Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Dostawa sprzętu jednorazowego sterylnego
Zamawiający Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Dostawa sprzętu jednorazowego sterylnego”. Termin składania ofert minął 19 stycznia 2026, 09:00.
- Termin składania ofert
- 19 stycznia 2026, 09:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 904 191 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3233, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
19 grudnia 2025
Termin ofert: 19 stycznia 2026 09:00 - Sprostowanie
14 stycznia 2026
Nowy termin: 22 stycznia 2026 09:00Zmienia wersję 846276-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
16 stycznia 2026
Nowy termin: 27 stycznia 2026 09:00Zmienia wersję 23655-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik postępowania
22 kwietnia 2026
6 ofertOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
23 kwietnia 2026
37 ofert29 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
05 maja 2026
71 ofert17 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie |
| Miejscowość | Kraków |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Dostawa sprzętu jednorazowego sterylnego |
| Główny Kod CPV | 33140000-3 - Materiały medyczne |
| Część nr LOT-0001 | 1. matryca do nacinania skóry |
| Część nr LOT-0002 | 2. Sprzęt urologiczny |
| Część nr LOT-0003 | 3. retraktor |
| Część nr LOT-0004 | 4. Preparat do endoskopowego leczenia odpływów pęcherzowo-moczowodowych |
| Część nr LOT-0005 | 5. Balon do rozszerzania powłok |
| Część nr LOT-0006 | 6. Pompa elastomerowa |
| Część nr LOT-0007 | 7. Olej silikonowy |
| Część nr LOT-0008 | 8. Ewakuator, igły, zestawy |
| Część nr LOT-0009 | 9. Strzykawka z 0,9% NaCl |
| Część nr LOT-0010 | 10. Przyrządy do infuzji |
| Część nr LOT-0011 | 11. Test antygenowy malaria |
| Część nr LOT-0012 | 12. Sterylny lubrykant poślizgowy |
| Część nr LOT-0013 | 13. Igła doszpikowa |
| Część nr LOT-0014 | 14. Cewniki do odsysania w systemie zamkniętym |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
1. Formularz ofertowy - załącznik nr1.A oraz formularz asortymentowo – cenowy – załącznik nr 1.B.
2. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie Wykonawcy (w formie Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia) stanowiące wstępne potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia - załącznik nr 2,
3. Oświadczenie wykonawcy potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz 2025/2033 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - załącznik nr 3.
4. Oświadczenie Wykonawcy dot. dopuszczenia przedmiotu zamówienia do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami – załącznik nr 5
5. Prospekty/ katalogi/ ulotki/ foldery/ karty techniczne (przedmiotowy środek dowodowy)
Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych.
Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu:
1. Informacja z Krajowego Rejestru Karnego Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotycząca orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne, tytułem środka karnego, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
2. Oświadczenie wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 6.
3. Odpis lub informacja z KRS lub CEIDG Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
4. Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego - załącznik nr 7.
2) Dokumenty Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej:
1. Informacja z odpowiedniego rejestru lub inny równoważny dokument Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast Informacji z Krajowego Rejestru Karnego składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotycząca orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne, tytułem środka karnego, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.
2. Dokument potwierdzający, że nie otwarto likwidacji wykonawcy Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast "Odpisu lub informacji z KRS lub CEIDG" składa dokument lub dokumenty.
Szczegółowa informacja na temat dokumentów znajduje się w SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.