ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa implantów ortopedycznych

Zamawiający Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) prowadził postępowanie „Dostawa implantów ortopedycznych”. Termin składania ofert minął 23 grudnia 2025, 12:00. Planowany budżet: 989 600 zł. Wadium: 18 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w BiałymstokuBiałystok, Podlaskieopublikowano 24 listopada 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
989 600 zł
Wadium
18 000 zł
Termin składania ofert
23 grudnia 2025, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,7 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    24 listopada 2025

    Termin ofert: 23 grudnia 2025 12:00
  2. Wynik: wybrano wykonawców

    28 stycznia 2026

    4 wykonawców
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresZamówienie podzielone jest na 4 części (LOT-y): endoprotezy bezcementowe stawu biodrowego, endoprotezy stawu nadgarstkowo-śródręcznego, silikonowe protezy stawów i materiały do szycia łąkotki.

  • 2

    ZakresSzacunkowa łączna wartość zamówienia wynosi 989 600 zł (wartości poszczególnych LOT-ów podane w ogłoszeniu).

  • 3

    ZakresSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w formularzu oferty, który należy uważnie przeanalizować przed złożeniem oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

Miejscowość

Białystok

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Dostawa implantów ortopedycznych

Główny Kod CPV

33183100-7 - Implanty ortopedyczne

Część nr LOT-0001

Endoprotezy bezcementowe stawu biodrowego

Część nr LOT-0002

Endoprotezy stawu nadgarstkowo-śródręcznego

Część nr LOT-0003

Silikonowe protezy stawów

Część nr LOT-0004

Materiały do szycia łąkotki

Sekcja 3

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne

PoleWartość
Wadium

18000 PLN

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Wykaz dokumentów, które wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą:

1. Opisy techniczne, katalogi

2. Potwierdzenie umocowania do działania w imieniu wykonawcy

3. Jednolity europejski dokument zamówienia

4. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby

5. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (procedura pełna)

6. Oświadczenie wykonawcy dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia (procedura pełna)

7. Formularz ofertowo-cenowy
Wykaz dokumentów składanych na wezwanie zamawiającego:

1. Informacja z Krajowego Rejestru Karnego

2. Oświadczenie wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej

3. Informacja z odpowiedniego rejestru lub inny równoważny dokument

4. Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym
Warunki udziału w postępowaniu:
Sytuacja ekonomiczna lub finansowa
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie
Zdolność techniczna lub zawodowa
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie
Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie
Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie
a) Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
b) Wykonawca, który w ofercie powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
c) Ilekroć w niniejszej SIWZ w opisie przedmiotu zamówienia jest mowa o normach, europejskich ocenach technicznych, aprobatach, specyfikacjach technicznych, systemach referencji technicznych to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy "lub równoważne".
d) Kryteria równoważności: produkt o parametrach nie gorszych od opisanych w przedmiotowej SWZ tj. o parametrach takich samych lub lepszych w stosunku do podanych w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), funkcjonalnie spełniający wszystkie wymagania Zamawiającego określone w OPZ

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33183100-7Implanty ortopedyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 171 800 zł
Próbka: 30 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
492 644 zł5 374 254 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 881 610 zł
Źródło próbki
CPV 33183100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
492 644 zł
Mediana
1 171 800 zł
Górny kwartyl
5 374 254 zł
Ten przetarg (989 600 zł) znajduje się w typowym zakresie (Q1–Q3).
Budżet mieści się w środkowych 50% podobnych zamówień. Dobry punkt odniesienia do wyceny oferty. -16% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.