Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Rzeszów
Zamawiający Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa (Rzeszów, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Rzeszów”. Termin składania ofert minął 3 grudnia 2025, 10:00. Wadium: 600 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 709 934 zł
- Wadium
- 600 000 zł
- Termin składania ofert
- 3 grudnia 2025, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=812, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
03 listopada 2025
Termin ofert: 1 grudnia 2025 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
26 listopada 2025
Nowy termin: 3 grudnia 2025 10:00Zmienia wersję 725259-2025
- Sprostowanie
01 grudnia 2025
Nowy termin: 9 grudnia 2025 10:00Zmienia wersję 783413-2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
08 stycznia 2026
6 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
21 stycznia 2026
2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Rzeszowa, w tym z nieruchomości mieszanych, oraz organizacja i obsługa PSZOK-ów i Punktu Ponownego Użycia Produktu.
- 2
ZakresSzacuje się, że rocznie zostanie odebranych i zagospodarowanych około 70 300 ton odpadów komunalnych. Szczegółowy zakres obowiązków znajduje się w OPZ i załącznikach.
- 3
ZakresNależy zapoznać się z wykazem nieruchomości objętych systemem, informacjami o utrudnionym dojeździe oraz częstotliwości odbioru odpadów, zawartymi w załącznikach do OPZ.
- 4
ZakresZamawiający wymaga obsługi Punktu Ponownego Użycia Produktu, co stanowi specyficzne wymaganie w tym zamówieniu.
- 5
ZakresWykonawca będzie odpowiedzialny za wyposażenie nieruchomości w pojemniki i worki na odpady, a także za organizację mobilnych zbiórek odpadów niebezpiecznych, odzieży i tekstyliów.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa |
| Miejscowość | Rzeszów |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Rzeszów |
| Główny Kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
| Część nr LOT-0001 | Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Rzeszów |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 600000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
1. Niniejsze postępowanie jest prowadzone z zastosowaniem art. 139 Pzp.
2. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
3. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej.
4. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 600 000,00 PLN na zasadach określonych w SWZ.
5. Doprecyzowanie terminu realizacji zamówienia (dotyczy pkt 5.1.3 ogłoszenia): Przedmiot zamówienia należy wykonać w terminie od 01. 01. 2026 r. do 31. 12. 2026 r. (z zastrzeżeniem § 4 ust. 17 –19 projektowanych postanowień umowy), a w razie, gdy umowa zostanie podpisana po 1 stycznia 2026 r. umowa będzie obowiązywać od pierwszego dnia miesiąca po miesiącu, w którym została zawarta.
6. Informacja o częściach: Niniejsze zamówienie nie jest podzielone na części.
7. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia dotychczasowemu wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, tj.:
1) Wartość przewidywanych zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp: 33 260 713,52 zł netto.
2) Określenie przedmiotu: odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
3) Wielkość/Zakres: zgodny z przedmiotem zamówienia określonym w pkt 2.1 ppkt 1-7 niniejszego ogłoszenia.
4) Warunki, na jakich zostanie udzielone zamówienie: Konieczność zachowania ciągłości usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie Gminy Miasto Rzeszów.
8. Nie jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się.
9. Zamawiający nie przewiduje wznowień.
10. Możliwości zmiany umowy zostały zawarte w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia stanowiące załącznik do SWZ.
11. Warunki udziału w postępowaniu:
11.1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie;
11.2. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku
w tym zakresie;
11.3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
11.4. Zdolność techniczna lub zawodowa Zamawiający określa warunek udziału w postępowaniu w tym zakresie zgodnie z Sekcją 5.1.9. Ogłoszenia.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.