Zakup usług B+R - Ekspert ds. analizy danych
GIGANCI PROGRAMOWANIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ , NIP 7010705680
GIGANCI PROGRAMOWANIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ , NIP 7010705680
UWAGA: Zmienione termin przyjmowania ofert, z uwagi na zmianę liczby godzin zaangażowania w Zadaniu 3 i 4. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA 1. Przedmiot zapytania ofertowego (zwanego dalej Zapytaniem): Zapytanie dotyczy świadczenia usługi dla stanowiska dot. analizy danych (dalej: Usługa) na rzecz Giganci Programowania sp. o.o. (dalej: Zamawiającym), w ramach projektu pt. „GigatrAIner - model sztucznej inteligencji do kontroli i oceny zajęć online” dofinansowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości nr wniosku FENG.01.01-IP.02- 2329/23. 2. Zamawiający realizuje projekt badawczo-rozwojowy, którego celem jest opracowanie modelu sztucznej inteligencji do kontroli i oceny zajęć on-line (dalej: System). W celu opracowania Systemu Zamawiający będzie musiał skorzystać z usług wykonywanych przez Eksperta ds. analizy danych. Usługi będą realizowane w ramach 2 zadań (dalej: Zadania): Zadanie 3: Wymagane zaangażowanie: średnio 134,4 godz./miesiąc w okresie od ok. 4 lub 7 września 2026 r. (w zależności od dnia podpisania umowy) do 31 stycznia 2028 r. Zakres prac: 1. Analiza danych pozyskiwanych z modeli sztucznej inteligencji oraz innych źródeł 2. Opracowywanie metod przetwarzania, agregacji i interpretacji danych na potrzeby realizacji prac 3. Analiza zależności pomiędzy wynikami modeli AI, ocenami eksperckimi oraz parametrami opisującymi proces kształcenia. 4. Przygotowywanie i weryfikacja modeli analitycznych wspierających ocenę jakości zajęć oraz proces generowania informacji zwrotnej dla nauczycieli 5. Opracowywanie wskaźników, metryk i metod oceny jakości wykorzystywanych w analizie danych 6. Przygotowywanie raportów analitycznych, wizualizacji danych oraz dashboardów 7. Wykonywanie analiz z wykorzystaniem języka np. SQL/Python/R lub innych oraz narzędzi analitycznych i Business Intelligence; 8. Opracowywanie rekomendacji wynikających z przeprowadzonych analiz 9. Udział w opracowywaniu, weryfikacji i walidacji rozwiązań analitycznych Zadanie 4: Wymagane zaangażowanie: średnio 67,2 godz./miesiąc w okresie od 1 lutego 2028 r. do 30 września 2028 r. Zakres prac: 1. Wykonywanie analiz z wykorzystaniem języka np. SQL/Python/R lub innych oraz narzędzi analitycznych i Business Intelligence; 2. Opracowywanie rekomendacji wynikających z przeprowadzonych analiz na potrzeby rozwoju modeli AI i podejmowania decyzji projektowych; 3. Udział w opracowywaniu, weryfikacji i walidacji rozwiązań analitycznych 4. Współpraca z zespołem badawczo-rozwojowym w zakresie integracji komponentów analitycznych z pozostałymi elementami systemu. Wiedza i doświadczenie podwykonawcy (łącznie): 1. wykształcenie wyższe, preferowane na kierunkach: analiza danych, informatyka, matematyka, statystyka, data science, sztuczna inteligencja, metody ilościowe, ekonometria, ekonomia, automatyka i robotyka, fizyka lub kierunkach pokrewnych; 2. doświadczenie zawodowe min. 7 lat w zakresie analizy danych, opracowywania modeli analitycznych lub realizacji projektów związanych z przetwarzaniem i interpretacją danych; 3. doświadczenie w przygotowywaniu analiz, raportów oraz rekomendacji na podstawie danych; 4. praktyczna znajomość co najmniej jednego języka programowania wykorzystywanego w analizie danych, np. Python lub R; 5. praktyczna znajomość języka SQL oraz narzędzi do analizy i wizualizacji danych (np. Excel, Tableau, Power BI lub narzędzi równoważnych); 6. umiejętność projektowania i weryfikacji wskaźników oraz metryk służących ocenie jakości procesów lub produktów; 7. znajomość metod statystycznej analizy danych; 8. umiejętność analizy dużych zbiorów danych oraz formułowania wniosków i rekomendacji wspierających proces badawczo-rozwojowy; 9. doświadczenie we współpracy z zespołami; 10. Udział w projektach analitycznych z zakresu edukacji dzieci i młodzieży. SZCZEGÓŁOWY OPIS ZOSTAŁ PRZEDSTAWIONY W DOKUMENCIE "ZMIENIONE ZAPYTANIE OFERTOWE".
Kryterium cenowe
Kryterium: Wartość zamówienia netto Punktacja: 0 - 100 Pc=(Cmin/Cc) x 100 pkt. Gdzie: Pc – liczba punktów, jakie otrzyma badana oferta w ramach kryterium Cmin – najniższa cena netto spośród wszystkich badanych ofert Cc – cena netto oferty badanej
Osoba /Podmiot powinien spełnić co najmniej następujące wymagania łącznie: 1. wykształcenie wyższe, preferowane na kierunkach: analiza danych, informatyka, matematyka, statystyka, data science, sztuczna inteligencja, metody ilościowe, ekonometria, ekonomia, automatyka i robotyka, fizyka lub kierunkach pokrewnych; 2. doświadczenie zawodowe min. 7 lat w zakresie analizy danych, opracowywania modeli analitycznych lub realizacji projektów związanych z przetwarzaniem i interpretacją danych; 3. doświadczenie w przygotowywaniu analiz, raportów oraz rekomendacji na podstawie danych; 4. praktyczna znajomość co najmniej jednego języka programowania wykorzystywanego w analizie danych, np. Python lub R; 5. praktyczna znajomość języka SQL oraz narzędzi do analizy i wizualizacji danych (np. Excel, Tableau, Power BI lub narzędzi równoważnych); 6. umiejętność projektowania i weryfikacji wskaźników oraz metryk służących ocenie jakości procesów lub produktów; 7. znajomość metod statystycznej analizy danych; 8. umiejętność analizy dużych zbiorów danych oraz formułowania wniosków i rekomendacji wspierających proces badawczo-rozwojowy; 9. doświadczenie we współpracy z zespołami; 10. Udział w projektach analitycznych z zakresu edukacji dzieci i młodzieży.
INFORMACJA O ZAKAZIE KONFLIKTU INTERESÓW 1. W celu uniknięcia konfliktu interesów, zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. 2. Oferent zobowiązany jest złożyć oświadczenie potwierdzające brak istnienia wzajemnych powiązań. 3. Ocena spełnienia powyższego warunku oparta będzie o zasadę spełnia - nie spełnia (1-0) i zostanie przeprowadzona na podstawie złożonego oświadczenia stanowiącego integralną część oferty. INFORMACJA O BRAKU OBJĘCIA SANKCJAMI Oferent oświadcza, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 w zw. z art. 22 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835 ze zm.), zwanej dalej „Ustawą sankcyjną”, tj. że nie jest: a) wykonawcą wymienionym w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanym na listę osób i podmiotów objętych sankcjami, prowadzoną przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych i publikowaną w Biuletynie Informacji Publicznej, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 Ustawy sankcyjnej; b) wykonawcą, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 ze zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę osób i podmiotów objętych sankcjami lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 Ustawy sankcyjnej; c) wykonawcą zamówienia, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę osób i podmiotów objętych sankcjami lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 Ustawy sankcyjnej.
04.09.2026 - 31.01.2028
Zadanie 3. Efektywna informacja zwrotna i alokacja nauczycieli do kursu na podstawie systemu oceny jakości kształcenia pozwalająca na obniżenie poziom churnu. Data rozpoczęcia zadania to 4 - 7 września 2026 r. (w zależności od dnia podpisania umowy). Czas trwania: 17 miesięcy
01.02.2028 - 30.09.2028
Zadanie 4. Opracowanie ostatecznej wydajnej wersji rozwiązania. Czas trwania: 8 miesięcy.