ZAPYTANIE OFERTOWE NR 3/BGK.3.01 Zakup środków trwałych: Stół do wymiarowania produktów wraz z automatycznym przekazywaniem informacji do bazy danych – 1 sztuka
STEFAŃCZYK SPÓŁKA JAWNA, NIP 7282613992
STEFAŃCZYK SPÓŁKA JAWNA, NIP 7282613992
2. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest: ZAKUP STOŁU DO WYMIAROWANIA PRODUKTÓW WRAZ Z AUTOMATYCZNYM PRZEKAZYWANIEM INFORMACJI DO BAZY DANYCH (1 SZTUKA); Kody CPV Przedmiotu zamówienia: 38410000-2 – Przyrządy pomiarowe 38424000-3 - Urządzenia pomiarowe i sterujące 42000000-6 - Maszyny przemysłowe Stół do wymiarowania produktów wraz z automatycznym przekazywaniem informacji do bazy danych. Specyfikacja techniczna - minimalne parametry/funkcjonalności: - Urządzenie do statycznego wymiarowania dla kształtów regularnych oraz nieregularnych, maksymalny rozmiar obiektu: 60cm x 60 cm x 90cm, maksymalne obciążenie: 25 kg - Stół mobilny do urządzenia do wymiarowania - Ramię pod laptop - Zestaw zasilania mobilnego z baterią głębokiego ładowania (ok. 8 godzin pracy) - Aplikacja do zbierania danych z urządzenia wymiarującego - Automatyczne wymiarowanie i przesyłanie danych do bazy znacznie skraca czas obsługi każdego produktu, zwiększając efektywność pracy. - Wyeliminowanie ręcznego pomiaru i wprowadzania danych redukuje błędy, co przekłada się na poprawę jakości obsługi klienta i dokładność informacji w systemie, skanuje każdy nowy produkt w opakowaniu jednostkowym co daje informacje do systemu o wymiarach poszczególnych produktów w celu późniejszej optymalizacji procesu pakowania - Zredukowanie kosztów pracy dzięki automatyzacji rutynowych operacji. - Możliwość łatwego przemieszczania urządzenia i niezależność od stałego źródła zasilania pozwala na wykorzystanie go w różnych lokalizacjach zakładu. - Automatyczne zbieranie danych i integracja z systemami cyfrowymi wspierają transformację zakładu w kierunku inteligentnej fabryki. - Technologia pomiaru: podczerwień. - Czas pomiaru jednego towaru do 7 sekund. INFORMACJE DODATKOWE: - Zamawiający wskazuje, że jeżeli w niniejszym zapytaniu ofertowym lub w innym dokumencie stanowiącym część zapytania ofertowego wskazane zostały nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń, dodaje się do nich wyrazy „lub równoważne”. - Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny i sprawny, wolny od wad prawnych, spełniać wszelkie standardy funkcjonalne, techniczne i jakościowe. - Zakres zamówienia po stronie Wykonawcy obejmuje dostarczenie Przedmiotu Dostawy do miejsca realizacji oraz przeprowadzenie wszelkich czynności niezbędnych do jego uruchomienia/ ustawienia w miejscu wykonania zamówienia (tj. w szczególności instalację oraz wszelkie inne prace związane z uruchomieniem Przedmiotu Dostawy zamówienia w miejscu wskazanym przez Zamawiającego). - Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu minimum 12 – miesięcy gwarancji na Przedmiot Zamówienia. Gwarancja udzielona zostaje na okres wskazany w ofercie wyrażony w miesiącach kalendarzowych. Okres gwarancji wskazany stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. - Zamawiający dopuszcza płatności zaliczkowe maksymalnie do 60% wartości zamówienia. Ostateczne warunki płatności zostaną określone na etapie podpisywania umowy z wygranym Wykonawcą. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić załącznik nr 1 – Formularz ofertowy Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3. TERMIN I MIEJSCE REALIZACJI ZAMÓWIENIA Termin realizacji przedmiotu zamówienia: do 30 dni licząc od momentu podpisania umowy z wygranym wykonawcą. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: 93-231 Łódź gen. Jarosława Dąbrowskiego 202/206 4. TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Wykonawcy samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego mogą przedłużyć termin związania ofertą. 5. TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA Postępowanie jest prowadzone w trybie zapytania ofertowego, zgodnie z zasadą konkurencyjności na podstawie Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027. Do postępowania nie mają zastosowania przepisy Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
Łódź, Łódź, łódzkie
Kryterium cenowe
Kryterium I: Cena netto przedmiotu zamówienia – waga punktowa 60. Szczegóły - Zapytanie ofertowe pkt. 10 OCENA OFERT.
Kryterium 2
Kryterium II: Okres gwarancji na przedmiot zamówienia – waga punktowa 30. Szczegóły - Zapytanie ofertowe pkt. 10 OCENA OFERT.
Kryterium 3
Kryterium III: Zielone kryterium / Poziom zużycia energii elektrycznej - waga punktowa 10. Szczegóły - Zapytanie ofertowe pkt. 10 OCENA OFERT.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają łącznie następujące warunki: 2. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie Przedmiotu zamówienia we wskazanym terminie. 3. W stosunku do których nie ogłoszono upadłości, nie złożono wniosku o upadłość, nie otwarto postępowania likwidacyjnego.
4. Posiadają uprawnienia oraz potencjał do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
4. Posiadają uprawnienia oraz potencjał do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
5. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie do wykonania Przedmiotu zamówienia na odpowiednim poziomie jakości.
1. Oświadczą, że znają i akceptują warunki realizacji zamówienia określone w Zapytaniu ofertowym oraz nie wnoszą żadnych zastrzeżeń i uwag w tym zakresie. 6. Nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576. 7. W stosunku do Wykonawcy nie zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835). Potwierdzeniem spełnienia warunków udziału w postępowaniu wskazanych powyżej jest złożenie przez Wykonawcę w ofercie oświadczeń o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu Wzór oświadczeń znajduje się w Załączniku nr 1 – Formularz ofertowy (Oświadczenie nr 2). Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawcę wyżej wskazanych warunków udziału w postępowaniu według formuły spełnia/nie spełnia – na podstawie złożonych przez Wykonawcę oświadczeń znajdujących się w załączniku nr 1 Formularz ofertowy oraz pozostałych ww. wymaganych dokumentów. 6. INFORMACJE NA TEMAT ZAKAZU KONFLIKTU INTERESÓW W celu uniknięcia konfliktu interesów zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Konflikt interesów oznacza każdą sytuację, w której osoby biorące udział w przygotowaniu lub prowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia lub mogące wpłynąć na wynik tego postępowania mają, bezpośrednio lub pośrednio, interes finansowy, ekonomiczny lub inny interes osobisty, który postrzegać można jako zagrażający ich bezstronności i niezależności w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na: a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej, posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji (o ile niższy próg nie wynika z przepisów prawa), pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika, b) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia, lub związaniu z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli albo pozostawaniu we wspólnym pożyciu z wykonawcą, jego zastępcą prawnym lub członkami organów zarządzających lub organów nadzorczych wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia, c) pozostawaniu z Wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że istnieje uzasadniona wątpliwość co do ich bezstronności lub niezależności w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia. Potwierdzeniem braku istnienia albo braku wpływu powiązań osobowych lub kapitałowych z Zamawiającym na bezstronność postępowania jest złożenie przez Wykonawcę w ofercie oświadczenia o braku występowania w/w powiązań. Wzór oświadczenia znajduje się w Załączniku nr 1 – Formularz ofertowy (Oświadczenie nr 1). Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawcę wyżej wskazanego warunku braku powiązań osobowych lub kapitałowych w postępowaniu według formuły spełnia/nie spełnia – na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia znajdującego się w załączniku nr 1 Formularz ofertowy.
Ofertę stanowi: 1. Formularz ofertowy wraz z wymaganymi oświadczeniami zgodny z załącznikiem nr 1 Dokumenty stanowiące ofertę muszą być podpisane przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy. Wykonawca jest zobowiązany do załączenia dokumentów potwierdzających uprawnienia osób podpisujących ofertę do reprezentowania Wykonawcy, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów rejestrowych, aktualnych na dzień podpisania oferty. W przypadku, gdy osoba podpisująca ofertę w imieniu Wykonawcy nie jest wpisana do właściwego rejestru lub ewidencji, jako osoba upoważniona do reprezentowania i składania oświadczenia woli w imieniu Wykonawcy, musi przedstawić upoważnienie w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione do składania oświadczenia woli w imieniu Wykonawcy. Ocena pełnomocnictwa jest dokonywana na dzień podpisania oferty. 9. TERMIN I SPOSÓB SKŁADANIA OFERT 1. Oferty należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21.09.2026 2. Oferty należy składać wyłącznie za pomocą Bazy konkurencyjności (BK2021) - https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ w odpowiedzi na niniejsze ogłoszenie. 3. Oferty należy składać w postaci skanów dokumentów podpisanych przez Wykonawcę, zgodnie z wymogiem opisanym w pkt VIII zapytania ofertowego lub dokumentów podpisanych podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym. 4. Komunikacja w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym wymiana informacji między Zamawiającym a Wykonawcą oraz przekazywanie dokumentów i oświadczeń odbywa się pisemnie za pomocą BK2021. 5. Złożenie oferty uznane zostanie za skuteczne, jeżeli kompletna oferta wpłynie za pośrednictwem BK2021 w terminie określonym w niniejszym punkcie. 6. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę w ramach niniejszego postępowania. Złożenie większej liczby ofert spowoduje odrzucenie wszystkich ofert danego Wykonawcy.