Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie 5 szt. bramek automatycznej kontroli granicznej „ABC”, z przeznaczeniem dla Placówki Straży Granicznej Warszawa- Okęcie.
Zamawiający Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie 5 szt. bramek automatycznej kontroli granicznej…”. Termin składania ofert upływa 8 października 2026, 10:00. Wadium: 76 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 582 356 zł
- Wadium
- 76 000 zł
- Termin składania ofert
- 8 października 2026, 10:0035d 0h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=334, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
03 września 2026
Termin ofert: 8 października 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 8 października 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 60 dni.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie 5 szt. bramek automatycznej kontroli granicznej „ABC”, z przeznaczeniem dla Placówki Straży Granicznej Warszawa- Okęcie.
- 5
RyzykoWadium: 76 000,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie |
| NIP | 5251008875 |
| Adres | Pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie 5 szt. bramek automatycznej kontroli granicznej „ABC”, z przeznaczeniem dla Placówki Straży Granicznej Warszawa- Okęcie. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 35120000-1 - Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 10.1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 76 000,00 zł. 10.2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku z następujących form: a) pieniądzu, b) gwarancjach bankowych, c) gwarancjach ubezpieczeniowych, d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98). 10.3. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu należy dokonać przelewu na rachunek bankowy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie nr 72 1010 1010 0137 1013 9120 0000, z adnotacją „wadium – BOU-V.272.62.2026”. Zaleca się dołączenie do oferty dokumentu potwierdzającego dokonanie przelewu. 10.4. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 10.2 lit. b) - d) SWZ należy wraz z ofertą przedłożyć oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. 10.5. Z treści gwarancji/poręczenia powinno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w pkt 10.9. Ponadto, gwarancja/poręczenie musi umożliwiać skuteczne zaspokojenie roszczeń Zamawiającego w razie spełnienia przesłanek zatrzymania wadium, o których mowa w pkt 10.9. 10.6. Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności: a) upływu terminu związania ofertą; b) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; c) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji, gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 10.7. Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwróci wadium Wykonawcy: a) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; b) którego oferta została odrzucona; c) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza; d) po unieważnieniu postępowania, w przypadku, gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 10.8. Zamawiający zwróci wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. 10.9 Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 10.2 lit. b)-d), wystąpi odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli: a) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1 ustawy, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1 ustawy, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej; b) Wykonawca, którego oferta została wybrana: i. odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; ii. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; iii. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana. 10.10. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy. Gwarancja lub poręczenie musi obejmować cały okres związania ofertą. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-08 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Termin realizacji zamówienia - Wykonawca jest zobowiązany wykonać zamówienie w maksymalnym terminie 60 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Skrócenie terminu realizacji zamówienia jest punktowane w kryterium oceny ofert.
- 2.Zamawiający przewiduje organizację wizji lokalnej.
- Zamawiający wymaga udziału Wykonawców w wizji lokalnej na przyszłym miejscu wykonywania zamówienia.
- Osobą upoważnioną do porozumiewania się z Wykonawcami w sprawie wizji lokalnej jest Piotr Smoliński, e-mail: piotr.smolinski@strazgraniczna.pl,
tel. 721 961 083
- W celu udziału w wizji lokalnej Wykonawcy zobowiązani są do zgłoszenia w formie przewidzianej w punkcie 4.11.4. nazwisk osób, które wezmą udział w
wizji lokalnej.
Wizja lokalna zostanie przeprowadzona w dniu 8 września 2026 r. o godz. 10:00
Miejsce spotkania: Biuro Przepustek, Lotnisko Chopina w Warszawie. Miejsce wizji lokalnej: poziom 300 "przyloty".
-W celu wydania przepustki uprawniającej do wejścia na przyszłe miejsce wykonywania zamówienia, Wykonawca najpóźniej na 2 dni robocze przed
planowaną wizją lokalną prześle następujące dane: imię, nazwisko, seria i nr dowodu osobistego oraz PESEL na adres: rafal.duchna@strazgraniczna.pl.
Powyższe dane powinny zostać zaszyfrowane w pliku tekstowym. Hasło do pliku powinno zostać przekazane telefonicznie na numer telefonu +48 797 338
315 w dniu wysłania danych do przepustki.
- Wykonawcy zobowiązują się do przestrzegania obowiązujących na terenie Portu Lotniczego regulaminów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz
przeciwpożarowych zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w Porcie Lotniczym, których zasady zostaną wyjaśnione Wykonawcom przed wejściem
na teren przewidziany na realizację zamówienia.
-Wszystkie osoby biorące udział w wizji lokalnej zobowiązane są posiadać przy
sobie dowód osobisty, z wyłączeniem e-dowodu (e-dowód nie będzie uznany).
- Obecność Wykonawcy na wizji lokalnej jest obowiązkowa.
-Wykonawcy uczestniczą w wizji lokalnej na swój koszt.
-Zgodnie z art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający odrzuci ofertę, jeżeli zostanie złożona bez odbycia wizji lokalnej.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.