Wykonanie prac w formule „wybuduj” dla zadania pn.: „Przebudowa torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej w Rudzie Śląskiej na odcinku od wyjazdu z pętli Chebzie w sąsiedztwie budynku podstacji do Osiedla Kaufhaus” (wraz z podstacją) zadanie 9
Zamawiający Tramwaje Śląskie S.A. (Katowice, Śląskie) prowadził postępowanie „Wykonanie prac w formule „wybuduj” dla zadania pn.: Przebudowa torowiska tramwajowego i…”. Termin składania ofert minął 7 listopada 2025, 12:45. Wadium: 500 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 500 000 zł
- Termin składania ofert
- 7 listopada 2025, 12:45Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
06 października 2025
Termin ofert: 7 listopada 2025 12:45Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
27 października 2025
Zmienia wersję 650876-2025
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Tramwaje Śląskie S.A. |
| Miejscowość | Katowice |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Wykonanie prac w formule „wybuduj” dla zadania pn.: „Przebudowa torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej w Rudzie Śląskiej na odcinku od wyjazdu z pętli Chebzie w sąsiedztwie budynku podstacji do Osiedla Kaufhaus” (wraz z podstacją) zadanie 9 |
| Główny Kod CPV | 45234121-0 - Roboty w zakresie kolei tramwajowej |
| Część nr LOT-0001 | Wykonanie prac w formule „wybuduj” dla zadania pn.: „Przebudowa torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej w Rudzie Śląskiej na odcinku od wyjazdu z pętli Chebzie w sąsiedztwie budynku podstacji do Osiedla Kaufhaus” (wraz z podstacją) zadanie 9 |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 500000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja miedzy Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności
składanie ofert oraz oświadczeń, dokumentów, informacji oraz zawiadomień odbywa się za pośrednictwem Platformy
Przetargowej dostępnej na stronie internetowej: https://tramsilesia.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html i
pod nazwą postępowania wskazaną w tytule SWZ. II. 1. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 139 ustawy
Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego
oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w
postępowaniu. 2. W związku z zapisami pkt II.1, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o
którym mowa w art. 125 ust. 1 tj. jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (zwanego dalej w skrócie JEDZ)
oraz tzw. Oświadczenia sankcyjnego, przy czym Zamawiający zastosuje art. 128 ust.1 oraz ust. 4 5 ustawy Pzp
w odniesieniu do braku, niekompletności, błędów czy wyjaśnień dotyczących JEDZ i Oświadczenia sankcyjnego,jedynie do Wykonawcy, którego oferta zostanie oceniona najwyżej. 3. Oświadczenie JEDZ, stanowi dowód
potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert
i tymczasowo zastępuje wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Dodatkowo w części III
JEDZ: Podstawy wykluczenia, Sekcja D: Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym, należy zawrzeć
oświadczenie dotyczące braku istnienia podstaw wykluczenia, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych
rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa
narodowego. Jednocześnie w związku z tym, że standardowy formularz JEDZ nie obejmuje swoim zakresem
podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014, w brzmieniu nadanym
rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą Oświadczenia sankcyjnego
Wykonawcy/Podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy), zwanego dalej Oświadczeniem sankcyjnym. 4. W
przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenia, o których mowa w pkt II.3,
składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków
udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie
warunków udziału w postępowaniu. 5. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów
udostępniających zasoby, przedstawia także oświadczenie, o którym mowa w pkt II.3, podmiotu udostępniającego
zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału
w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby oraz Oświadczenie sankcyjne, w
przypadku, gdy na podmiot udostępniający zasoby przypada ponad 10% wartości zamówienia. 6. Oświadczenia
podmiotów składających ofertę wspólnie oraz podmiotów udostępniających zasoby składane na formularzu JEDZ oraz
Oświadczenie sankcyjne powinny mieć formę dokumentu elektronicznego, podpisanego kwalifikowanym podpisem
elektronicznym przez każdego z nich. III. 1. Ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 (JEDZ)
składa się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym
przez uprawnioną osobę/osoby. 2. Ofertę stanowi wypełniony Formularz oferty. 3. Wraz z ofertą Wykonawca winien
złożyć za pośrednictwem Platformy niżej wyszczególnione oświadczenia i dokumenty tj.: 1) Oświadczenie JEDZ; 2)
Oświadczenie sankcyjne Wykonawcy/Podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy). 3) Oświadczenie, o którym
mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp – w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
4) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w Rozdziale VI pkt IV.3 , w przypadku gdy
Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania spełniania
warunków udziału w postępowaniu; 5) Dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania Wykonawcy: a) W
celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Wykonawca
składa odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności
Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. b) Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o
których mowa w ppkt a), jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz
danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. c) Jeżeli w imieniu wykonawcy
działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z ww. dokumentów, Wykonawca składa
pełnomocnictwa lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. d) Postanowienia
ppkt c) stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia publicznego. e) Postanowienia ppkt a) c) stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu
podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp. 6) Dokument potwierdzający
wniesienie wadium w formie innej niż pieniądz z uwzględnieniem zapisów Rozdziału X pkt 7 SWZ. 7) Wyjaśnienia
dotyczące tajemnicy przedsiębiorstwa, jeżeli Wykonawca składa wraz z ofertą informacje/dokumenty stanowiące
tajemnicę przedsiębiorstwa. IV. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 257 ustawy Pzp przewiduje się możliwość
unieważnienia postępowania w przypadku, gdy środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na
sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. V. Wykonawca będzie związany ofertą do
dnia 04.02.2026r.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →