Zamawiający

Gmina Rząśnia

Wspólnoty samorządowe

RząśniaWszystkie przetargi w mieście RząśniaŹródło: BZPOstatnie ogłoszenie: 25.08.2026
NIP5080014460
Rejestr umów: 11 · 56,4 tys. zł
Dane rejestrowe

Kierowanie podstawowymi rodzajami działalności publicznej · PKD 84.11.Z

REGON
590647931
Rok powstania
1990
Status VAT
Czynny
Siedziba
1 Maja 37, 98-332 Rząśnia

Dane z rejestru REGON (GUS)

Ogłoszenia o zamówieniu
100
Ogłoszenia wynikowe
78
Kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
69,8 mln zł
Śr. kwalifikowana wartość rozstrzygnięcia
1,2 mln zł
Umowy w rejestrze CRU
11
56,4 tys. zł · od 1.07.2026 →

Aktywne postępowania

Konkurencja w postępowaniachwysoka

Przetargi tego urzędu przyciągają sporą konkurencję.

O jeden przetarg ubiega się tu średnio 3,2 oferty. 25% postępowań kończy się jedną ofertą. To mniej niż w większości podobnych urzędów.

ten urząd25%
średnia krajowa37%

udział postępowań z jedną ofertą

Plan postępowań 2026 w BZP

Planowane zamówienia: Gmina Rząśnia

Zamawiający zapowiedział w planie postępowań na 2026 14 zamówień o orientacyjnej wartości 9,8 mln zł. 6 pozycji czeka na ogłoszenie, 8 jest już w toku lub rozstrzygniętych. Wartości i kwartały są orientacyjne, zamawiający aktualizuje plan w ciągu roku.

6do ogłoszenia
8w toku lub rozstrzygnięte
6 mln złjeszcze nieogłoszone
II kwartał: 4III kwartał: 7IV kwartał: 3
  • 2.2.1
    Przetarg nieograniczony na dostawę energii elektrycznej i świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla Gminy Rząśnia oraz podległych obiektów i infrastruktury
    dostawypowyżej progów UE
    4 065 041 złII kw. 2026w planie
  • 1.1.3
    Modernizacja i wymiana konstrukcji drewnianej na metalową wraz z infrastrukturą towarzyszącą na placu zabaw w Rząśni
    roboty budowlane
    203 252 złII kw. 2026w planie
  • 1.2.3
    Dostawa lekkiego oleju opałowego do celów grzewczych
    dostawy
    585 180 złIII kw. 2026w planie
  • 1.1.4
    Modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę na terenie Gminy Rząśnia
    roboty budowlane
    813 008 złIV kw. 2026w planie
  • 1.1.5
    Modernizacja i rozbudowa oświetlenia ulicznego na terenie gminy Rząśnia
    roboty budowlane
    162 602 złIV kw. 2026w planie
  • 1.3.1
    Wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Rząśnia
    usługi
    154 472 złIV kw. 2026w planie
  • 1.1.8915 400 złIII kw. 2026ogłoszone
  • 1.1.7300 000 złIII kw. 2026ogłoszone
Pokaż pozostałe 6 pozycji planu

Źródło: plan postępowań nr 2026/BZP 00028823/07/P w Biuletynie Zamówień Publicznych, wersja 7 z 25.08.2026 (2 wersje od 03.08.2026). Powiązanie z ogłoszeniami po numerze planu i pozycji podanych w ogłoszeniu (pkt 2.9 i 2.10).

Analiza zakupów · dane z 5 lat

Jak kupuje Gmina Rząśnia

Aktywność, rytm ogłoszeń i powtarzalne zakupy policzone z historii postępowań (BZP i TED). Kwoty pokazują sumę kwalifikowanych części rozstrzygnięć; dla starszych wyników bez części używamy wartości całego wyniku.

43 dni
mediana: ogłoszenie → wynik
w całym kraju: 50 dni
60,3%
potwierdzonej wartości przypada na 3 dostawców
rynek mocno skoncentrowany
8
kategorie wracają cyklicznie
szczegóły poniżej

Kwalifikowana wartość rozstrzygnięć rocznie

2025: kwota z 34 z 46 rozstrzygnięć (część ogłoszeń nie podaje wartości).

Kalendarz ogłoszeń

W których miesiącach ten zamawiający ogłasza postępowania (36 mc).

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Szczyt ogłoszeń: sierpień.

Najwięksi dostawcy (24 mc)

  1. Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.28,8% · 11,3 mln zł · 1 przyp.
  2. "EKO-REGION" sp. z o.o.20,4% · 8 mln zł · 2 przyp.
  3. PGE Obrót S.A.11,1% · 4,4 mln zł · 1 przyp.

Powtarzalne zakupy: kiedy wróci popyt

Kategorie, w których ten zamawiający ogłasza postępowania regularnie. Kadencja to średni odstęp z 36 miesięcy: historia, nie obietnica.

  1. Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuco ~6 mcostatnio 25.08.2026spodziewane okno: sty 2027 – kwi 2027przetargi →alert
  2. Samochody osoboweco ~3,4 mcostatnio 16.04.2025przetargi →alert
  3. Zabawkico ~2,4 mcostatnio 23.05.2025przetargi →alert
  4. Usługi weterynaryjneco ~8 mcostatnio 17.11.2025spodziewane okno: maj 2026 – wrz 2026przetargi →alert
  5. Ropa naftowa i destylatyco ~8 mcostatnio 19.09.2025przetargi →alert

Metodologia: wartość roczna = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN; wartość całego wyniku jest fallbackiem tylko dla starszych danych bez części. Kwoty dostawców obejmują tylko części rozstrzygnięć jednoznacznie przypisane po NIP; nie dzielimy wartości konsorcjów ani limitów umów ramowych. Czas do wyniku liczymy z powiązanych par ogłoszenie–wynik. Odświeżanie co noc.

Centralny Rejestr Umów · od 1 lipca 2026

Umowy publiczne podmiotu Gmina Rząśnia

Jednostki sektora finansów publicznych publikują wszystkie zawierane umowy, także te spoza przetargów. Wpisy powiązane po NIP, aktualizacja kilka razy dziennie.

Wszystkie umowy podmiotu →
11
umów jako zamawiający
56 tys. zł
0
umów jako wykonawca

Dla roli zamawiającego wartość obejmuje jawne kwoty całych umów. Umowy z utajnioną wartością pozostają w liczniku, ale nie wchodzą do sumy.

Wartość umów miesiąc po miesiącu

  • 2026-0747 tys. zł(10)
  • 2026-089 tys. zł(1)

Umowy wygasające

Umowy, które kończą się w najbliższych miesiącach: Gmina Rząśnia

Koniec umowy zwykle oznacza nowe postępowanie na to samo zamówienie. Termin liczymy z daty zawarcia umowy i okresu realizacji podanych w ogłoszeniu o wyniku, więc jest przybliżony: aneksy i opcje mogą go przesunąć.

7umów kończy się w 12 mies.
6w 6 mies.
1,4 mln złwartość umów (12 mies.)
najbliższy koniec: 20.11.2026

Źródło: ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP (data zawarcia umowy i okres realizacji per część). Wartości umów bez winsoryzacji, pojedyncze pozycje mogą zawierać błędy zamawiającego.

Podmioty o podobnym profilu

10 podmiotów

Profile zbliżone branżą i rynkiem

Podobieństwo liczymy z udziału wspólnych kodów CPV oraz wspólnego obszaru działania (województw). To podpowiedź do dalszej analizy, nie ranking jakości.
#ZamawiającyWspólne CPVPodobieństwoAkcje
1
Gmina Nowe Ostrowy
NIP 7752406168Ostrowy
2287%Profil
2
Gmina Kamieńsk
NIP 7722260719Kamieńsk
2183%Profil
3
Gmina Ujazd
NIP 7732222057Ujazd
2183%Profil
4
Gmina Bełchatów
NIP 7692054368Bełchatów
2083%Profil
5
Gmina Wodzierady
NIP 8311566110Wodzierady
2083%Profil
6
Gmina Sulmierzyce
NIP 5080018848Sulmierzyce
2182%Profil
72182%Profil
8
Gmina Gomunice
NIP 7722336291Gomunice
2182%Profil
9
Gmina Stryków
NIP 7331307575Stryków
2081%Profil
10
Miasto Łęczyca
NIP 7752405045Łęczyca
1981%Profil

Gdzie szukać kolejnych przetargów

Historia ogłoszeń zamawiającego20

Zobacz w wyszukiwarce

Źródła i aktualność danych

Profil łączy dane z BZP po NIP, nazwie oraz historii ogłoszeń. Kwoty sumują kwalifikowane części rozstrzygnięć raz na część; tylko starsze wyniki bez danych części korzystają z wartości całego ogłoszenia. Nie przypisujemy tej sumy pojedynczemu wykonawcy.

Ostatnie ogłoszenie: 25.08.2026Jak liczymy statystyki

Najczęstsze pytania o zamawiającego

Gmina Rząśnia to podmiot publiczny (Zamawiający), który organizuje przetargi i udziela zamówień publicznych zgodnie z ustawą Pzp.
Według naszych danych, Gmina Rząśnia ogłosiła ostatnio 100 postępowań przetargowych.
Główny profil działalności to Roboty budowlane wykończeniowe. Statystyki wskazują, że jest to najczęściej występujący kod CPV w realizowanych zamówieniach.
Najczęściej wybieranym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o.. Współpraca ta obejmuje istotną część analizowanych postępowań.
Średnia kwalifikowana wartość rozstrzygnięcia wynosi ok. 1 203 728 PLN. Części liczymy raz; wartość całego wyniku jest fallbackiem tylko dla starszych rekordów bez danych części. Nie jest to kwota przypisana jednemu wykonawcy.
Na podstawie danych z Atlasu Przetargów Gmina Rząśnia plasuje się w grupie TOP 10% zamawiających w Polsce — porównanie względem 27 060 aktywnych podmiotów w bazie.
Największa aktywność Gmina Rząśnia dotyczy miasta Rząśnia (100% ogłoszeń w naszej bazie).
Numer NIP dla Gmina Rząśnia to 5080014460.

Konkurencyjność zamówień: powiat pajęczański

Jak konkurencyjne są przetargi w otoczeniu tego zamawiającego? W tym powiecie 29,9% postępowań kończy się jedną ofertą (Polska: 33,7%), a do przetargu staje średnio 3,43 firmy.

Pełny profil powiatu w Indeksie Konkurencyjności
55,5C

156. miejsce na 354 powiatów