Zamawiający

Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń

Jednostka samorządu terytorialnego

BieruńŹródło: BZPOstatnie ogłoszenie: 24.07.2026
NIP6461015103
Rejestr umów: 55 · 388 tys. zł
Dane rejestrowe
REGON
276258285
Status VAT
Czynny
Siedziba
Rynek 14, 43-150 Bieruń

Dane z Wykazu podatników VAT (MF)

Ogłoszenia o zamówieniu
191
Ogłoszenia wynikowe
203
Kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
135 mln zł
Śr. kwalifikowana wartość rozstrzygnięcia
882 tys. zł
Umowy w rejestrze CRU
55
388 tys. zł · od 1.07.2026 →

Aktywne postępowania

Konkurencja w postępowaniachumiarkowana

Przetargi tego urzędu mają umiarkowaną konkurencję.

O jeden przetarg ubiega się tu średnio 3,4 oferty. 31% postępowań kończy się jedną ofertą. Podobnie jak w innych urzędach.

ten urząd31%
średnia krajowa37%

udział postępowań z jedną ofertą

Analiza zakupów · dane z 5 lat

Jak kupuje Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń

Aktywność, rytm ogłoszeń i powtarzalne zakupy policzone z historii postępowań (BZP i TED). Kwoty pokazują sumę kwalifikowanych części rozstrzygnięć; dla starszych wyników bez części używamy wartości całego wyniku.

57 dni
mediana: ogłoszenie → wynik
w całym kraju: 50 dni
52,6%
potwierdzonej wartości przypada na 3 dostawców
umiarkowana koncentracja
8
kategorie wracają cyklicznie
szczegóły poniżej

Kwalifikowana wartość rozstrzygnięć rocznie

Kwalifikowana wartość rozstrzygnięć: części award z kontrolowanym fallbackiem dla starszych wyników.

2025: kwota z 35 z 43 rozstrzygnięć (część ogłoszeń nie podaje wartości).

Kalendarz ogłoszeń

W których miesiącach ten zamawiający ogłasza postępowania (36 mc).

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Szczyt ogłoszeń: luty.

Najwięksi dostawcy (24 mc)

  1. Master - Odpady i Energia Sp. z o.o.26,1% · 10,4 mln zł · 2 przyp.
  2. Bieruńskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o.15,2% · 6,1 mln zł · 3 przyp.
  3. Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe WIKOS FRESH Michał Strzelec11,3% · 4,5 mln zł · 1 przyp.

Powtarzalne zakupy: kiedy wróci popyt

Kategorie, w których ten zamawiający ogłasza postępowania regularnie. Kadencja to średni odstęp z 36 miesięcy: historia, nie obietnica.

  1. Usługi związane z odpadamico ~2,4 mcostatnio 24.07.2026spodziewane okno: wrz 2026 – paź 2026przetargi →alert
  2. Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaco ~2,4 mcostatnio 5.05.2026spodziewane okno: cze 2026 – sie 2026przetargi →alert
  3. Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychco ~2,4 mcostatnio 23.03.2026przetargi →alert
  4. Roboty instalacyjne elektryczneco ~5,9 mcostatnio 7.05.2026spodziewane okno: wrz 2026 – gru 2026przetargi →alert
  5. Urządzenia komputeroweco ~3,7 mcostatnio 5.11.2025przetargi →alert

Metodologia: wartość roczna = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN; wartość całego wyniku jest fallbackiem tylko dla starszych danych bez części. Kwoty dostawców obejmują tylko części rozstrzygnięć jednoznacznie przypisane po NIP; nie dzielimy wartości konsorcjów ani limitów umów ramowych. Czas do wyniku liczymy z powiązanych par ogłoszenie–wynik. Odświeżanie co noc.

Centralny Rejestr Umów · od 1 lipca 2026

Umowy podmiotu Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń w rejestrze umów (CRU)

Jednostki sektora finansów publicznych publikują wszystkie zawierane umowy, także te spoza przetargów. Wpisy powiązane po NIP, aktualizacja kilka razy dziennie.

Wszystkie umowy podmiotu →
55
umów jako zamawiający
388 tys. zł
0
umów jako wykonawca

Dla roli zamawiającego wartość obejmuje jawne kwoty całych umów. Umowy z utajnioną wartością pozostają w liczniku, ale nie wchodzą do sumy.

Podmioty o podobnym profilu

10 podmiotów

Profile zbliżone branżą i rynkiem

Podobieństwo liczymy z udziału wspólnych kodów CPV oraz wspólnego obszaru działania (województw). To podpowiedź do dalszej analizy, nie ranking jakości.
#ZamawiającyWspólne CPVPodobieństwoAkcje
1
Gmina Kozy
NIP 9372653016Kozy
1789%Profil
2
Gmina Goleszów
NIP 5482404996Goleszów
1986%Profil
3
Gmina Bestwina
NIP 6521708710Bestwina
1784%Profil
4
Gmina Wielowieś
NIP 9691572234Wielowieś
1784%Profil
5
Gmina Węgierska Górka
NIP 5532510454Węgierska Górka
1684%Profil
6
Gmina Kłobuck
NIP 5742055306Kłobuck
1684%Profil
7
Gmina Suszec
NIP 6381792968Suszec
1684%Profil
8
Gmina Tworóg
NIP 6452505977Tworóg
1883%Profil
9
Gmina Zbrosławice
NIP 6452533560Zbrosławice
1883%Profil
10
Urząd Gminy w Psarach
NIP 6251610638Psary
2083%Profil

Gdzie szukać kolejnych przetargów

Historia ogłoszeń zamawiającego20

Zobacz w wyszukiwarce

Źródła i aktualność danych

Profil łączy dane z BZP po NIP, nazwie oraz historii ogłoszeń. Kwoty sumują kwalifikowane części rozstrzygnięć raz na część; tylko starsze wyniki bez danych części korzystają z wartości całego ogłoszenia. Nie przypisujemy tej sumy pojedynczemu wykonawcy.

Ostatnie ogłoszenie: 24.07.2026Jak liczymy statystyki

Najczęstsze pytania o zamawiającego

Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń to podmiot publiczny (Zamawiający), który organizuje przetargi i udziela zamówień publicznych zgodnie z ustawą Pzp.
Według naszych danych, Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń ogłosiła ostatnio 191 postępowań przetargowych.
Główny profil działalności to Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej. Statystyki wskazują, że jest to najczęściej występujący kod CPV w realizowanych zamówieniach.
Najczęściej wybieranym wykonawcą jest Biuro Inżynierskie MK Spółka Jawna M. Krawczyk, K. Strzeżyk. Współpraca ta obejmuje istotną część analizowanych postępowań.
Średnia kwalifikowana wartość rozstrzygnięcia wynosi ok. 881 712 PLN. Części liczymy raz; wartość całego wyniku jest fallbackiem tylko dla starszych rekordów bez danych części. Nie jest to kwota przypisana jednemu wykonawcy.
Na podstawie danych z Atlasu Przetargów Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń plasuje się w grupie TOP 5% zamawiających w Polsce — porównanie względem 23 585 aktywnych podmiotów w bazie.
Największa aktywność Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń dotyczy miasta Bieruń (100% ogłoszeń w naszej bazie).
Numer NIP dla Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń to 6461015103.

Konkurencyjność zamówień: powiat bieruńsko-lędziński

Jak konkurencyjne są przetargi w otoczeniu tego zamawiającego? W tym powiecie 33,0% postępowań kończy się jedną ofertą (Polska: 33,7%), a do przetargu staje średnio 3,61 firmy.

Pełny profil powiatu w Indeksie Konkurencyjności
51,8C

173. miejsce na 354 powiatów