Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: BAUREN Renke Piotr

Wartość umowy
275 520 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2021
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 275 520 zł – 805 650 złodrzucone: 5wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osób zaangażowanych w realizację zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie usług projektowych dla zadania: „Katowickie Centrum Edukacji Muzycznej Dom Kilara"

Zamawiający Miasto Katowice (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie usług projektowych dla zadania: Katowickie Centrum Edukacji Muzycznej Dom…”, wybierając ofertę wykonawcy BAUREN Sp. z o.o. Sp. K. Wartość umowy: 275 520 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Miasto KatowiceKatowice, Śląskieopublikowano 17 września 2021
Wartość umowy
275 520 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: BAUREN Sp. z o.o. Sp. K. (Rybnik), wspólnie z: BAUREN Renke Piotr.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 275 520,00 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 275 520,00 zł do 805 650,00 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO KATOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000515780

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Młyńska 4

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-098

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@katowice.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.katowice.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://umkatowice.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie usług projektowych dla zadania: „Katowickie Centrum Edukacji Muzycznej Dom Kilara"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-82f058ad-c820-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00184227

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-09-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00000991/22/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.30 Usługi projektowe w ramach zadania inwestycyjnego pn

Katowickie Centrum Edukacji Muzycznej Dom Kilara

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00076531/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.1.51.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

419830,56 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi zadanie pn : „Wykonanie usług projektowych dla zadania: „Katowickie Centrum Edukacji Muzycznej Dom Kilara”
1 W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest do wykonania:
a) Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej w dwóch wariantach dla budowy Katowickiego Centrum Edukacji Muzycznej Dom Kilara oraz zagospodarowania terenu (w oparciu o opracowane w UM Katowice założenia koncepcyjne), wraz ze sporządzeniem zestawienia szacunkowych kosztów realizacji rozwiązań zaproponowanych w koncepcji dla każdego z wariantów.
b) Wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej opracowanej na podstawie zatwierdzonego przez Zamawiającego wariantu koncepcji architektoniczno-urbanistycznej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zgodnie z ustawą Prawo Budowlane z dn. 07.07.1994 r. z późn. zm. dla wymaganego zakresu robót. Zakres prac projektowych obejmuje budynek Katowickiego Centrum Edukacji Muzycznej Dom Kilara, zagospodarowanie terenu, oraz miejsca postojowe wraz z dojazdem dla potrzeb funkcjonowania obiektu.
c) Czynny udział w konsultacjach społecznych wraz z przygotowaniem materiałów m.in.: wizualizacji i prezentacji w tym udzielenie odpowiedzi na zapytania mieszkańców.
d) Pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych w zakresie opracowanej dokumentacji projektowej (w przypadku gdy Zamawiający pisemnie zobowiąże projektanta do sprawowania nadzoru autorskiego).
Szczegółowy zakres prac projektowych na etapie koncepcji i dokumentacji technicznej określa Specyfikacja Techniczna.

4.5.3.)Główny kod CPV

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

275520,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

805650,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

275520,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
BAUREN Sp. z o.o. Sp. K.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: BAUREN Renke Piotr

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

642-322-28-34

7.3.3)Ulica

ul. Świerklańska 12

7.3.4)Miejscowość

Rybnik

7.3.5)Kod pocztowy

44-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

275520,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71222000-0Usługi architektoniczne w zakresie…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
392 628 zł
Próbka: 42 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
100 839 zł2 826 138 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 725 299 zł
Źródło próbki
CPV 71222000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
100 839 zł
Mediana
392 628 zł
Górny kwartyl
2 826 138 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Katowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 275 520 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71222000-0 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BAUREN Sp. z o.o. Sp. K. (Rybnik). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.