Całoroczne utrzymanie dróg krajowych autostrada A4 od km 112+512 do km 193+965 zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu Rejon we Wrocławiu w latach 2026-2029
Zamawiający Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Wrocław, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Całoroczne utrzymanie dróg krajowych autostrada A4 od km 112+512 do km 193+965…”. Termin składania ofert minął 28 stycznia 2026, 09:30. Wadium: 350 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 714 920 zł
- Wadium
- 350 000 zł
- Termin składania ofert
- 28 stycznia 2026, 09:30Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1047, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
09 grudnia 2025
Termin ofert: 14 stycznia 2026 09:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
09 stycznia 2026
Nowy termin: 28 stycznia 2026 09:30Zmienia wersję 815072-2025
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest całoroczne utrzymanie autostrady A4 na odcinku od km 112+512 do km 193+965 w latach 2026-2029, obejmujące m.in. bieżące i zimowe utrzymanie dróg oraz utrzymanie czystości obiektów inżynierskich.
- 2
ZakresZamówienie obejmuje szeroki zakres usług i robót budowlanych, w tym utrzymanie nawierzchni, poboczy, odwodnienia, oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz zieleni.
- 3
ZakresOferty należy składać do 28 stycznia 2026 roku do godziny 09:30.
- 4
ZakresUmowa będzie obowiązywać przez 36 miesięcy.
- 5
ZakresPrzedmiot zamówienia realizowany będzie na terenie województwa dolnośląskiego (PL518).
- 6
RyzykoWymagane jest wniesienie wadium w wysokości 350 000,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad |
| Miejscowość | Wrocław |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Całoroczne utrzymanie dróg krajowych autostrada A4 od km 112+512 do km 193+965 zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu Rejon we Wrocławiu w latach 2026-2029 |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90620000-9 - Usługi odśnieżania |
| Dodatkowe kody CPV | 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg; 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej; 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg; 45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu; 45233221-4 - Malowanie nawierzchi; 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania; 45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych; 45442121-1 - Malowanie budowli; 77211400-6 - Usługi wycinania drzew; 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych; 90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych; 90910000-9 - Usługi sprzątania; 63712710-3 - Usługi monitorowania ruchu; 71631480-8 - Usługi kontroli dróg; 45233139-3 - Roboty budowlane w zakresie konserwacji dróg krajowych; 63712300-6 - Usługi w zakresie eksploatacji mostów i tuneli; 90000000; 90513600-2 - Usługi usuwania osadów |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 350 000,00 zł (słownie złotych: trzysta pięćdziesiąt tysięcy 00/100) |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-01-28 09:30 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.