Zagospodarowanie odpadów
Zamawiający Eco Sopot Sp. z o. o. (Sopot, Pomorskie) prowadził postępowanie „Zagospodarowanie odpadów”. Termin składania ofert minął 28 listopada 2025, 09:30.
- Termin składania ofert
- 28 listopada 2025, 09:30Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 660 176 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=869, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
29 października 2025
Termin ofert: 28 listopada 2025 09:30 - Wynik: wybrano wykonawcę
30 grudnia 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Eco Sopot Sp. z o. o. |
| Miejscowość | Sopot |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Zagospodarowanie odpadów |
| Główny Kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
| Część nr LOT-0001 | zagospodarowanie odpadów pochodzących z nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Miasta Sopotu o kodach 16 01 03, 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07, 17 01 82, 17 02 01, 17 02 03, 17 03 80, 17 06 04, 17 09 04, 20 01 99, 20 02 02, 20 02 03, 20 03 07, 20 01 10, 20 01 11 |
| Część nr LOT-0002 | zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z oczyszczania terenów miejskich Miasta Sopotu o kodach 20 03 03, 20 02 01 |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w sytuacji, gdy wystąpią przesłanki, o których mowa w:
1) art. 108 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych
2) art. 109 ust. 1 pkt. 4) 5), 8) i 10) ustawy Prawo Zamówień Publicznych
3) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
4) będących podmiotami rosyjskimi w rozumieniu przepisów rozporządzenia 833/2014 zmienionego rozporządzeniem 2022/576, zgodnie z przesłankami wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1)
Wykonawca zobowiązany jest złożyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia
Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została wstępnie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy obejmują:
a) zezwolenie właściwego organu na zagospodarowanie odpadów o kodach wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia
b) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 4 ustawy Pzp
c) oświadczenie wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ
d) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt. 4) ustawy Pzp
Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w sytuacji, gdy wystąpią przesłanki, o których mowa w:
1) art. 108 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych
2) art. 109 ust. 1 pkt. 4), 5), 8) i 10) ustawy Prawo Zamówień Publicznych
3) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
4) będących podmiotami rosyjskimi w rozumieniu przepisów rozporządzenia 833/2014 zmienionego rozporządzeniem 2022/576, zgodnie z przesłankami wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1)
Wykonawca zobowiązany jest złożyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia.
Podmiotowe środki dowodowe: Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została wstępnie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy obejmują:
a) zezwolenie właściwego organu na zagospodarowanie odpadów o kodach wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia
b) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 4 ustawy Pzp
c) oświadczenie wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ
d) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt. 4) ustawy Pzp
Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w sytuacji, gdy wystąpią przesłanki, o których mowa w:
1) art. 108 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych
2) art. 109 ust. 1 pkt. 4), 5), 8) i 10) ustawy Prawo Zamówień Publicznych
3) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
4) będących podmiotami rosyjskimi w rozumieniu przepisów rozporządzenia 833/2014 zmienionego rozporządzeniem 2022/576, zgodnie z przesłankami wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1)
Wykonawca zobowiązany jest złożyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia.
Podmiotowe środki dowodowe: Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została wstępnie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy obejmują:
a) zezwolenie właściwego organu na zagospodarowanie odpadów o kodach wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia
b) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 4 ustawy Pzp
c) oświadczenie wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ
d) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt. 4) ustawy Pzp
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.