ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa wyrobów diagnostycznych wraz z dzierżawą analizatorów

Zamawiający Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Dostawa wyrobów diagnostycznych wraz z dzierżawą analizatorów”. Termin składania ofert minął 12 listopada 2021, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 500 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
12 listopada 2021, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,9 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Ocena jakościowo - użytkowa40%Cena100%

Przebieg postępowania

5 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Ocena jakościowo - użytkowa 40%, Cena 100%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa wyrobów diagnostycznych wraz z dzierżawą analizatorów.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000293976

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żołnierska 18

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-561

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@wss.olsztyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wss.olsztyn.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa wyrobów diagnostycznych wraz z dzierżawą analizatorów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ba3b6426-3d38-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00256755

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-11-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00019170/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

2.2.11 Dostawa wyrobów diagnostycznych do wykonywania badań z zakresu biochemii, immunochemii, koagulologii oraz hematoligii wraz z dzierzawą analizatorów

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ba3b6426-3d38-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

5. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
6. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
9. Formularz ofertowy podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym w formacie PAdES typ wewnętrzny.
Pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty lub składane wraz z ofertą, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
W przypadku przekazywania dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, jest równoznaczne z opatrzeniem wszystkich dokumentów zawartych w tym pliku odpowiednio kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZPZ/333/31TP/2021

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.5.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

4 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

4

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wyrobów diagnostycznych z zakresu koagulologii wraz z dzierżawą analizatorów

4.2.6.)Główny kod CPV

33124130-5 - Wyroby diagnostyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

ocena jakościowo - użytkowa

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

wyroby diagnostyczne do modułu tromboelastometru oraz aparatu VerifyNow

4.2.6.)Główny kod CPV

33124130-5 - Wyroby diagnostyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

5 ml probówki polistyrenowe 12x75 mm (Polistyrene Round-Bottom Tube) do aparatu Bectona Dickinsona FACS Lyric

4.2.6.)Główny kod CPV

33124130-5 - Wyroby diagnostyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zestaw do analizy wieloparametrowej i ilościowego określania ludzkich limfocytów T TCR Vß za pomocą cytometrii przepływowej.

4.2.6.)Główny kod CPV

33124130-5 - Wyroby diagnostyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym w SWZ, zamawiający żąda:
1. Folderu/katalogu/ lub kart charakterystyki/ kart technicznych, zawierającego opis - specyfikację oferowanego przedmiotu zamówienia wraz z numerami katalogowymi, który potwierdza spełnianie wymagań opisanych w formularzu cenowym ( załącznik nr 2 do SWZ ) oraz w formularzu parametrów wymaganych i ocenianych dla części nr 1 ( załącznik nr 5 do SWZ) .

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym w SWZ, zamawiający żąda:
1. Folderu/katalogu/ lub kart charakterystyki/ kart technicznych, zawierającego opis - specyfikację oferowanego przedmiotu zamówienia wraz z numerami katalogowymi, który potwierdza spełnianie wymagań opisanych w formularzu cenowym ( załącznik nr 2 do SWZ ) oraz w formularzu parametrów wymaganych i ocenianych dla części nr 1 ( załącznik nr 5 do SWZ) .

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. Sporządzony przez wykonawcę Formularz ofertowy,
2. Sporządzony przez wykonawcę, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ, Formularz cenowy ,
3. Oświadczenie o którym mowa w rozdziale VII SWZ
4. Folder/katalog, zawierający opis - specyfikację oferowanego przedmiotu zamówienia wraz z numerami katalogowymi, który potwierdza spełnianie wymagań opisanych w formularzu cenowym oraz w formularzu parametrów wymaganych i ocenianych dla części nr 1.
5. Sporządzony przez wykonawcę, według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, Formularz parametrów wymaganych i ocenianych dla części nr 1 .

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zgodnie z załącznikiem nr 2 i 3 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2021-11-12 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2021-11-12 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2021-12-11

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33124130-5Wyroby diagnostyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
500 000 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
266 923 zł642 934 zł
Rozstęp międzykwartylowy
376 011 zł
Źródło próbki
CPV 33124· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
266 923 zł
Mediana
500 000 zł
Górny kwartyl
642 934 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).