Zamawiający

Gmina i Miasto Pyzdry

Wspólnoty samorządowe

PyzdryWszystkie przetargi w PyzdrachŹródło: BZPOstatnie ogłoszenie: 14.09.2026
NIP7891649986
Rejestr umów: 16 · 256 tys. zł
Dane rejestrowe

Kierowanie podstawowymi rodzajami działalności publicznej · PKD 84.11.Z

REGON
311019415
Rok powstania
1990
Status VAT
Czynny
Siedziba
Taczanowskiego 1, 62-310 Pyzdry

Dane z rejestru REGON (GUS)

Alert e-mail

Śledź: Gmina i Miasto Pyzdry

Powiadomienie e-mail, gdy pojawi się nowe ogłoszenie tego podmiotu. Bez konta.

Ogłoszenia o zamówieniu
63
Ogłoszenia wynikowe
60
Kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
53,3 mln zł
Śr. kwalifikowana wartość rozstrzygnięcia
1 mln zł
Umowy w rejestrze CRU
16
256 tys. zł · od 1.07.2026 →

Aktywne postępowania

Konkurencja w postępowaniachwysoka

22% postępowań tego zamawiającego kończy się jedną ofertą wobec 36% w kraju.

O jeden przetarg ubiega się tu średnio 3,6 oferty. To mniej niż w większości podobnych urzędów.

Słupki poziome: udział postępowań z jedną ofertą, ten urząd 22%, średnia krajowa 36%ten urząd22%średnia krajowa36%kraj 36%

udział postępowań z jedną ofertą

Plan postępowań 2026 w BZP

Planowane zamówienia: Gmina i Miasto Pyzdry

Plan postępowań na 2026 obejmuje 12 pozycji o orientacyjnej wartości 7 mln zł. 4 pozycje pozostają bez powiązanego ogłoszenia w Atlasie. Brak powiązania nie potwierdza, że postępowanie nie zostało ogłoszone. Plan wskazuje przewidywany termin wszczęcia. Wartości i terminy są orientacyjne, a zamawiający może aktualizować plan w ciągu roku.

4bez powiązanego ogłoszenia
8z powiązanym ogłoszeniem
2,3 mln złorientacyjna wartość pozycji bez powiązania
I kwartał: 1II kwartał: 5III kwartał: 3IV kwartał: 2

Źródło: plan postępowań nr 2026/BZP 00032275/05/P w Biuletynie Zamówień Publicznych, wersja 5 z 26.06.2026. Powiązanie z ogłoszeniami po numerze planu i pozycji podanych w ogłoszeniu (pkt 2.9 i 2.10).

Analiza zakupów · dane z 5 lat

Jak kupuje Gmina i Miasto Pyzdry

Aktywność, rytm ogłoszeń i powtarzalne zakupy policzone z historii postępowań (BZP i TED). Kwoty pokazują sumę kwalifikowanych części rozstrzygnięć; dla starszych wyników bez części używamy wartości całego wyniku.

67 dni
mediana: ogłoszenie → wynik
w całym kraju: 50 dni
49,9%
potwierdzonej wartości przypada na 3 dostawców
umiarkowana koncentracja
6
kategorie wracają cyklicznie
szczegóły poniżej

Kwalifikowana wartość rozstrzygnięć rocznie

2025: kwota z 8 z 9 rozstrzygnięć (część ogłoszeń nie podaje wartości).

Kalendarz ogłoszeń

W których miesiącach ten zamawiający ogłasza postępowania (36 mc).

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Szczyt ogłoszeń: maj, lipiec.

Najwięksi dostawcy (24 mc)

  1. Firma Budowlano-Usługowa EKO-BUD s.c. Elżbieta, Jacek Majdeccy31,5% · 7,1 mln zł · 2 przyp.
  2. P.W.N. Budownictwo Sp. z o.o.9,6% · 2,2 mln zł · 1 przyp.
  3. FHU KRZYŚ Krzysztof Wiśniewski8,8% · 2 mln zł · 1 przyp.

Powtarzalne zakupy: kiedy wróci popyt

Kategorie, w których ten zamawiający ogłasza postępowania regularnie. Kadencja to średni odstęp z 36 miesięcy: historia, nie obietnica.

  1. Roboty budowlaneco ~6 mcostatnio 25.05.2026spodziewane okno: paź 2026 – sty 2027przetargi →alert
  2. Eksploatacja składowisk odpadówco ~10,8 mcostatnio 15.07.2026spodziewane okno: mar 2027 – sie 2027przetargi →alert
  3. Generatoryco ~3 mcostatnio 15.05.2026przetargi →alert
  4. Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuco ~12,1 mcostatnio 22.12.2025spodziewane okno: wrz 2026 – mar 2027przetargi →alert
  5. Usługi w zakresie transportu drogowegoco ~12,2 mcostatnio 5.08.2026spodziewane okno: maj 2027 – lis 2027przetargi →alert

Metodologia: wartość roczna = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN; wartość całego wyniku jest fallbackiem tylko dla starszych danych bez części. Kwoty dostawców obejmują tylko części rozstrzygnięć jednoznacznie przypisane po NIP; nie dzielimy wartości konsorcjów ani limitów umów ramowych. Czas do wyniku liczymy z powiązanych par ogłoszenie–wynik. Odświeżanie co noc.

Profil zamawiającego · Gmina i Miasto Pyzdry

Gmina i Miasto Pyzdry kupuje od 24 firm; 83% wartości trafia do ośmiu największych.

Wykonawcy z największą łączną wartością rozstrzygnięć od września 2024 (24 miesiące): 22,6 mln zł u 24 firm, 31 przypisań do wyników.

Słupki poziome: wartość rozstrzygnięć Gmina i Miasto Pyzdry u 8 największych wykonawców (83% z 22,6 mln zł) i u pozostałych 16 firmFirma Budowlano-Usługowa EKO-BUD s.c. Elżbieta, Jacek MajdeccyFirma Budowlano-Usługowa…7,1 mlnP.W.N. Budownictwo Sp. z o.o.P.W.N. Budownictwo Sp. z…2,2 mlnFHU KRZYŚ Krzysztof WiśniewskiFHU KRZYŚ Krzysztof Wiśni…2 mlnRAWO Infrastruktura Sp. z o.o.RAWO Infrastruktura Sp. z…2 mlnWielkopolskie Centrum Recyklingu Sp. z o.o. w JarocinieWielkopolskie Centrum Rec…1,6 mlnUrbis Sp. z o.o.1,5 mlnGoliat II Sp. z o.o.1,3 mlnSPOCHACZ Sp. z o.o. Sp. komandytowaSPOCHACZ Sp. z o.o. Sp. k…1,1 mlnPozostałych 16 firm3,7 mln
Atlas Przetargów · BZP i TED, wartości z rozstrzygnięć (atrybucja potwierdzona), stan 23.09.2026
Dane: CC BY 4.0 · Jak cytować: Atlas Przetargów, atlasprzetargow.pl, stan 23.09.2026
Tabela
WykonawcaRozstrzygnięćWartość (zł)Udział
Firma Budowlano-Usługowa EKO-BUD s.c. Elżbieta, Jacek Majdeccy27 123 54732%
P.W.N. Budownictwo Sp. z o.o.12 158 89610%
FHU KRZYŚ Krzysztof Wiśniewski11 992 9699%
RAWO Infrastruktura Sp. z o.o.11 978 0789%
Wielkopolskie Centrum Recyklingu Sp. z o.o. w Jarocinie21 603 2597%
Urbis Sp. z o.o.11 542 8157%
Goliat II Sp. z o.o.21 297 3006%
SPOCHACZ Sp. z o.o. Sp. komandytowa11 147 5905%
Pozostałych 16 firm203 735 88317%

Centralny Rejestr Umów · od 1 lipca 2026

Umowy publiczne podmiotu Gmina i Miasto Pyzdry

Jednostki sektora finansów publicznych publikują wszystkie zawierane umowy, także te spoza przetargów. Wpisy powiązane po NIP, aktualizacja kilka razy dziennie.

Wszystkie umowy podmiotu →
16
umów jako zamawiający
256 tys. zł
0
umów jako wykonawca

Dla roli zamawiającego wartość obejmuje jawne kwoty całych umów. Umowy z utajnioną wartością pozostają w liczniku, ale nie wchodzą do sumy.

Wartość umów miesiąc po miesiącu

  • 2026-0761 tys. zł(8)
  • 2026-08171 tys. zł(3)
  • 2026-0924 tys. zł(5)

Ostatnie wpisy

Umowy wygasające

Umowy, które kończą się w najbliższych miesiącach: Gmina i Miasto Pyzdry

Koniec umowy zwykle oznacza nowe postępowanie na to samo zamówienie. Termin liczymy z daty zawarcia umowy i okresu realizacji podanych w ogłoszeniu o wyniku, więc jest przybliżony: aneksy i opcje mogą go przesunąć.

3umowy kończą się w 12 mies.
2w 6 mies.
4,4 mln złwartość umów (12 mies.)
najbliższy koniec: 30.11.2026

Źródło: ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP (data zawarcia umowy i okres realizacji per część). Wartości umów bez winsoryzacji, pojedyncze pozycje mogą zawierać błędy zamawiającego.

Krajowa Izba Odwoławcza

Spory KIO w postępowaniach podmiotu Gmina i Miasto Pyzdry

Wykonawcy zaskarżali postępowania tego zamawiającego do KIO. Wyroki są powiązane z konkretnymi przetargami w Atlasie: przy każdym zobaczysz, czego dotyczył spór i jak Izba go rozstrzygnęła.

Baza wyroków KIO →
1orzeczenie KIO
umorzono: 1

Podmioty o podobnym profilu

10 podmiotów

Profile zbliżone branżą i rynkiem

Podobieństwo liczymy z udziału wspólnych kodów CPV oraz wspólnego obszaru działania (województw). To podpowiedź do dalszej analizy, nie ranking jakości.
#ZamawiającyWspólne CPVPodobieństwoAkcje
1
Gmina Władysławów
NIP 6681857643Władysławów
1280%Profil
2
Gmina Krzywiń
NIP 6981722189Krzywiń
1280%Profil
3
Gmina Powidz
NIP 6671737096Powidz
1179%Profil
4
Gmina Perzów
NIP 6191945096Perzów
1278%Profil
5
Gmina Sośnie
NIP 6222564456Sośnie
1278%Profil
61278%Profil
7
Gmina Miejska w Chodzieży
NIP 6070059823Chodzież
1578%Profil
8
Gmina Kiszkowo
NIP 7842429701Kiszkowo
1377%Profil
9
Gmina Zagórów
NIP 6671688676Zagórów
1177%Profil
10
Gmina Pogorzela
NIP 6961750395Pogorzela
1177%Profil

Gdzie szukać kolejnych przetargów

Historia ogłoszeń zamawiającego20

Zobacz w wyszukiwarce

Źródła i aktualność danych

Profil łączy dane z BZP po NIP, nazwie oraz historii ogłoszeń. Kwoty sumują kwalifikowane części rozstrzygnięć raz na część; tylko starsze wyniki bez danych części korzystają z wartości całego ogłoszenia. Nie przypisujemy tej sumy pojedynczemu wykonawcy.

Ostatnie ogłoszenie: 14.09.2026Jak liczymy statystyki

Dane dotyczą Ciebie? Jak przetwarzamy dane · Zgłoś sprostowanie, sprzeciw lub żądanie usunięcia

Najczęstsze pytania o zamawiającego

Gmina i Miasto Pyzdry to podmiot publiczny (Zamawiający), który organizuje przetargi i udziela zamówień publicznych zgodnie z ustawą Pzp.
Według naszych danych, Gmina i Miasto Pyzdry ogłosiła ostatnio 63 postępowań przetargowych.
Główny profil działalności to Roboty budowlane. Statystyki wskazują, że jest to najczęściej występujący kod CPV w realizowanych zamówieniach.
Najczęściej wybieranym wykonawcą jest Firma Budowlano-Usługowa EKO-BUD s.c. Elżbieta, Jacek Majdeccy. Współpraca ta obejmuje istotną część analizowanych postępowań.
Średnia kwalifikowana wartość rozstrzygnięcia wynosi ok. 1 005 106 PLN. Części liczymy raz; wartość całego wyniku jest fallbackiem tylko dla starszych rekordów bez danych części. Nie jest to kwota przypisana jednemu wykonawcy.
Gmina i Miasto Pyzdry znajduje się w czołowej ćwiartce zamawiających w bazie Atlas Przetargów (ponad 87% podmiotów ma niższe wyniki).
Największa aktywność Gmina i Miasto Pyzdry dotyczy miasta Pyzdry (100% ogłoszeń w naszej bazie).
Numer NIP dla Gmina i Miasto Pyzdry to 7891649986.

Inni zamawiający w mieście Pyzdry

Najaktywniejsi zamawiający publiczni z tej samej lokalizacji. Sprawdź, kto jeszcze ogłasza przetargi w mieście Pyzdry.

Konkurencyjność zamówień: powiat wrzesiński

Jak konkurencyjne są przetargi w otoczeniu tego zamawiającego? W tym powiecie 27,1% postępowań kończy się jedną ofertą (Polska: 33,7%), a do przetargu staje średnio 3,98 firmy.

Pełny profil powiatu w Indeksie Konkurencyjności
84,9A

39. miejsce na 354 powiatów