Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 193067-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa systemu chirurgii robotycznej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

Zamawiający Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie (Cieszyn, Śląskie) prowadził postępowanie „Dostawa systemu chirurgii robotycznej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania…”. Termin składania ofert minął 14 kwietnia 2026, 10:00. Wadium: 150 000 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 927 150 zł
Wadium
150 000 zł
Termin składania ofert
14 kwietnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,5 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa systemu chirurgii robotycznej do Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie.

  • 2

    WarunkiNależy spełnić warunki udziału w postępowaniu dotyczące braku podstaw do wykluczenia z przyczyn wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (m.in. przestępstwa, zaległości podatkowe i składkowe).

  • 3

    ZakresOferowane urządzenie musi spełniać szczegółowe wymagania zawarte w Załączniku nr 2_1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia), Formularzu cenowym (Załącznik nr 2 do SWZ), pkt III SWZ oraz w Projekcie umowy (Załącznik nr 4 do SWZ).

  • 4

    ZakresCzas trwania zamówienia (dostawy) wynosi 60 dni, natomiast czas trwania umowy to 60 miesięcy.

  • 5

    RyzykoWymagane jest wniesienie wadium w wysokości 150 000,00 zł w jednej z dopuszczalnych form (pieniądz, gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa, poręczenie) przed upływem terminu składania ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie

NIP

5482001181

Adres

ul. Bielska 4, 43-400 Cieszyn

Region (NUTS)

PL225 – Śląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa systemu chirurgii robotycznej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

Dodatkowe kody CPV

33162100-4 - Urządzenia używane na salach operacyjnych; 51400000-6 - Usługi instalowania sprzętu medycznego i chirurgicznego

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. 2. Wadium w wysokości 150 000,00 zł należy wnieść w terminie wyznaczonym do składania ofert, w jednej lub w kilku z następujących form: a) w pieniądzu, b) w gwarancjach bankowych, c) w gwarancjach ubezpieczeniowych, d) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98). Wadium wnoszone w pieniądzu powinno zostać przelane na rachunek Zamawiającego w banku: ING Bank Śląski S.A., nr konta 16 1050 1070 1000 0090 3070 9233. W tytule przelewu należy wpisać – „Wadium do ZP 91/26”. Zamawiający uzna, że wadium w formie pieniężnej zostało wniesione w terminie, jeżeli do dnia i godziny składania ofert, kwota wadium będzie zaksięgowana na wskazanym rachunku. Wadium w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa powyżej, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej, w terminie wyznaczonym do składania ofert. Przekazanie następuje poprzez dołączenie gwarancji / poręczenia jako załącznika do oferty. 3. W przypadku wadium wniesionego w formie poręczenia lub gwarancji, poręczenie lub gwarancja muszą wskazywać dane Gwaranta/Poręczyciela oraz Zamawiającego jako beneficjenta, być wykonalne na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, mieć charakter nieodwoływalny oraz terminowy tj. minimum na okres związania ofertą. Ponadto powinny zawierać zobowiązanie Gwaranta/ Poręczyciela do zapłaty na rzecz Zamawiającego sumy gwarancyjnej odpowiadającej kwocie wadium na żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż osoba, za którą Gwarant/Poręczyciel udzielił gwarancji/poręczenia nie wywiązała się z zobowiązań wynikających z art. 98 ust. 6. ustawy Pzp. W przypadku oferty złożonej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum) oraz w przypadku gdy wadium zostanie wniesione w formie poręczenia lub gwarancji, poręczenie lub gwarancja muszą wskazywać dane wszystkich podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjantów) lub z treści poręczenia lub gwarancji musi wynikać, że obejmują one wszystkich członków konsorcjum.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-04-14 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy Pzp.
  2. 2.
    Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych oraz częściowych.
  3. 3.
    Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
  4. 4.
    Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1. pkt 8) ustawy Pzp.
  5. 5.
    Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2. ustawy Pzp.
  6. 6.
    Zamawiający nie dopuszcza rozliczeń między Zamawiającym, a Wykonawcą w walutach obcych.
  7. 7.
    Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
  8. 8.
    Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
  9. 9.
    Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
  10. 10.
    Zamawiający nie wymaga złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych ani dołączenia katalogów elektronicznych.
  11. 11.
    Zamawiający nie określa wymagań o których mowa w art. 96 ust. 2. pkt. 2 ustawy Pzp.
  12. 12.
    Informacje o środkach komunikacji elektronicznej oraz wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania korespondencji zawarto w pkt VII. SWZ.
  13. 13.
    Szczegółowe informacje o sposobie przygotowania i składania ofert zawarto w pkt XI. SWZ.
  14. 14.
    Ofertę należy przygotować na Formularzu ofertowym - Załączniku nr 1 do SWZ.
    Do oferty należy dołączyć:
  15. 1)
    wypełniony Formularz cenowy, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ,
  16. 2)
    wypełniony Formularz JEDZ, stanowiący Załącznik nr 3 lub 3a do SWZ,
  17. 3)
    przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt VI. 2. SWZ,
  18. 4)
    oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, w zakresie przesłanek, o których mowa w pkt V.4. i V.5. SWZ, stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ,
  19. 5)
    odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego rejestru - w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia do tych dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, a Wykonawca w Formularzu ofertowym wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów,
  20. 6)
    pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentacji Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, jeżeli w jego imieniu działa osoba, której umocowanie nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 5),
  21. 7)
    zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli Wykonawca polega na zasobach podmiotu udostępniającego),
  22. 8)
    inne dokumenty i oświadczenia Wykonawcy (np. stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa, itp.).
  23. 15.
    Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
  24. 16.
    Wszelkie wymagania, warunki i informacje dotyczące przedmiotowego zamówienia, zawarto w dokumentach zamówienia Specyfikacji Warunków Zamówienia.
  25. 17.
    Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o zamówienie ustanawiając pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
  26. 18.
    Zamówienie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia pn. „Modernizacja i doposażenie ZZOZ w Cieszynie w celu realizacji świadczeń onkologicznych i poprawy warunków socjalno-bytowych dla pacjenta onkologicznego”, realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”.

Termin płatności 60 dni od dnia od dnia doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT, której podstawą jest podpisany przez obie strony protokół zdawczo – odbiorczy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej zapłaty niż 60 dni w przypadku, gdy będzie to uzasadnione płatnościami otrzymywanymi na finansowanie zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33100000-1Urządzenia medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
927 150 zł
Próbka: 218 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
278 858 zł2 282 953 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 004 095 zł
Źródło próbki
CPV 33100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
278 858 zł
Mediana
927 150 zł
Górny kwartyl
2 282 953 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Krajowa Izba Odwoławcza

Wyrok KIO w sprawie tego przetargu

W tym postępowaniu wykonawcy złożyli odwołania do KIO. Zobacz, jak Izba rozstrzygnęła sprawę.

Zobacz wszystkie wyroki KIO →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 14.04.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Cieszyn.
Tak. Wadium określono na 150 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33100000-1 - Urządzenia medyczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.