Najważniejsze informacje

Termin składania ofert
09.09.2026, 23:59
Data publikacji
02.09.2026
Lokalizacja
Szczecin, Zachodniopomorskie
Wartość szacunkowa
Rodzaj
Usługa / Usługi badawcze
Liczba ofert

ZO011-GT-2026-INFOSTRATEGV

ZAPYTANIE OFERTOWE NR ZO011-GT-2026-INFOSTRATEGV Zapytanie ofertowe dotyczące wyboru wykonawcy usługi badawczo-rozwojowej na stanowisku Ekspert naukowo-badawczy ds. przetwarzania obrazów z wykorzystaniem ML/DL – Faza III (umowa o dzieło), w ramach projektu pt.: „Prace badawczo-rozwojowe nad opracowaniem metod automatycznej detekcji obiektów topograficznych z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego” (nr projektu: INFOSTRATEG5/0009/2023). Projekt współfinansowany ze środków Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Zaawansowane technologie informacyjne, telekomunikacyjne i mechatroniczne” – INFOSTRATEG, w ramach Konkurs Infostrateg V organizowanego przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Postepowanie niniejsze toczy się w trybie zapytania ofertowego, z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców. Do niniejszego zapytania ofertowego nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz.U. z 2017 poz. 1579 z późn. zm. ze zm.). IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest usługa badawczo-rozwojowa na stanowisku Ekspert naukowo-badawczy ds. przetwarzania obrazów z wykorzystaniem ML/DL – Faza III, w oparciu o umowę o dzieło, podpisaną w ramach realizowanego projektu. Usługa obejmuje wykonanie następujących dzieł: a. Docelowe opracowanie na podstawie dotychczasowych wyników badań algorytmów wykorzystania wybranych metod głębokiego uczenia do wykrywania obiektów topograficznych BDOT10k wybranych klas kategorii Pokrycie terenu (klasy PTWP, PTZB, PTLZ, PTRK, PTUT, PTTR, PTKM, PTGN, PTPL, PTSO, PTWZ, PTNZ). b. Docelowe opracowanie na podstawie dotychczasowych wyników badań algorytmów wykorzystania wybranych metod głębokiego uczenia do wykrywania obiektów topograficznych BDOT10k wybranych klas kategorii Sieć uzbrojenia terenu (klasy SULN i SUPRZ). c. Opracowanie zawierające wyniki badań nad skutecznością detekcji obiektów dla klas Zabudowa (PTZB), Teren komunikacyjny (PTKM), Plac (PTPL) i Inny teren niezabudowany (PTNZ) z użyciem wybranych metod głębokiego uczenia. W opracowaniu wskazany zostanie ostateczny algorytm dla każdej z powyższych klas uzyskujący najwyższą skuteczność przy przyjętych założeniach. d. Zbiór danych treningowych dla obiektów klas Zabudowa (PTZB), Teren komunikacyjny (PTKM), Plac (PTPL) i Inny teren niezabudowany (PTNZ). Dane geoinformatyczne zostaną przygotowane dla wybranej dla każdej klasy metody uczenia głębokiego. Posłużą one do wytrenowania docelowego modelu detekcji. e. Wstępnie wytrenowane modele detekcji dla obiektów Zabudowa (PTZB), Teren komunikacyjny (PTKM), Plac (PTPL) i Inny teren niezabudowany (PTNZ). f. Docelowy zbiór danych testowych (po 5 dla każdej klasy) do weryfikacji skuteczności detekcji obiektów klas Zabudowa (PTZB), Teren komunikacyjny (PTKM), Plac (PTPL) i Inny teren niezabudowany (PTNZ) dla weryfikacji opracowanych modeli. Każdy zestaw dotyczy obszaru o powierzchni 20km2 i w zależności od wybranego modelu detekcji zawiera ortofotomapę, oraz opcjonalnie kanały generowane na podstawie chmur punktów i kanał podczerwony z CIR. g. Docelowy zbiór danych treningowych, uwzględniający zmiany w wybranych kanałach, dla obiektów klas Budynki (BUBD) i Inne budowle (BUIB). Dane geoinformatyczne zostaną przygotowane niezależnie dla wybranej dla każdej klasy metody uczenia głębokiego. Dane geoinformatyczne zostaną przygotowane niezależnie dla wybranej dla każdej klasy metody uczenia głębokiego. Posłużą one do wytrenowania poprawionego modelu detekcji . h. Docelowe (poprawiona skuteczność) modele detekcji dla obiektów klas Budynki (BUBD) i Inne budowle (BUIB). i. Docelowy zbiór danych testowych (po 5 dla każdej klasy) do weryfikacji skuteczności detekcji obiektów klas Budynki (BUBD) i Inne budowle (BUIB) za pomocą wytrenowanych modeli. Każdy zestaw dotyczy obszaru o powierzchni 20km2 i w zależności od wybranego modelu detekcji zawiera ortofotomapę oraz opcjonalnie kanały generowane na podstawie chmur punktów i kanał podczerwony z CIR. 1. Główne zadania oraz prace badawczo-rozwojowe realizowane na stanowisku Ekspert naukowo-badawczy ds. przetwarzania obrazów z wykorzystaniem ML/DL: a. planowanie, wykonywanie oraz walidację wszystkich zleconych prac badawczych, b. zaprojektowanie modeli detekcyjnych, c. wybór i walidacja metod detekcji obiektów na obrazach cyfrowych, d. opracowanie i dobór metod segmentacji instancji dla procesu detekcji, e. projektowanie reguł wnioskowania, f. trenowanie i walidacja modeli w środowisku freamworka testowego. 2. Zakres przewidywanego obciążenia: a. Łączne zaangażowanie na rzecz projektu na osobę: i. Faza III – 2026.09.01 – 2027.03.31 – 455 roboczogodzin, b. Zakłada się, że średniomiesięczne obciążenie związane z realizowaną funkcją wniesienie 65 roboczogodzin miesięcznie. 3. Realne obciążenie w każdym miesiącu będzie wynikało ze zleceń przekazanych przez Kierownika Zarządzającego Projektem w zakresie zadań określonych w pkt 2 ppkt 1. 4. Rozliczanie wykonanych zadań będzie odbywało się po wykonaniu dzieła, poprzez potwierdzenie przez Kierownika Zarządzającego Projektem zrealizowanej ilości roboczogodzin potwierdzonych kartą czasu pracy, która będzie podstawą do wystawienia rachunku za wykonanie dzieła oraz odbiór dzieła przez przedstawiciela Zamawiającego. 5. Po zakończeniu wykonania prac skutkujących opracowaniem dzieła w zakresie w/w usługi, Zamawiający i Wykonawca dokonają odbioru dzieła w oparciu o obustronnie podpisany protokół odbioru. W przypadku niezrealizowania lub niewłaściwego zrealizowania dzieła przez Wykonawcę, Zamawiający nie dokona odbioru dzieła, a Wykonawcy nie będzie przysługiwało należne wynagrodzenia. 6. Każdorazowo po realizacji dzieła, Wykonawca przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe w zakresie wykonanego i rozliczonego dzieła. 7. Osoba pełniąca wskazaną funkcję podlegać będzie bezpośrednio Kierownikowi Zarządzającemu Projektem.

Szczecin, Szczecin, zachodniopomorskie

Kryteria oceny ofert

Kryterium cenowe

A1 - Cena - waga: 100 % (70 pkt) (Cmin/Cn) x 70 pkt x 100% Cmin – najniższa cena całkowita brutto ze wszystkich cen zaproponowanych przez Oferentów niepodlegających odrzuceniu Cn – cena całkowita brutto ofert nr „n”

Kryterium 2

A2 - Termin przybycia i osobistej obecności w siedzibie Zamawiającego od momentu wezwania - waga: 100 % (30 pkt) • 30 pkt – przybycie i osobista obecności w siedzibie Zamawiającego w terminie mnie niż 2 dni • 0 pkt – przybycie i osobista obecności w siedzibie Z-go w terminie 2 lub więcej dni

Warunki udziału i wymagane dokumenty

Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności

W niniejszej procedurze wyboru wykonawcy mogą brać udział jedynie podmioty spełniające poniższe warunki. Oferty złożone przez potencjalnych wykonawców, którzy nie spełniają poniższych warunków zostaną odrzucone: 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Oferenci, którzy spełniają następujące warunki: a. Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.

Wiedza i doświadczenie

W niniejszej procedurze wyboru wykonawcy mogą brać udział jedynie podmioty spełniające poniższe warunki. Oferty złożone przez potencjalnych wykonawców, którzy nie spełniają poniższych warunków zostaną odrzucone: 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Oferenci, którzy spełniają następujące warunki: b. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie objętym przedmiotem zapytania: i. wykształcenie: wyższe geoinformatyka lub równoważne ii. stopień naukowy: dr inż. lub wyższy, iii. minimum 7 letnie doświadczenie w realizacji projektów badawczych lub naukowych z zakresu fotogrametrii, teledetekcji lub informatyki, iv. udział w minimum 3 projektach dotyczących sztucznej inteligencji oraz segmentacji obrazu. v. autorstwo lub współautorstwo minimum 3 publikacji naukowych z związanych ze sztuczną inteligencją, vi. znajomość języka angielskiego.

Potencjał techniczny

W niniejszej procedurze wyboru wykonawcy mogą brać udział jedynie podmioty spełniające poniższe warunki. Oferty złożone przez potencjalnych wykonawców, którzy nie spełniają poniższych warunków zostaną odrzucone: 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Oferenci, którzy spełniają następujące warunki: c. Dysponują potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia:

Osoby zdolne do wykonania zamówienia

W niniejszej procedurze wyboru wykonawcy mogą brać udział jedynie podmioty spełniające poniższe warunki. Oferty złożone przez potencjalnych wykonawców, którzy nie spełniają poniższych warunków zostaną odrzucone: 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Oferenci, którzy spełniają następujące warunki: d. Dysponują potencjałem osobowym zdolnym do wykonania zamówienia:

Sytuacja ekonomiczna i finansowa

W niniejszej procedurze wyboru wykonawcy mogą brać udział jedynie podmioty spełniające poniższe warunki. Oferty złożone przez potencjalnych wykonawców, którzy nie spełniają poniższych warunków zostaną odrzucone: 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Oferenci, którzy spełniają następujące warunki: e. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia

Lista wymaganych dokumentów/oświadczeń

VII. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY 1. Ofertę można składać wyłącznie na formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zapytania w języku polskim w formie pisemnej. 2. Oferta powinna zawierać: a. nazwę i adres oferenta (pełna nazwa firmy, adres, NIP, nr wpisu do rejestru, dane teleadresowe wraz z danymi osoby kontaktowej w sprawie oferty), b. ceny podane w wartością netto na załączniku 1 dołączonym do zapytania, c. datę złożenia oferty, d. termin związania ofertą (nie krótszy niż 60 dni), 3. Do składanej oferty należy dołączyć: a. formularz ofertowy – załącznik 1; b. oświadczenie o braku powiązań kapitałowych i osobowych – załącznik nr 3; c. specyfikacja przedmiotu zamówienia, zawierająca minimum wyszczególnione elementy wchodzące w skład całości przedmiotu zapytania wraz z poszczególnymi cenami. Łączna cena musi być zgodna z kwotą podaną na formularzu oferty (załącznik nr 1 do zapytania ofertowego); d. oświadczenie Oferenta o upoważnieniu do reprezentacji załącznik nr 4. 4. Dokumenty sporządzone w języku obcym powinny być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski, podpisane zgodnie z pkt. V. 5. Oferent winien dołączyć wszystkie oświadczenia oraz inne żądane dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu wymaganych postanowieniami zapytania ofertowego. 6. Oferta powinna być podpisana przez upoważnionego przedstawiciela Oferenta, a wszystkie jej strony parafowane. Jeżeli uprawnienie do reprezentacji osoby podpisującej ofertę nie wynika z załączonego dokumentu rejestrowego, do oferty należy dołączyć także pełnomocnictwo w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie. 7. Wszelkie poprawki w treści oferty muszą być parafowane przez osobę podpisującą Ofertę. 8. Koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi oferent. 9. Zaproponowana cena musi obejmować wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia. 10. Zamawiający może w toku oceny i badania ofert żądać od Oferentów uczestniczących w postępowaniu ofertowym uzupełnienia oferty lub złożenia wyjaśnień.

Dodatkowe warunki udziału

VII. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY 1. Ofertę można składać wyłącznie na formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zapytania w języku polskim w formie pisemnej. 2. Oferta powinna zawierać: a. nazwę i adres oferenta (pełna nazwa firmy, adres, NIP, nr wpisu do rejestru, dane teleadresowe wraz z danymi osoby kontaktowej w sprawie oferty), b. ceny podane w wartością netto na załączniku 1 dołączonym do zapytania, c. datę złożenia oferty, d. termin związania ofertą (nie krótszy niż 60 dni), 3. Do składanej oferty należy dołączyć: a. formularz ofertowy – załącznik 1; b. oświadczenie o braku powiązań kapitałowych i osobowych – załącznik nr 3; c. specyfikacja przedmiotu zamówienia, zawierająca minimum wyszczególnione elementy wchodzące w skład całości przedmiotu zapytania wraz z poszczególnymi cenami. Łączna cena musi być zgodna z kwotą podaną na formularzu oferty (załącznik nr 1 do zapytania ofertowego); d. oświadczenie Oferenta o upoważnieniu do reprezentacji załącznik nr 4. 4. Dokumenty sporządzone w języku obcym powinny być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski, podpisane zgodnie z pkt. V. 5. Oferent winien dołączyć wszystkie oświadczenia oraz inne żądane dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu wymaganych postanowieniami zapytania ofertowego. 6. Oferta powinna być podpisana przez upoważnionego przedstawiciela Oferenta, a wszystkie jej strony parafowane. Jeżeli uprawnienie do reprezentacji osoby podpisującej ofertę nie wynika z załączonego dokumentu rejestrowego, do oferty należy dołączyć także pełnomocnictwo w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie. 7. Wszelkie poprawki w treści oferty muszą być parafowane przez osobę podpisującą Ofertę. 8. Koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi oferent. 9. Zaproponowana cena musi obejmować wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia. 10. Zamawiający może w toku oceny i badania ofert żądać od Oferentów uczestniczących w postępowaniu ofertowym uzupełnienia oferty lub złożenia wyjaśnień.