsiębiorstwa: inny rodzaj

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 217 675 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
975 217 zł3 719 693 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 744 475 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
975 217 zł
Mediana
2 217 675 zł
Górny kwartyl
3 719 693 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sulejów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sulejów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 276 970 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Bank Gospodarstwa Krajowego Region Łódzki (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.