Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2025-10-30 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Wykonanie robót budowlano - montażowych związanych z przebudową sieci gazowej w ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego (Projektu) pn. „Modernizacja sieci gazowej na terenie aglomeracji Częstochowskiej” w podziale na 3 części.

Zamawiający Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. (Zabrze, Śląskie) prowadził postępowanie „Wykonanie robót budowlano - montażowych związanych z przebudową sieci gazowej w ramach…”. Termin składania ofert minął 10 grudnia 2025, 12:00. Wadium: 2331 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.Zabrze, Śląskieopublikowano 30 października 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 855 460 zł
Wadium
2331 zł
Termin składania ofert
10 grudnia 2025, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.

Miejscowość

Zabrze

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Wykonanie robót budowlano - montażowych związanych z przebudową sieci gazowej w ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego (Projektu) pn. „Modernizacja sieci gazowej na terenie aglomeracji Częstochowskiej” w podziale na 3 części.

Główny Kod CPV

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

Część nr LOT-0001

Część 1- Myszków w rejonie ulic Korczaka, Lotniczej, Wojska Polskiego, Dywizjonu 303

Część nr LOT-0002

Część 2 – Myszków w rejonie ulic Krasickiego, Storczykowej, Goździkowej, Zawilcowej, Karmelowej, Chabrowej, Tulipanowej.

Część nr LOT-0003

Część 3 – Myszków w rejonie ulicy Jedwabnej.

Sekcja 3

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne

PoleWartość
Wadium

23.3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 23.3.1. pieniądzu; 23.3.2. gwarancjach bankowych; 23.3.3. gwarancjach ubezpieczeniowych; 23.3.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2024 r. poz. 419). 23.4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się na następujący rachunek bankowy Zamawiającego: Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Zabrzu, ul. Szczęść Boże 11, 41-800, Zabrze nr rachunku: PEKAO S.A – 03 1240 6292 1111 0010 5495 8286 Bank PEKAO S.A. 23.5. W treści wadium należy wpisać: „Wadium – roboty budowlane „Modernizacja sieci gazowej na terenie aglomeracji Częstochowskiej – część .........”; nr sprawy 2025/W100/WUP-000101, NIP …………….” (należy wpisać NIP Wykonawcy). 23.6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w formie lub postaci elektronicznej. Wadium w niniejszej formie wnoszone jest poprzez załączenie na Platformie Zakupowej PSG zgodnie z wymogami dot. sposobu załączania określonymi w pkt. 10.1. SWZ. 23.7. O skuteczności wniesienia przelewem kwoty wadium decydować będzie data wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego wskazany w pkt 22.4.SWZ. Dokonując wpłaty wadium Wykonawca winien brać pod uwagę sesje wychodzące i przychodzące Banków obsługujących Strony transakcji. 23.8. W przypadku, gdy Wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej albo poręczenia, z treści tych dokumentów musi w szczególności jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta (banku, ubezpieczyciela, poręczyciela) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze żądanie Zamawiającego (beneficjenta). 23.9. Zabezpieczenie wadialne w formie gwarancji bankowej winno być wystawione przez podmiot posiadający zezwolenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności bankowej oraz aktualną ocenę ratingową, nadaną przez agencję ratingową, na poziomie inwestycyjnym nie niższym niż Baa3 dla Agencji Moody’s lub BBB- dla Agencji Standard and Poor’s, lub BBB- dla Agencji Fitch. Zabezpieczenie wadialne w formie gwarancji ubezpieczeniowej winno być wystawiona przez podmiot posiadający zezwolenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej. Ocena wiarygodności wystawcy gwarancji jest dokonywana w szczególności w oparciu o publikowane dane finansowe oraz informacje udostępnione przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231220-3Roboty budowlane w zakresie gazocią…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
855 460 zł
Próbka: 112 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 694 zł2 639 942 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 327 248 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
312 694 zł
Mediana
855 460 zł
Górny kwartyl
2 639 942 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 10.12.2025, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zabrze.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.