Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 8 częściach8 części
Łączna wartość wybranych ofert
1 678 148 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    Scantex Stępień-Koćmiel S.K.· Pruszcz Gdański
    Cena wybranej oferty
    712 500 zł
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Wytwórnia Umundurowania Strażackiego· Brzeziny
    Cena wybranej oferty
    309 500 zł
  3. Umowa zawarta
    Część 3
    Przedsiębiorstwo Specjalistyczne SPRZĘT-POŻ Sp. z o.o.· Opole
    Cena wybranej oferty
    158 750 zł
  4. Umowa zawarta
    Część 4
    ARMATEC Group Sp. z o.o.· Wiązowna
    Cena wybranej oferty
    64 024 zł
  5. Umowa zawarta
    Część 5
    Arpapol Sp. z o.o.· Wrocław
    Cena wybranej oferty
    70 000 zł
  6. Umowa zawarta
    Część 6
    Arpapol Sp. z o.o.· Wrocław
    Cena wybranej oferty
    28 500 zł
  7. Umowa zawarta
    Część 7
    Arpapol Sp. z o.o.· Wrocław
    Cena wybranej oferty
    223 374 zł
  8. Umowa zawarta
    Część 8
    Arpapol Sp. z o.o.· Wrocław
    Cena wybranej oferty
    111 500 zł
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Umundurowanie specjalne i wyposażenie osobiste ratownika

Zamawiający Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Umundurowanie specjalne i wyposażenie osobiste ratownika”, wybierając 5 wykonawców. Łączna wartość ofert: 1 678 148 zł.

Łączna wartość ofert
1 678 148 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawców

    01 grudnia 2025

    4 wykonawców
    Zobacz treść tej wersji (archiwum) →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    06 lutego 2026

    5 wykonawców

    Zmienia wersję 795454-2025

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano 5 wykonawców: Scantex Stępień-Koćmiel S.K. (Pruszcz Gdański), Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Wytwórnia Umundurowania Strażackiego (Brzeziny), Przedsiębiorstwo Specjalistyczne SPRZĘT-POŻ Sp. z o.o. (Opole), ARMATEC Group Sp. z o.o. (Wiązowna) oraz Arpapol Sp. z o.o. (Wrocław).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 1 678 148,37 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

Miejscowość

Wrocław

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Umundurowanie specjalne i wyposażenie osobiste ratownika

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

18410000-6 - Odzież specjalna

Dodatkowe kody CPV

18130000-9 - Specjalna odzież robocza; 35811100-3 - Mundury strażackie; 35810000-5 - Sprzęt osobisty; 18832000-0 - Obuwie specjalne

Szacunkowa wartość zamówienia

2 120 453 PLN

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Część RES-0001 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0002 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0003 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0004 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0005 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0006 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0007 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0008 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

1. Do oferty każdy Wykonawca musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w formie JEDZ sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu
wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016r. Wykonawca składa JEDZ w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę upoważnioną
do reprezentowania wykonawcy zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej lub innym dokumencie. JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia
oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert oraz stanowi dowód tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 2. Zamawiający przed wyborem
najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
A. w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art.108 ust.1 pkt 1 i 2 oraz 4 uPzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia Wykonawcy w zakresie określonym w art.108 ust.1 pkt 5 uPzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.z 2020r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór–zał. nr 5 do SWZ); 3) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art.109 ust.1 pkt 4 uPzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ (wzór –
zał. nr 6 do SWZ) w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust.1 pkt 1-3 uPzp, b) art.108 ust.1 pkt 4 uPzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się
o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c)art.108 ust.1 pkt 5 uPzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art.108 ust.1 pkt 6 uPzp, e) art.7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2025.514);
B. w celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu: 5) wykazu dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Postępowanie jest podzielone na 8 części.Na każdą część zostanie zawarta odrębna umowa.
WYKLUCZENIE:O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1.1. nie podlegają wykluczeniu:
I. w oparciu o przesłanki, o których mowa w art. 108 uPzp, tj. Wykonawcę: 1)będącego osobą
fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie
przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa
skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w
art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228-230a, art.250a Kodeksu karnego, w
art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U.z 2023r.poz.2048 oraz z 2024r.poz.1166) lub w art.54 ust.1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011r.o refundacji leków, środków
spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U.z 2024r.poz.930), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym
mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania
stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym
mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art.
115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia
wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z
dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom
przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r.
poz. 1745), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu
karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo
przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub
przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15
czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym
wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony
określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu
zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo
komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta
prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1); 3) wobec którego wydano
prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem
podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca
odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w
postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych
podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub
grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4) wobec
którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli
zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł
z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności
jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o
ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub
wnioski niezależnie od siebie; 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 uPzp,
doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego
wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w
rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że
spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez
wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. II. w oparciu o
przesłanki dodatkowe, o których mowa w: 1) art. 109 ust. 1 pkt 4 uPzp, tj. Wykonawca, w
stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza
likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest
zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej
procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.III. W oparciu
przesłanki wskazane w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach
w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie
bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2025.514), tj:1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu
wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269
/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o
zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 2) wykonawcę oraz uczestnika
konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o
przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124, z
późn. zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i
rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym
od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu
na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; 3)
wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust.
1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i
1598 oraz z 2024 r. poz. 619, 1685 i 1863) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych
w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką
jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie
decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art.
1 pkt 3 ustawy.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w okolicznościach przewidzianych w art. 257 uPzp.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

18410000-6Odzież specjalna
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
156 894 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
120 918 zł250 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
129 582 zł
Źródło próbki
CPV 18410000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
120 918 zł
Mediana
156 894 zł
Górny kwartyl
250 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 678 148 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 18410000-6 - Odzież specjalna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Scantex Stępień-Koćmiel S.K. (Pruszcz Gdański). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.