Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 4 w Gostyniu

Zamawiający Gmina Gostyń (Gostyń, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 4 w Gostyniu”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina GostyńGostyń, Wielkopolskie (powiat Gostyński →)opublikowano 12 października 2021
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 640 430 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gostyń

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050646

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 2

1.4.2.)Miejscowość

Gostyń

1.4.3.)Kod pocztowy

63-800

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@gostyn.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.biuletyn.gostyn.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e7738d65-8bc5-11eb-86b1-a64936a8669f

2.2.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00229608

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2021-10-12

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/BZP 00021522/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 4 w Gostyniu

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy Przedszkola Miejskiego nr 4 w Gostyniu, Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik do SWZ, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności zgodnie z ustawą prawo budowlane.Zamawiający ustala okres podstawowej gwarancji na 60
miesięcy.Przyjęte typy materiałów i urządzeń (wskazane w dokumentacji technicznej) zostały użyte wyłącznie przykładowo, w celu opisania przedmiotu zamówienia. wykonawca uprawniony jest do przedstawienia w ofercie materiałów i urządzeń równoważnych, o nie gorszych parametrach. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązania równoważne, zgodnie ze
swoją definicją, muszą posiadać parametry oraz spełniać standardy nie gorsze niż produkty podane przykładowo.W miejscu gdzie Zamawiający dokonuje opisu przedmiotu zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy 'lub równoważne'.

3.9.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262520-2 - Roboty murowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45410000-4 - Tynkowanie

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45442100-8 - Roboty malarskie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2021-05-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia

120 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Firma Remontowo Budowlana Franciszek Jankowski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6960003466

4.3.3.)Ulica

Brzezie 213

4.3.4.)Miejscowość

Gostyń

4.3.5.)Kod pocztowy

63-800

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

446410,87 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/BZP 00069902/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2021-09-11

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wydłużenie terminu wykonania umowy zostało dokonane na wniosek wykonawcy z dnia 18.08.2021r. dostarczonego do siedziby Urzędu Miejskiego w Gostyniu w dniu 19.08.2021 r. Konieczność wydłużenia terminu realizacji prac spowodowała trudna sytuacja na rynku materiałów budowlanych i nie terminowość hurtowni budowlanych, tj. niedotrzymywaniem terminu dostaw materiałów na budowę.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmieniono termin wykonania umowy z 120 na 131 dni od dnia podpisania Umowy

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

446410,87 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 95 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 534 zł2 849 742 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 550 207 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
299 534 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 849 742 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gostyń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gostyń.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.