Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Zakup wraz z dostawą odczynników, materiałów zużywalnych z zakresu analityki, mikrobiologii i serologii wraz z dzierżawą analizatorów
Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej (Dąbrowa Tarnowska, Małopolskie) prowadził postępowanie „Zakup wraz z dostawą odczynników, materiałów zużywalnych z zakresu analityki,…”. Termin składania ofert minął 16 stycznia 2026, 11:00.
- Termin składania ofert
- 16 stycznia 2026, 11:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 604 052 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3233, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
12 grudnia 2025
Termin ofert: 16 stycznia 2026 11:00 - Sprostowanie
13 stycznia 2026
Nowy termin: 22 stycznia 2026 11:00Zmienia wersję 827442-2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
06 marca 2026
18 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej |
| Miejscowość | Dąbrowa Tarnowska |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Zakup wraz z dostawą odczynników, materiałów zużywalnych z zakresu analityki, mikrobiologii i serologii wraz z dzierżawą analizatorów |
| Główny Kod CPV | 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne |
| Część nr LOT-0001 | 1. Odczynniki do biochemii i immunochemii wraz z dzierżawą platformy biochemiczno - immunochemicznej wraz z analizatorem pomocniczym immunochemiczno - biochemicznym |
| Część nr LOT-0002 | 2. Odczynniki do immunochemii wraz z dzierżawą analizatora immunochemicznego |
| Część nr LOT-0003 | 3. Odczynniki do koagulologii wraz z dzierżawą aparatu do koagulologii z preanalityką |
| Część nr LOT-0004 | 4. Paski do analizy moczu wraz z dzierżawą automatycznego analizatora moczu |
| Część nr LOT-0005 | 5. Odczynniki do gazometrii wraz z dzierżawą aparatu do gazometrii |
| Część nr LOT-0006 | 6. Drobny sprzęt laboratoryjny i materiały zużywalne |
| Część nr LOT-0007 | 7. Odczynniki |
| Część nr LOT-0008 | 8. Odczynniki – szybkie testy |
| Część nr LOT-0009 | 9. Odczynniki serologiczne do oznaczania grup krwi Rh, Kell i fenotypu, jednorazowe płyty do oznaczania grup krwi, odczynnik LISS i PBS |
| Część nr LOT-0010 | 10. Krwinki wzorcowe i zestaw krwi pełnej kontrolnej do serologii |
| Część nr LOT-0011 | 11. Odczynniki do oznaczania morfologii krwi, krew kontrolna wraz z dzierżawą analizatora hematologicznego |
| Część nr LOT-0012 | 12. System do mikrometody kolumnowej - odczynniki, sprzęt + kontrola międzynarodowa do serologii |
| Część nr LOT-0013 | 13. Testy do serologii identyfikacyjnej boreliozy metodą Western Blot wraz z dzierżawą automatycznego analizatora |
| Część nr LOT-0014 | 14. Zamknięty system do pobierania krwi wraz ze strzykawkami do gazometrii |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Termin wpłaty oraz wysokość wadium wskazana w Specyfikacji Warunków Zamówienia. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
- art. 108 ust. 1 ustawy Pzp.
- art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 835 ze zm.) o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;
- art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1).
PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE
1. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy, Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń i dokumentów:
1.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 4 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
a) jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument,
b) dokument, o którym mowa w pkt 1.1. lit. a), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem,
c) jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 1.1. lit. a), lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć;
1.2. Oświadczenia o przynależności/braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej składane na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ;
1.3. Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego zgodnie z załącznikiem nr 7 do SWZ;
1.4. Oświadczenia Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji
na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r., poz. 835)
oraz niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE)
nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576 – zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ.
2. Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile Wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, dane umożliwiające dostęp do tych środków.
3. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które Zamawiający posiada, jeżeli Wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność.
1.1. nie podlegają wykluczeniu,
1.2. spełniają następujące warunki dotyczące:
1.2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.2.2. uprawnień do przeprowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.2.4. zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.1. nie podlegają wykluczeniu,
1.2. spełniają następujące warunki dotyczące:
1.2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.2.2. uprawnień do przeprowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.2.4. zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.1. nie podlegają wykluczeniu,
1.2. spełniają następujące warunki dotyczące:
1.2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.2.2. uprawnień do przeprowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.2.4. zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.1. nie podlegają wykluczeniu,
1.2. spełniają następujące warunki dotyczące:
1.2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.2.2. uprawnień do przeprowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
1.2.4. zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.