ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/2026 z dnia 31.08.2026 r. dotyczące dostawy środków trwałych tj. zestawu urządzeń IT/OT (1 zestaw) przewidzianych do zakupu w ramach Zadania 4. Przebudowa infrastruktury technicznej i sieciowej IT/OT na potrzeby realizacji projektu pn. „Wdrożenie działań na rzecz automatyzacji oraz robotyzacji, prowadzących do transformacji przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0.” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027, Priorytet I. Przedsiębiorczość i Innowacje, Działanie 1.2 Automatyzacja i robotyzacja w MŚP.
GREG-TECH Grzegorz Śnieżek zaprasza do złożenia oferty na dostawę środków trwałych tj. zestawu urządzeń IT/OT (1 zestaw) przewidzianych do zakupu na potrzeby realizacji projektu pn. „Wdrożenie działań na rzecz automatyzacji oraz robotyzacji, prowadzących do transformacji przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0.”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027, Priorytet I. Przedsiębiorczość i Innowacje, Działanie 1.2 Automatyzacja i robotyzacja w MŚP, wniosek o dofinansowanie nr FEPW.01.02-IP.01-0191/23, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Wdrożenie rozwiązań z zakresu zarządzania procesami w firmie wymaga przebudowy instalacji sieciowej. Bez odpowiedniej infrastruktury IT/OT nie będzie możliwe wdrożenie oprogramowania systemowego klasy ERP do zarządzania produkcją w firmie.
Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ jego przedmiot stanowi jeden funkcjonalnie i technicznie powiązany system informatyczny, obejmujący dostawę sprzętu sieciowego i serwerowego, niezbędnych licencji, urządzeń końcowych oraz wykonanie prac instalacyjnych, konfiguracyjnych, integracyjnych i uruchomieniowych.
Poszczególne elementy zamówienia muszą być wzajemnie kompatybilne oraz prawidłowo współpracować z użytkowanym przez Zamawiającego środowiskiem informatycznym i oprogramowaniem. Wykonawca będzie odpowiedzialny nie tylko za dostawę poszczególnych urządzeń i licencji, lecz także za ich właściwy dobór, konfigurację, integrację, zabezpieczenie, przeprowadzenie testów oraz uruchomienie całego rozwiązania.
Podział zamówienia pomiędzy kilku wykonawców powodowałby konieczność koordynowania prac na styku dostaw, licencjonowania, konfiguracji sieci, serwera, bazy danych oraz urządzeń końcowych. Mógłby również prowadzić do rozproszenia odpowiedzialności za kompatybilność poszczególnych elementów, wystąpienia problemów integracyjnych oraz sporów dotyczących przyczyn ewentualnych nieprawidłowości. Zwiększałoby to ryzyko niedotrzymania terminu uruchomienia systemu, a także utrudniało późniejsze wykonywanie obowiązków gwarancyjnych i wsparcia technicznego.
Planowany do realizacji projekt zakłada wdrożenie działań na rzecz automatyzacji oraz robotyzacji prowadzących do transformacji przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0. w oparciu o przeprowadzony audyt technologiczny oraz opracowana na jego podstawie mapę drogową. Transformacja firmy w kierunku 4.0 dotyczy wdrożenia innowacji procesowej w kilku etapach procesu produkcyjnego - technologicznym, magazynowania surowców wykorzystywanych w procesie technologicznym a także transporcie wewnętrznym. W wyniku realizacji projektu zostanie wdrożona również innowacja produktowa.
Celem niniejszego postępowania ofertowego jest wybór dostawcy środków trwałych.
Postępowanie prowadzone jest w formie zapytania ofertowego zgodnie z zasadą konkurencyjności obowiązującą w ramach Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027. Wytyczne określają ujednolicone warunki i procedury dotyczące kwalifikowalności wydatków dla EFS+, EFRR, FS i FST.
I. Opis przedmiotu zamówienia
1. Rodzaj zamówienia: dostawa.
2. Nazwa zamówienia: Dostawa zestawu urządzeń IT/OT (1 zestaw) na potrzeby realizacji projektu „Wdrożenie działań na rzecz automatyzacji oraz robotyzacji, prowadzących do transformacji przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0.”
3. Wspólny słownik zamówień:
Kod CPV: 30200000-1 Urządzenia komputerowe
Kod CPV: 48820000-2 Serwery
Kod CPV: 32420000-3 Urządzenia sieciowe
Kod CPV: 32413100-2 Rutery sieciowe
Kod CPV: 31213300-5 Szafy kablowe
Kod CPV: 30231100-8 Terminale komputerowe
Kod CPV: 30216130-6 Czytniki kodu kreskowego
Kod CPV: 48620000-0 Systemy operacyjne
Kod CPV: 51611100-9 Usługi instalowania urządzeń komputerowych
4. Zamawiający poszukuje dostawcy następujących środków trwałych wchodzących w skład zestawu:
L.p. Nazwa urządzenia Ilość
1. Sprzęt sieciowy
1.1 Router sieciowy rack z DSL 1 szt.
1.2 Przełącznik switch sieciowy zarządzalny 24 port z PoE 2 szt.
2. Platforma sprzętowo-programowa
2.1 Serwer rack z szynami montażowymi 1 kpt
3 Oprogramowanie serwerowe
3.1 System operacyjny serwerowy 16 Core – Licencja serwerowa Standard 1 szt.
3.2 Podstawowe licencje dostępowe do serwera (Windows Server CAL) 1 szt.
3.3 Licencje dostępu do pulpitu zdalnego (Remote Desktop Services RDS CAL) 5 szt.
4. Oprogramowanie bazodanowe
4.1 Oprogramowanie bazodanowe w licencji na serwer 1 szt.
4.2 Oprogramowanie bazodanowe w licencji na użytkownika (1 User CAL) 5 szt.
5. Szafa wisząca rack 6U 600x600 2 szt.
6. Sprzęt kasowy POS
6.1 Terminal komputerowy 1 szt.
6.2 Czytnik kodów kreskowych 1 szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do zapytania ofertowego – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji parametrów dostarczonych środków trwałych przed podpisaniem protokołu odbioru.
5. Wszelka korespondencja dotycząca dostawy a także przekazanie dokumentów niewymagających podpisu odręcznego odbywać się będzie za pomocą poczty elektronicznej lub z wykorzystaniem nośników danych (np. pendrive).
6. Wykonawca zobowiązany jest w czasie wykonywania dostawy zapewnić na terenie objętym umową należyty ład, porządek, przestrzeganie przepisów BHP i ppoż. Wykonawca zobowiązuje się odebrać wszelkie opakowania/odpady i o ile to możliwe przekazać do ponownego wykorzystania lub do odpowiednich podmiotów zajmujących się recyklingiem/przetwarzaniem. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przy dostawie postępował zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Wykonawca zobowiązuje się do postępowania z odpadami zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania powstawaniu odpadów w trakcie realizacji zamówienia i po jego zakończeniu zgodnie z ustawą z 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Wykonawca zobowiązuje się do zagospodarowania substancji/odpadów niebezpiecznych powstałych w trakcie realizacji zamówienia zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
6. Zamawiający wymaga, aby zaoferowany przedmiot zamówienia był wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych. Środki trwałe mają być nowe, nieużywane, kompletne tj. powinny znajdować się w stanie umożliwiającym ich użytkowanie bez ograniczeń, zgodnie z przeznaczeniem z chwilą uruchomienia.
7. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wraz z przedmiotem zamówienia dostarczył kompletną dokumentację techniczną przedmiotu zamówienia, aktualne wszelkie niezbędne atesty, certyfikaty deklaracji zgodności producenta lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowany przedmiot zamówienia jest dopuszczony do obrotu i używania, dokumentów gwarancyjnych, świadectw jakości wymaganych przepisami prawa, szczegółowych instrukcji obsługi w języku polskim, dokumenty licencji oraz innych dokumentów jeżeli są wymagane przez Zamawiającego lub obowiązujące przepisy prawa.
8. Zamawiający pozostawia sobie prawo do zweryfikowania przedmiotu zamówienia pod kątem legalności pochodzenia oraz innych oświadczeń i dokumentów złożonych przez Wykonawcę.
9. Wszelka dokumentacja do zamówienia powinna być przygotowana w języku polskim.
10. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających.
11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
12. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
13. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z dostawą, montażem oraz konfiguracją przedmiotu zamówienia. Koszty transportu do siedziby Zamawiającego i jego ubezpieczenia pokrywa Wykonawca. Przedmiot zamówienia zostanie dostarczony przez Wykonawcę i pierwszy raz uruchomiony w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (ul. Rzeszowska 24, 38-400 Krosno).
14. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca bez dodatkowego wynagrodzenia przeprowadził instruktaż obsługi przedmiotu zamówienia dla osób wskazanych przez Zamawiającego, który zawierać będzie m.in. zagadnienia związane z konfiguracją urządzenia oraz jego obsługą i konserwacją.
15. Wykonawca zapewni powdrożeniowe wsparcie techniczne przez okres 12 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru, w wymiarze nie mniejszym niż 10 godzin, na zasadach określonych w OPZ. Wykonawca może zaoferować większą liczbę godzin wsparcia, która będzie oceniana w ramach kryterium oceny ofert.
16. Przedmiot zamówienia zostanie dostarczony we wskazane przez Zamawiającego miejsce, tj. ul. Rzeszowska 24, 38-400 Krosno.
17. Termin realizacji zamówienia/umowy: dostawa musi być wykonana w terminie do 15 października 2026 roku.
18. Wykonanie przedmiotu zamówienia przez danego Dostawcę potwierdzone zostanie protokołem odbioru bez zastrzeżeń, podpisanym przez Zamawiającego lub upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego.
19. Zamawiający wymaga, aby dostawa przedmiotu zamówienia została zrealizowana poza godzinami szczytu dla ruchu samochodowego tj. w godzinach od 9.00 do 15.00.
20. Do zakresu przedmiotu zamówienia należy także udzielenie gwarancji jakości i wykonywanie przez Wykonawcę świadczeń z niej wynikających.
21. W przypadku zastosowania w opisie przedmiotu zamówienia norm, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia (nazw producentów.) Zamawiający zezwala na stosowanie norm, technologii, materiałów czy urządzeń równoważnych, tj. takich, które spełniają wymagania techniczne, funkcjonalne oraz użytkowe określone przez Zamawiającego. Użycie nazw własnych lub znaków towarowych służyć ma jedynie sprecyzowaniu oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Każdy z Oferentów może zastosować technologie równoważne i/lub równorzędne odpowiadające parametrom technicznym zawartym w opisie przedmiotu zamówienia określonym w niniejszym przetargu. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu.
Krosno, Krosno, podkarpackie
Kryteria oceny ofert
Kryterium cenowe
A. Cena – 80 %
Ad. A Kryterium Cena zostanie obliczone wg następującego wzoru:
(Najniższa zaproponowana cena netto za wykonanie przedmiotu zamówienia/ cena badanej oferty netto za wykonanie przedmiotu zamówienia) x 80 punktów.
Maksymalna liczba punktów, jakie może otrzymać oferta wynosi 80.
Kryterium 2
B. Liczba godzin powdrożeniowego wsparcia technicznego – 20%
Punkty zostaną obliczone według wzoru:
B = liczba pełnych godzin wsparcia wskazana w badanej ofercie − 10
Minimalny wymagany wymiar wsparcia wynosi 10 godzin. Maksymalna liczba godzin uwzględniana przy przyznawaniu punktów wynosi 30 godzi
Warunki udziału i wymagane dokumenty
Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności
1. O realizację zamówienia mogą się ubiegać wszystkie podmioty, które spełniają poniższe wymogi:
a) posiadają uprawnienia do wykonywania działalności i czynności objętych przedmiotem zamówienia, jeżeli ustawy bądź inne regulacje prawne nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, posiadają wiedzę oraz doświadczenie niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia;
Opis weryfikacji spełnienia warunku:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek dotyczący posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, posiadania wiedzy i doświadczenia do wykonania przedmiotu zamówienia, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu na Formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 2;
b) zaoferują, że wykonają zamówienie w terminie do 15 października 2026 roku.
Opis weryfikacji spełnienia warunku:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek dotyczący wykonania zamówienia w terminie do 15 października 2026 roku na podstawie deklaracji dotyczącej terminu dostawy zawartej na Formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 2;
Zamawiający informuje, iż wskazany w formularzu ofertowym termin jest terminem końcowym na dostawę i powinien być oznaczony konkretną datą w formacie dd-mm-rr (nie jest to termin liczony od podpisania umowy). Wykonawca powinien wskazać termin bez dodatkowych adnotacji ze swojej strony, nie dopuszczalne jest warunkowanie przez Wykonawcę wskazanego terminu na dostawę od np. terminu podpisania umowy.
Wykonawca musi dostarczyć, a Zamawiający przyjąć protokolarnie przedmiot zamówienia w terminie do dnia 15 października 2026 roku.
Lista wymaganych dokumentów/oświadczeń
4. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie muszą dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
a) Formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 2 do zapytania ofertowego;
b) Oświadczenie o braku istnienia konfliktu interesów w tym braku powiązań osobowych lub kapitałowych z Zamawiającym – na wzorze stanowiącym załącznik nr 3 do zapytania ofertowego. W przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum, wspólnicy spółek cywilnych) wymagane jest przedstawienie ww. dokumentów indywidualnie dla każdego podmiotu wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia.
c) Oświadczenie wykonawcy w zakresie wypełnienia obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO– na wzorze stanowiącym załącznik nr 4 do postępowania ofertowego;
d) Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835) oraz na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 – na wzorze stanowiącym załącznik nr 5 do zapytania ofertowego. W przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum, wspólnicy spółek cywilnych) wymagane jest przedstawienie ww. dokumentów indywidualnie dla każdego podmiotu wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia;
e) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Miesiąc należy liczyć jako 30dni kalendarzowych.
a. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa wyżej, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokumenty, o których mowa w zdaniu poprzedzającym powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
b. Jeżeli w kraju w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt a., zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, że wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby.
c. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
f) szczegółowy opis środka trwałego pozwalający dokonać oceny zgodności oferowanego środka trwałego z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Załączniku nr 1 – na wzorze stanowiącym załącznik nr 6 do zapytania ofertowego.
g) w przypadku, gdy oferta wraz z załącznikami podpisywana jest przez pełnomocnika, tj. osobę, której umocowanie do reprezentowania Wykonawcy składającego ofertę nie wynika z właściwego Rejestru, do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo w oryginale lub uwierzytelnionej kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
5. Wszystkie załączniki do oferty w przypadku oferty składanej w formie skanu – należy przedstawić w oryginale lub poświadczyć za zgodność z oryginałem, obić pieczęcią firmową, pieczęcią imienną wraz z czytelnym podpisem oraz opatrzyć aktualną datą a następnie zeskanować. Powyższy sposób poświadczenia zgodności dotyczy każdej strony dokumentu osobno, przedstawionego jako kserokopia. Potwierdzenia za zgodność dokonuje osoba do tego upoważniona, która podpisuje ofertę. W przypadku oferty podpisanej/opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym (Profil zaufany/ePUAP) ofertę i wszystkie załączniki podpisuje osoba do tego upoważniona (zgodnie z certyfikatem).
6. W przypadku przedstawienia skanu oferty/kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem wybrany Wykonawca może zostać zobowiązany przed podpisaniem umowy do przedstawienia oryginałów tych dokumentów.
7. W przypadku złożonych oświadczeń, na poziomie podpisywania umowy Zamawiający może żądać przedstawienia dodatkowych dokumentów potwierdzających zgodność oświadczeń ze stanem faktycznym.
8. Brak któregokolwiek z wymaganych dokumentów lub załączenie ich w niewłaściwej formie lub niezgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszym zapytaniu ofertowym będzie skutkowało odrzuceniem oferty, z wyjątkiem oferty Wykonawcy powiązanego osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym, który zostanie wykluczony z niniejszego postępowania ofertowego.
9. Wykonawca przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia zobowiązany jest złożyć oświadczenie, że nie jest wykluczony na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835) oraz na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014.