ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałaych, rekreacyjno-wypoczynkowych oraz z PSZOK zlokalizowanych na terenie Gminy Nowy Duninów

Zamawiający Gmina Nowy Duninów (Nowy Duninów, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałaych,…”. Termin składania ofert minął 17 listopada 2025, 12:00. Wadium: 67 444 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Gmina Nowy DuninówNowy Duninów, Mazowieckie (powiat Płocki →)opublikowano 14 października 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 709 934 zł
Wadium
67 444 zł
Termin składania ofert
17 listopada 2025, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    14 października 2025

    Termin ofert: 17 listopada 2025 12:00
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Krajowa Izba Odwoławcza

Miejscowość

Warszawa

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałaych, rekreacyjno-wypoczynkowych oraz z PSZOK zlokalizowanych na terenie Gminy Nowy Duninów

Główny Kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Część nr LOT-0001

Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałaych, rekreacyjno-wypoczynkowych oraz z PSZOK zlokalizowanych na terenie Gminy Nowy Duninów

Sekcja 3

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne

PoleWartość
Wadium

67444.4 PLN

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp tj

1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; Zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej o ile wynika to z odrębnych przepisów, Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada: a) wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, prowadzonego przez Wójta Gminy Nowy Duninów, o którym mowa w art. 9b, art. 9c ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, uprawniający Wykonawcę do odbierania z terenu Gminy Słupno wszystkich rodzajów odpadów komunalnych, o których mowa w projekcie umowy oraz OPZ, b) wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w art. 49 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, prowadzonego przez właściwego miejscowo Marszałka Województwa, w związku z art. 50 ust. 1 pkt 5 lit. b ww. ustawy w zakresie transportu i zbierania odpadów komunalnych; c) zezwolenie na zbieranie odpadów i zezwolenie na przetwarzanie odpadów, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach, w tym w szczególności art. 50 ust. 1 pkt 3 lit. b – w przypadku, gdy Wykonawca zamierza zbierać odpady komunalne, prowadzić przetwarzanie odpadów komunalnych we własnym zakresie. W przypadku, gdy Wykonawca zamierza przekazywać odpady innemu podmiotowi, w celu ich przetwarzania, powinien zawrzeć umowę na wskazany zakres z podmiotem posiadającym zezwolenie w tym zakresie. W przypadku, gdy Wykonawca zamierza przekazywać odpady innemu podmiotowi, prowadzącemu przetwarzanie odpadów poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej, powinien zawrzeć umowę na wskazany zakres z podmiotem posiadającym zezwolenie w tym zakresie, wynikające z obowiązujących przepisów prawa, d) umowę/-y z instalacją/-ami komunalną/-ymi na przyjmowanie odebranych od właścicieli nieruchomości niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych/pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej – wykonawca zobowiązuje się do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż 600 000,00 zł. (słownie: sześćset tysięcy złotych, 00/100). Okres ważności polisy musi obejmować, co najmniej przewidziany przez Zamawiającego w SWZ okres realizacji zadania. Jeżeli ważność polisy wygaśnie przed terminem wykonania zamówienia, Wykonawca winien dołączyć oświadczenie o przedłożeniu Zamawiającemu aktualnego dokumentu ubezpieczenia niezwłocznie po wygaśnięciu polisy lub innego dokumentu ubezpieczeniowego, 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał, że: a) wykonał usługę, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również usługi wykonywane w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: co najmniej jedną usługę odbioru odpadów komunalnych wykonaną w sposób ciągły, przez okres minimum 12 miesięcy o łącznej masie minimum 500 Mg, b) dysponuje bazą magazynowo–transportową spełniającą wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, c) dysponuje pojazdami do odbierania odpadów komunalnych, w ilości i o parametrach spełniających wymagania określone w ww. rozporządzeniu, tj.: • co najmniej 2 szt. (dwie sztuki) pojazdów do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, • co najmniej 2 szt. (dwie sztuki) pojazdów dostosowanych do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, • pojazdy do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej – min. 1 szt. (jedna sztuka). 5) Jeśli wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie niniejszego zamówienia to: a) warunek określony w pkt 2) spełnia co najmniej jeden z Partnerów składających ofertę wspólną, który będzie wykonywał usługę w danym zakresie, b) warunek określony w pkt 4) lit. a). spełnia co najmniej jeden z Partnerów składających ofertę wspólną, który będzie wykonywał usługę, c) warunek określony w pkt 4) lit. b). spełnia co najmniej jeden z Partnerów składających ofertę wspólną, d) warunek określony w pkt 4) lit. c). Partnerzy składający ofertę wspólną mogą spełniać łącznie. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów potwierdzających spełnienie powyższych warunków, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca i/lub podmiot udostępniający zasoby wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 709 934 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 709 934 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 17.11.2025, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Nowy Duninów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Duninów.
Tak. Wadium określono na 67 444 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 - Usługi związane z odpadami. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.