Zamawiający

Gmina Lututów

Wspólnoty samorządowe

LututówWszystkie przetargi w LututowieŹródło: BZPŹródło: TEDOstatnie ogłoszenie: 8.10.2026
NIP9970132793
Rejestr umów: brak wpisów
Dane rejestrowe

Kierowanie podstawowymi rodzajami działalności publicznej · PKD 84.11.Z

REGON
730934683
Rok powstania
1990
Status VAT
Czynny
Siedziba
Klonowska 8, 98-360 Lututów

Dane z rejestru REGON (GUS)

Śledź: Gmina Lututów

Mail, gdy ten zamawiający opublikuje nowe ogłoszenie albo wynik. Rezygnacja jednym kliknięciem.

 

Tylko wybrana branża, obszar albo duże zlecenia? Więcej opcji

Ogłoszenia o zamówieniu
62
Ogłoszenia wynikowe
59
Kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
51,4 mln zł
Śr. kwalifikowana wartość rozstrzygnięcia
1,1 mln zł
Konkurencja w postępowaniachwysoka

21% postępowań tego zamawiającego kończy się jedną ofertą wobec 36% w Polsce

O jeden przetarg ubiega się tu średnio 3,3 oferty. To mniej niż w większości podobnych urzędów.

Postępowania z jedną ofertą

Postępowania z jedną ofertą: ten urząd 21%, średnio w Polsce 36%ten urządśrednio w Polsce21%36%
Postępowania z jedną ofertą: ten urząd 21%, średnio w Polsce 36%ten urządśrednio w Polsce21%36%

Postępowania unieważnione

Postępowania unieważnione: ten urząd 18%, średnio w Polsce 12%ten urządśrednio w Polsce18%12%
Postępowania unieważnione: ten urząd 18%, średnio w Polsce 12%ten urządśrednio w Polsce18%12%

Wynik ogłasza zwykle 15–35 dni po terminie składania ofert, w całej Polsce typowo po 31 dniach.

Plan postępowań 2026 w BZP

Planowane zamówienia: Gmina Lututów

Plan postępowań na 2026 obejmuje 11 pozycji o orientacyjnej wartości 2,7 mln zł. 5 pozycji pozostaje bez powiązanego ogłoszenia w Atlasie. Brak powiązania nie potwierdza, że postępowanie nie zostało ogłoszone. Plan wskazuje przewidywany termin wszczęcia. Wartości i terminy są orientacyjne, a zamawiający może aktualizować plan w ciągu roku.

5bez powiązanego ogłoszenia
6z powiązanym ogłoszeniem
1,1 mln złorientacyjna wartość pozycji bez powiązania

Źródło: plan postępowań nr 2026/BZP 00086556/03/P w Biuletynie Zamówień Publicznych, wersja 3 z 27.08.2026 (2 wersje od 31.03.2026). Powiązanie z ogłoszeniami po numerze planu i pozycji podanych w ogłoszeniu (pkt 2.9 i 2.10).

Analiza zakupów · dane z 5 lat

Jak kupuje Gmina Lututów

Aktywność, rytm ogłoszeń i powtarzalne zakupy policzone z historii postępowań (BZP i TED). Kwoty to suma części rozstrzygnięć z potwierdzoną kwotą; dla starszych wyników bez podziału na części liczymy wartość całego wyniku.

mediana: ogłoszenie → wynik
42 dni
w całym kraju: 50 dni
kategorie wracają cyklicznie
3
szczegóły poniżej

Wartość rozstrzygnięć z potwierdzoną kwotą, rocznie

2025: kwota z 13 z 17 rozstrzygnięć (część ogłoszeń nie podaje wartości).

Kalendarz ogłoszeń

W których miesiącach ten zamawiający ogłasza postępowania (ostatnie 36 miesięcy).

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Szczyt ogłoszeń: sierpień, październik.

Najwięksi dostawcy (ostatnie 24 miesiące)

  1. Kth Budownictwo Hubert Śniegocki30,2% · 2,1 mln zł · 1 wygrana
  2. SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.16,6% · 1,1 mln zł · 1 wygrana
  3. Optima Centrum Sp. z o.o.15,2% · 1 mln zł · 1 wygrana

Powtarzalne zakupy: kiedy wróci popyt

Kategorie, w których ten zamawiający ogłasza postępowania regularnie. Kadencja to średni odstęp z 36 miesięcy: historia, nie obietnica.

  1. Roboty budowlaneco ~3,2 mcostatnio 11.06.2026przetargi →ustaw alert
  2. Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuco ~4,2 mcostatnio 30.06.2026spodziewane okno: paź 2026 – gru 2026przetargi →ustaw alert
  3. Paliwa stałeco ~8,4 mcostatnio 8.10.2026spodziewane okno: kwi 2027 – sie 2027przetargi →ustaw alert

Metodologia: wartość roczna = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN; wartość całego wyniku jest fallbackiem tylko dla starszych danych bez części. Kwoty dostawców obejmują tylko części rozstrzygnięć jednoznacznie przypisane po NIP; nie dzielimy wartości konsorcjów ani limitów umów ramowych. Czas do wyniku liczymy z powiązanych par ogłoszenie–wynik. Odświeżanie co noc.

Profil zamawiającego · Gmina Lututów

26% ogłoszeń to drogi i mosty

Ogłoszenia otwierające postępowanie, każde liczone raz, po głównym kodzie CPV: 58 ogłoszeń od 2021 r. Pozostałe 8 branż: 16% (w tabeli).

Słupki poziome: udział branż w ogłoszeń (Gmina Lututów); najczęstsza branża drogi i mosty, 26% z 58Drogi i mostyRoboty budowlanePaliwa i energiaSprzęt IT i biurowyPojazdy i taborUsługi inżynieryjneGastronomia i hotele26%22%14%9%5%5%3%
Słupki poziome: udział branż w ogłoszeń (Gmina Lututów); najczęstsza branża drogi i mosty, 26% z 58Drogi i mostyRoboty budowlanePaliwa i energiaSprzęt IT i biurowyPojazdy i taborUsługi inżynieryjneGastronomia i hotele26%22%14%9%5%5%3%
Źródło: Atlas Przetargów · BZP i TED, ogłoszenia otwierające (bez duplikatów), stan 14.10.2026
Dane: CC BY 4.0 · Jak cytować: Atlas Przetargów, 26% ogłoszeń to drogi i mosty, stan 14.10.2026, atlasprzetargow.pl/wykres/entity-branches?nip=9970132793&role=buyer
Tabela
BranżaOgłoszeniaUdział
Drogi i mosty1526%
Roboty budowlane1322%
Paliwa i energia814%
Sprzęt IT i biurowy59%
Pojazdy i tabor35%
Usługi inżynieryjne35%
Gastronomia i hotele23%
Pozostałe branże (8)916%
Profil zamawiającego · Gmina Lututów

Gmina Lututów kupuje od 16 firm; 89% wartości trafia do ośmiu największych

Wykonawcy z największą łączną wartością rozstrzygnięć od października 2024 (24 miesiące): 6,9 mln zł u 16 firm, 17 przypisań do wyników.

Słupki poziome: wartość rozstrzygnięć Gmina Lututów u 8 największych wykonawców (89% z 6,9 mln zł) i u pozostałych 8 firmKth Budownictwo Hubert ŚniegockiKth Budownictwo Hubert Śn…SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specja…Optima Centrum Sp. z o.o.Grupa MAC S.A.Ares Karol WrzecioniarzPrzedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o.Przedsiębiorstwo Handlowo…HYDRO-MASZ Sp. z o.o. Sp. komandytowaHYDRO-MASZ Sp. z o.o. Sp.…Przedsiębiorstwo Optimus Sp. z o.o.Przedsiębiorstwo Optimus…Pozostałych 8 firm2,1 mln1,1 mln1 mln536,7 tys.400,4 tys.348,5 tys.290,9 tys.240,7 tys.785,6 tys.
Słupki poziome: wartość rozstrzygnięć Gmina Lututów u 8 największych wykonawców (89% z 6,9 mln zł) i u pozostałych 8 firmKth Budownictwo Hubert ŚniegockiKth Budownictwo H…SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.SZCZĘŚNIAK Poj…Optima Centrum Sp. z o.o.Optima Centrum Sp.…Grupa MAC S.A.Ares Karol WrzecioniarzAres Karol Wrzecion…Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o.Przedsiębiorstwo Ha…HYDRO-MASZ Sp. z o.o. Sp. komandytowaHYDRO-MASZ Sp. z…Przedsiębiorstwo Optimus Sp. z o.o.Przedsiębiorstwo Op…Pozostałych 8 firm2,1 mln1,1 mln1 mln536,7 tys.400,4 tys.348,5 tys.290,9 tys.240,7 tys.785,6 tys.
Źródło: Atlas Przetargów · BZP i TED, wartości z rozstrzygnięć (atrybucja potwierdzona), stan 14.10.2026
Dane: CC BY 4.0 · Jak cytować: Atlas Przetargów, Gmina Lututów kupuje od 16 firm; 89% wartości trafia do ośmiu największych, stan 14.10.2026, atlasprzetargow.pl/wykres/buyer-concentration?nip=9970132793
Tabela
WykonawcaRozstrzygnięćWartość (zł)Udział
Kth Budownictwo Hubert Śniegocki12 073 65630%
SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.11 140 40017%
Optima Centrum Sp. z o.o.11 040 50015%
Grupa MAC S.A.1536 7408%
Ares Karol Wrzecioniarz1400 3716%
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o.2348 4555%
HYDRO-MASZ Sp. z o.o. Sp. komandytowa1290 8954%
Przedsiębiorstwo Optimus Sp. z o.o.1240 6844%
Pozostałych 8 firm8785 62711%

Centralny Rejestr Umów · od 1 lipca 2026

Umowy publiczne: brak wpisów tej jednostki

Gmina Lututów nie ma jeszcze żadnej umowy w Centralnym Rejestrze Umów. To nie musi oznaczać naruszenia: obowiązek dotyczy umów zawieranych od 1 lipca 2026 r., a na wpis jednostka ma 30 dni od podpisania. Sprawdzamy rejestr kilka razy dziennie.

Sprawdź inną jednostkę →

Umowy wygasające

Umowy, które kończą się w najbliższych miesiącach: Gmina Lututów

Koniec umowy zwykle oznacza nowe postępowanie na to samo zamówienie. Termin liczymy z daty zawarcia umowy i okresu realizacji podanych w ogłoszeniu o wyniku, więc jest przybliżony: aneksy i opcje mogą go przesunąć.

4umowy kończą się w 12 mies.
2w 6 mies.
2,7 mln złwartość umów (12 mies.)
najbliższy koniec: 31.12.2026

Źródło: ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP (data zawarcia umowy i okres realizacji per część). Wartości umów bez winsoryzacji, pojedyncze pozycje mogą zawierać błędy zamawiającego.

Krajowa Izba Odwoławcza

Spory KIO w postępowaniach podmiotu Gmina Lututów

Wykonawcy zaskarżali postępowania tego zamawiającego do KIO. Wyroki są powiązane z konkretnymi przetargami w Atlasie: przy każdym zobaczysz, czego dotyczył spór i jak Izba go rozstrzygnęła.

Baza wyroków KIO →
1orzeczenie KIO
umorzono: 1

Podmioty o podobnym profilu

10 podmiotów

Profile zbliżone branżą i rynkiem

Podobieństwo liczymy z udziału wspólnych kodów CPV oraz wspólnego obszaru działania (województw). To podpowiedź do dalszej analizy, nie ranking jakości.
#ZamawiającyWspólne CPVPodobieństwoAkcje
1
Gmina Bedlno
NIP 7752406180Bedlno
1585%Profil
2
Gmina Osjaków
NIP 8321972722Osjaków
1585%Profil
3
Gmina Bielawy
NIP 8341779075Bielawy
1585%Profil
4
Gmina Piątek
NIP 7752406091Piątek
1383%Profil
5
Gmina Łanięta
NIP 7752406116Łanięta
1383%Profil
6
Gmina Czarnożyły
NIP 8321967247Czarnożyły
1680%Profil
7
Gmina Drużbice
NIP 7692048540Drużbice
1480%Profil
8
Gmina Inowłódz
NIP 7732340615Inowłódz
1480%Profil
9
Gmina Krośniewice
NIP 7752407009Krośniewice
1480%Profil
10
Gmina Pęczniew
NIP 8281359612Pęczniew
1480%Profil

Gdzie szukać kolejnych przetargów

Historia ogłoszeń zamawiającego50 z 178 publikacji

Zobacz w wyszukiwarce

Źródła i aktualność danych

Profil łączy dane z BZP i TED po NIP, nazwie oraz historii ogłoszeń. Kwoty sumują kwalifikowane części rozstrzygnięć raz na część; tylko starsze wyniki bez danych części korzystają z wartości całego ogłoszenia. Nie przypisujemy tej sumy pojedynczemu wykonawcy.

Ostatnie ogłoszenie: 8.10.2026Jak liczymy statystyki

Widzisz błąd w danych? Zgłoś go · Rejestr poprawek · Dane dotyczą Ciebie? Jak przetwarzamy dane · Zgłoś sprostowanie, sprzeciw lub żądanie usunięcia

Najczęstsze pytania o zamawiającego

Gmina Lututów to podmiot publiczny (Zamawiający), który organizuje przetargi i udziela zamówień publicznych zgodnie z ustawą Pzp.
Według naszych danych, Gmina Lututów ogłosiła ostatnio 62 postępowań przetargowych.
Główny profil działalności to Roboty budowlane. Statystyki wskazują, że jest to najczęściej występujący kod CPV w realizowanych zamówieniach.
Najczęściej wybieranym wykonawcą jest Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny. Współpraca ta obejmuje istotną część analizowanych postępowań.
Średnia kwalifikowana wartość rozstrzygnięcia wynosi ok. 1 070 464 PLN. Części liczymy raz; wartość całego wyniku jest fallbackiem tylko dla starszych rekordów bez danych części. Nie jest to kwota przypisana jednemu wykonawcy.
Gmina Lututów znajduje się w czołowej ćwiartce zamawiających w bazie Atlas Przetargów (ponad 87% podmiotów ma niższe wyniki).
Największa aktywność Gmina Lututów dotyczy miasta Lututów (100% ogłoszeń w naszej bazie).
Numer NIP dla Gmina Lututów to 9970132793.

Inni zamawiający w mieście Lututów

Najaktywniejsi zamawiający publiczni z tej samej lokalizacji. Sprawdź, kto jeszcze ogłasza przetargi w mieście Lututów.

Indeks Konkurencyjności Zamówień Publicznych · Edycja II · III kwartał 2026

Konkurencja w przetargach: Powiat wieruszowski

Jak wygląda konkurencja w przetargach w otoczeniu tego zamawiającego? W tym powiecie 23% przetargów kończy się tylko jedną ofertą; w podobnych przetargach w Polsce 23%.

Kto i w czym ma tu najmniej ofert
Cw normie