- Umowa zawartaCzęść 1P.P.U.H. ROLBUD Adam Trzmielewski, Jerzy Dąbrowski Sp. j.· ParczewCena wybranej oferty121 433 zł
- Umowa zawartaCzęść 2P.P.U.H. ROLBUD Adam Trzmielewski, Jerzy Dąbrowski Sp. j.· ParczewCena wybranej oferty96 023 zł
RDW w Parczewie Dostawa paliw w 2025 r.
Zamawiający Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Parczewie (Parczew, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „RDW w Parczewie Dostawa paliw w 2025 r”, wybierając ofertę wykonawcy P.P.U.H. ROLBUD Adam Trzmielewski, Jerzy Dąbrowski Sp. j. Łączna wartość ofert: 217 455 zł.
- Łączna wartość ofert
- 217 455 zł
- Liczba ofert
- Brak danych
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=573, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
04 listopada 2024
Termin ofert: 21 listopada 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
31 grudnia 2024
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy P.P.U.H. ROLBUD Adam Trzmielewski, Jerzy Dąbrowski Sp. j. (Parczew).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 217 455,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Parczewie |
| Miejscowość | Parczew |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | RDW w Parczewie Dostawa paliw w 2025 r. |
| Główny Kod CPV | 09132100-4 - Benzyna bezołowiowa |
| Część nr LOT-0001 | Zadanie Nr 1 - Dostawa paliw płynnych oraz materiałów eksploatacyjnych do pojazdów i sprzętu służbowego RDW w Parczewie oraz Obwodu Drogowego Nr 1 w Parczewie |
| Część nr LOT-0002 | Zadanie Nr 2 - Dostawa paliw płynnych oraz materiałów eksploatacyjnych do pojazdów i sprzętu służbowego Obwodu Drogowego Nr 2 w Ostrowie Lubelskim |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału dla Zadania Nr 1 i Zadania Nr 2:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału dotyczącego wymaganych uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, w oparciu o przedłożone dokumenty. Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że posiada ważną koncesję na obrót paliwami płynnymi, wydaną zgodnie z ustawą z dnia 06.04.2020 r. Prawo energetyczne (t. j. Dz. U. 2024 r., poz. 859)
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w/w warunek musi być spełniony przez wszystkich Wykonawców.
II. Informacje o podmiotowych środkach dowodowych.
1. Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie:
a) braku podstaw wykluczenia,
b) spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2. Wykonawca do oferty dołącza oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z „ustawy sankcyjnej” i „rozporządzenia sankcyjnego” (wzór – załącznik G), oraz oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z „ustawy i rozporządzenia sankcyjnego” podmiotu trzeciego (wzór – załącznik H – jeżeli dotyczy).
Oświadczenie (JEDZ) stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.
3. Oświadczenia, o których mowa w pkt. 2 Wykonawca zobowiązany jest przesłać Zamawiającemu w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w niniejszej SWZ (wzór - załączniki B, G, H).
Uwaga !
Wykonawca w części IV JEDZ - Kryteria Kwalifikacji, zobowiązany jest uzupełnić w sekcji A Kompetencje podsekcję: „W przypadku zamówień na usługi: konieczne posiadanie określonego zezwolenia”. Zamawiający nie wymaga wypełnienia żadnej z pozostałych sekcji części IV.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców JEDZ oraz oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z „ustawy sankcyjnej” i „rozporządzenia sankcyjnego” (wzór – załącznik G) składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
5. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z JEDZ oraz oświadczeniem o braku podstaw wykluczenia z „ustawy sankcyjnej” i „rozporządzenia sankcyjnego” (wzór – załącznik G), także JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby oraz oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z „ustawy i rozporządzenia sankcyjnego” podmiotu trzeciego (wzór – załącznik H – jeżeli dotyczy), potwierdzający brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.
6. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty dla poszczególnych zadań, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona dla danego zadania, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający będzie żądał złożenia w formie elektronicznej poprzez Platformę Zamówień Publicznych następujących dokumentów:
a) ważnej koncesji na obrót paliwami płynnymi, o której mowa w pkt. VIII. niniejszej SWZ.
2) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Zamawiający będzie żądał następujących podmiotowych środków dowodowych:
a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie:
− art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy Pzp,
− art. 108 ust. 1 pkt.4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
b) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. 2024r., poz. 1237) z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór załącznik D);
c) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu (wzór załącznik E), o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy oraz oświadczeniu o braku podstaw wykluczenia z „ustawy sankcyjnej” i „rozporządzenia sankcyjnego” w zakresie podstawy wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
− art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp;
− art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
− art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
− art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp,
− art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. „O szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego” (Dz. U. 2024 r., poz. 507)
− art. 5 k ust. 1 Rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576.
III. Wykonawca obowiązany jest dołączyć do oferty:
1) Ofertę przetargową (z ceną netto i z podatkiem VAT) (wzór - załącznik A);
2) Formularz cenowy dla oferowanego zadania – Zadania nr 1 lub/i Zadania nr 2 (wzór załącznik A1 lub/i załącznik A2);
3) Oświadczenie, o którym mowa w pkt IX. 2. SWZ (JEDZ) – wzór załącznik B wraz z oświadczeniem o braku podstaw wykluczenia z „ustawy sankcyjnej” i „rozporządzenia sankcyjnego” (wzór - Załącznik G) oraz oświadczeniem o braku podstaw wykluczenia z ustawy i rozporządzenia sankcyjnego dla podmiotu trzeciego (wzór - Załącznik H – jeżeli dotyczy);
4) Zobowiązanie lub inne dokumenty, o których mowa w pkt X. 4 SWZ (jeżeli dotyczy);
5) Potwierdzenie umocowania do działania w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby:
a) Wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, składa wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru;
b) Wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w lit a), jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
c) jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w lit a), Zamawiający żąda od Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby złożenia wraz z ofertą pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby.
6) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (jeżeli dotyczy).
6. Pełnomocnictwo o którym mowa w pkt XVII. ppkt 5) lit c) i ppkt 6) SWZ składa się, pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.